Plugins - Apollo13 Framework Extensions - Development (trunk) - en to fi translation catalogue (391 entries)

en: %s (Invalid)
fi: %s (Virheellinen)

en: %s (Pending)
fi: %s (Odottaa)

en: 0 for no autoplay, any other positive number to set the number of seconds between "scrolls".
fi: 0 jos et halua automaattista toistoa, mikä tahansa muu positiivinen numero jos haluat asettaa sekunnit "vieritysten" välillä.

en: <p>In order to achieve the import results as close as possible to the original demo version, the importer will have to remove all current content.</p><p>If you are using a fresh WordPress installation and want to get the best import results you should check this option.</p><p>However, if you are just updating your existing website, stay away from this option.</p>
fi: <p>Jotta tuontitulokset olisivat mahdollisimman lähellä alkuperäistä demoversiota, tuontityökalun täytyy poistaa kaikki nykyinen sisältö.</p><p>Jos käytät tuoretta WordPress-asennusta ja haluat saada parhaat tulokset, sinun kannattaa ruksata tämä valinta.</p><p>Jos kuitenkin päivität jo olemassaolevaa sivustoa, älä käytä tätä toimintoa.</p>

en: <p>The theme settings are all the settings that you can later change on in the Customizer.</p><p>If you wish to change only the look of your existing site to one from our demos, then mark only this option.</p>
fi: <p>Teeman asetukset sisältävät kaikki vaihtoehdot joita voit myöhemmin muuttaa Mukauttimessa.</p><p>Jos haluat muuttaa vain olemassaolevan sivustosi ilmettä johonkin demoistamme, ruksaa tämä valinta.</p>

en: AND
fi: JA (AND)

en: About the Design importer
fi: Tietoa Design-tuontityökalusta

en: Add New Album
fi: Lisää uusi albumi

en: Add New Work
fi: Lisää uusi työ

en: Add custom sidebars
fi: Lisää mukautettuja sivupalkkeja

en: Add posts excerpt
fi: Lisää artikkelien ote

en: Adds custom post types, shortcodes and some features that are used in themes built on Apollo13 Framework.
fi: Lisää mukautettuja sisältötyyppejä, lyhytkoodeja ja joitakin muita ominaisuuksia, joita on rakennettu Apollo13 Frameworkilla.

en: Album
fi: Albumi

en: Album body
fi: Albumin body

en: Album info
fi: Albumin tiedot

en: Album or Work from which media(%s) should be taken.
fi: Album tai teos josta media (%s) haetaan.

en: Album/Work
fi: Albumi/Työ

en: Albums
fi: Albumit

en: Albums - will appear the in sidebar only if the current page is the Albums list, or category of Albums.
fi: Alhumit - tulee näkyviin sivupalkkiin vain jos nykyinen sivu on Albumit -listauksessa tai Albumin kategoriassa.

en: Albums Categories
fi: Albumikategoriat

en: All
fi: Kaikki

en: All your current content will be removed before import!
fi: Kaikki nykyinen sisältö poistetaan ennen tuontia!

en: Alternative link
fi: Vaihtoehtoinen linkki

en: Apollo13 Framework Extensions
fi: Apollo13 Frameworkin-laajennokset

en: Apollo13 Framework Extensions plugin requires Elementor version %s or greater.
fi: Apollo13-kehyslaajennuksen laajennus vaatii Elementorin version %s tai enemmän.

en: Apollo13 Image Resize
fi: Apollo13 kuvan koon muuttamistyökalu

en: As it is on the page
fi: Kuten se on sivulla

en: Ascending
fi: Nousevasti

en: Aspect ratio
fi: Kuvasuhde

en: At least 3 chars: name, category
fi: Vähintään 3 merkkiä: nimi, kategoria

en: Attention! This will overwrite your current theme settings.
fi: Huomio! Tämä korvaa nykyiset teeman asetukset.

en: Automatically add paragraphs
fi: Lisää kappaleet automaattisesti

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Autoplay video
fi: Automaattinen toisto

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Black
fi: Musta

en: Blog - will appear in the sidebar only if the current page is the main blog page.
fi: Blogi - tulee näkyviin sivupalkkiin vain jos nykyinen sivu on blogin pääsivu.

en: Blur
fi: Sumennus

en: Bold text
fi: Lihavoitu teksti

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalle

en: Bottom right
fi: Alas oikealle

en: Bricks behaviour
fi: Tiilien käyttäytyminen

en: CSS Classes (optional)
fi: CSS-luokat (valinnainen)

en: Can not access the file system.
fi: Tiedostojärjestelmää ei voi käyttää.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Categories in which items must be. By default, all items will be displayed.
fi: Kategoriat, joiden kohteet täytyy olla asetettu. Oletuksena kaikki kohteet näytetään.

en: Categories operator
fi: Kategorioiden operaattori

en: Caution!
fi: Huomio!

en: Center
fi: Keskellä

en: Change the bullet icon?
fi: Vaihdetaanko listamerkkikuvake?

en: Check the documentation for instructions about using the Export Area.
fi: Katso dokumentaatiosta ohjeet tuontialuetyökalun käyttöä varten.

en: Clean up
fi: Puhdista

en: Cleaning
fi: Siivous

en: Color
fi: Väri

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Comments number
fi: Kommenttien määrä

en: Compression ratio
fi: Pakkaussuhde

en: Configuration &amp; requirements
fi: Konfigurointi ja vaatimukset

en: Contact information
fi: Yhteystiedot

en: Contain
fi: Mahduttaen

en: Content
fi: Sisältö

en: Copy to clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Countdown
fi: Lähtölaskenta

en: Counter
fi: Laskuri

en: Cover
fi: Mahduttaen sisältöön

en: Creating the %s file(responsible for the theme settings) requires access to your FTP account. This is due to the configuration of your server.
fi: Luodaan %s tiedostoa (vaikuttaa teeman asetuksiin) vaatii pääsyn FTP-tilillesi. Tämä johtuu palvelimesi konfiguraatiosta.

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Menu
fi: Mukautettu valikko

en: Custom info %d
fi: Mukautettu tieto %d

en: Dark
fi: Tumma

en: Data source settings
fi: Tietolähteen asetukset

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Day
fi: Päivä

en: Days
fi: Päivää

en: Deleting the current content
fi: Poistetaan nykyistä sisältöä

en: Depending on the actual width of the screen, the available space for bricks may be smaller, but never greater than this number.
fi: Riippuen todellisesta näytön leveydestä, saatavilla olevasta tilasta tiiliasettelulle, joka voi olla pienempi, mutta ei koskaan suurempi kuin tämä luku.

en: Descending
fi: Alenevasti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Design preview
fi: Designin esikatselu

en: Designs to choose from:
fi: Designeja, joista voit valita:

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Do not change it if you really do not have to.
fi: Älä muuta sitä, jos sinun ei tarvitse.

en: Do not show this item in the mega menu. Show only the options of the sub menu.
fi: Älä näytä tätä kohtaa mega-valikossa. Näytä vain alavalikon vaihtoehdot.

en: Do you want to import the selected Design?
fi: Haluatko tuoda valitun Designin?

en: Down one
fi: Yksi alemmas

en: Download
fi: Lataa

en: Downloading files
fi: Ladataan tiedostoja

en: Drop
fi: Pudota

en: Duration
fi: Kesto

en: E-mail
fi: Sähköpostiosoite

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Album
fi: Muokkaa albumia

en: Edit Menu Item
fi: Muokkaa valikon kohdetta

en: Edit Work
fi: Muokkaa työtä

en: Effect on hover
fi: Efekti kun osoitin kohdalla (hover)

en: Effect on not active elements
fi: Efekti ei-aktiivisissa elementeissä

en: Enable mega menu?
fi: Ota mega-valikko käyttöön?

en: Enable responsive font size?
fi: Ota käyttöön responsiivinen fonttikoko?

en: Enhancement options from the theme
fi: Lisäasetukset teemasta

en: Enter a value greater than 0, can be a fraction. The higher the compression, the longer the header will fit on one line.
fi: Syötä arvo, joka on suurempi kuin 0, voi olla murto-osa. Mitä korkeampi pakkaustaso, sitä kauemmin ylätunnisteella kestää mahtua yhdelle riville.

en: Enter the name and press the Enter key.
fi: Anna nimi ja paina Enter-näppäintä.

en: Error: Selected post does not contain any media(%s) to use.
fi: Virhe: Valittu viesti ei sisällä mitään mediaa (%s) käytettäväksi.

en: Everything done.
fi: Kaikki valmista.

en: Export &amp; Import theme options
fi: Vie &amp; Tuo teeman asetuksia

en: Export theme settings
fi: Vie teema-asetukset

en: Extra class name
fi: Ylimääräinen luokan nimi

en: Fax
fi: Faksi

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter Albums, Works or Posts by categories.
fi: Suodata albumit, teokset tai viestit kategorioittain.

en: Finish text
fi: Viimeistele teksti

en: Fit Horizontally
fi: Mahduta vaakatasossa

en: Fit Vertically
fi: Mahduta pystysuunnassa

en: Flipping
fi: Peilaava

en: Font size
fi: Fonttikoko

en: Global settings
fi: Yleiset asetukset

en: Grayscale
fi: Harmaasävy

en: Header color variant
fi: Ylätunnisteen värisävy

en: Here you can add another pointer for One Page Navigation
fi: Täällä voit lisätä toisen osoittimen yhden sivun navigointiin

en: Hide pagination controls
fi: Piilota sivutusvalinnat

en: Hide prev/next controls
fi: Piilota valinnat edellisiin/seuraaviin artikkeleihin

en: Hour
fi: Tunti

en: Hours
fi: Tuntia

en: Hover color
fi: Hover väri

en: How long it should take to count to end value.
fi: Kuinka kauan arvon laskemisessa pitäisi kulua.

en: How much time should pass between the printing of each value during counting.
fi: Kuinka paljon aikaa kuluu kunkin arvon tulostamisen välillä laskemisen aikana.

en: How to fit the background image
fi: Kuinka taustakuva sovitetaan

en: Icon
fi: Kuvake

en: If left empty then it will not be displayed.
fi: Ei näytetä, jos jätetään tyhjäksi.

en: If the field is filled, opening this entry will take you to the given link.
fi: Jos kenttä on täytetty, tämän kohdan avaaminen vie sinut annettuun linkkiin.

en: If the value is left as "Not Set", the plugins can affect the ordering.
fi: Jos arvo jätetään "Ei asetettu" -tilaan, lisäosat voivat vaikuttaa järjestykseen.

en: If this does not solve the problem, please contact us.
fi: Jos tämä ei ratkaise ongelmaa, ota yhteyttä.

en: If this field is filled, then this HTML will be used instead of a menu option. Also, no children menu options will be displayed.
fi: Jos tämä kenttä on täytetty, tätä HTML-koodia käytetään valikkovaihtoehdon sijasta. Myöskään alavalintoja ei näytetä.

en: If you have selected more than one category, select whether the items must have all categories(AND) or at least one of them(IN).
fi: Jos olet valinnut useamman kuin yhden kategorian, valitse, ovatko kohteet kaikkien kategorioiden (AND) tai ainakin yhdessä niistä (IN).

en: If you need to edit social links, you can do it in the Customizer in the %s settings.
fi: Jos sinun tarvitsee muokata sosiaalisia linkkejä, voit tehdä sen Mukauttimessa %s asetuksissa.

en: Image quality
fi: Kuvan laatu

en: Import configuration
fi: Tuo asetukset

en: Import demo content
fi: Tuo demosisältöä

en: Import failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Import media attachments
fi: Tuo tiedostoja

en: Import shop
fi: Tuo kauppa

en: Import site settings
fi: Tuo sivuston asetukset

en: Import sliders
fi: Tuo sliderit

en: Import theme settings
fi: Tuo teeman asetukset

en: Imported %1$d of %2$d items
fi: Tuotu %1$d / %2$d kohteista

en: Importing the content
fi: Tuodaan sisältöä

en: Importing the sliders
fi: Tuodaan slidereita

en: Importing the theme settings
fi: Tuodaan teeman asetuksia

en: Imports sliders created with the "Slider Revolution" plugin. Works only if it was used in the demo.
fi: Tuo slidereita, jotka on luotu "Slider Revolution" lisäosalla. Toimii vain jos sitä on käytetty demossa.

en: In some cases it is displayed instead of the video placeholder.
fi: Joissakin tapauksissa se näytetään videon oletusplakaatin sijasta.

en: Insert a media file
fi: Lisää tiedoston verkko-osoite (URL)

en: Insert a video link here or upload it.
fi: Lisää videolinkki tähän tai lataa se.

en: Install plugins
fi: Aesnna lisäosia

en: Installing %s
fi: Asennetaan %s

en: Installing plugins
fi: Asennetaan lisäosia

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: It installs all the content created for the selected demo.
fi: Asentaa kaiken sisällön joka on luotu valitulle demolle.

en: It is useful to make the heading fit into a single line, regardless of the width of the screen.
fi: On kätevintä mahduttaa otsikko yhdelle riville huolimatta näytön leveydestä.

en: It requires the %s plugin.
fi: Vaatii %s lisäosan.

en: It will add %1$s to link
fi: Lisää %1$s linkkiin

en: It will install plugins that are necessary to reproduce this demo.
fi: Asentaa lisäosat, jotka vaaditaan tämän demon toistamista varten.

en: Item icon
fi: Kohteen kuvake

en: Just center
fi: Vain keskitys

en: Layout
fi: Asettelu

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Letter Spacing
fi: Kirjainten välistys

en: Library
fi: Kirjasto

en: Light
fi: Vaalea

en: Link Relationship (XFN)
fi: Linkkien relaatiot (XFN)

en: Link to the video
fi: Linkki videoon

en: Looks like incorrectly formatted JSON string, cannot proceed with the import.
fi: Näyttää siltä, että JSON-merkkijono ei ole oikein muotoiltu, ei voida jatkaa tuontia.

en: Loop
fi: Jatkuva toisto

en: Margin
fi: Marginaali

en: Max width
fi: Maksimileveys

en: Maximum font size
fi: Kirjasimen enimmäiskoko

en: Mega menu options
fi: Mega-valikon vaihtoehdot

en: Middle center
fi: Keskellä

en: Middle left
fi: Keskellä vasemmalla

en: Middle right
fi: Keskelle oikealle

en: Minimum font size
fi: Kirjasimen vähimmäiskoko

en: Minute
fi: Minuutti

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Modified date
fi: Muokkauspäivämäärä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Move
fi: Siirrä

en: Move down
fi: Siirrä alas

en: Move up
fi: Siirrä ylös

en: Multi upload
fi: Monivalintainen lataus

en: Navigation Label
fi: Navigaation nimike

en: Navigation bullet title
fi: Navigoinnin listan otsikko

en: New
fi: Uusi

en: New Album
fi: Uusi albumi

en: New Work
fi: Uusi työ

en: Next step
fi: Seuraava vaihe

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
fi: Yhtään valikoita ei ole vielä luotu. <a href="%s">Luo valikoita</a>.

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Normal color
fi: Normaali väri

en: Not Set
fi: Ei asetettu

en: Nothing to import.
fi: Ei mitään tuotavaa.

en: Number of columns
fi: Muuta sarakkaiden lukumäärää

en: Number of items to scroll at once
fi: Kerralla vieritettävien kohteiden määrä

en: Number of items to show at once
fi: Kerralla näytettävien kohteiden määrä

en: Number of posts to show
fi: Näytettävien artikkeleiden määrä

en: Off
fi: Ei käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: One Page Navigation
fi: Yhden sivun navigointi

en: One Page Navigation Pointer
fi: One Page navigaation osoitin

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Open bricks to lightbox
fi: Avaa tiilet lightboxiin

en: Open hours
fi: Aukioloajat

en: Open link in a new window/tab
fi: Avaa linkki uuteen ikkunaan/välilehteen

en: Order
fi: Järjestys

en: Order by
fi: Järjestä

en: Original: %s
fi: Alkuperäinen: %s

en: Our server could be down. To verify this, check if you can open this URL %1$s. If it opens, then our server works well.
fi: Palvelimemme saattaa olla alhaalla. Tarkista asia menemällä osoitteeseen %1$s. Jos linkki aukeaa, palvelimessamme ei ole ongelmia.

en: Overlay color
fi: Peiton väri

en: Page Background color
fi: Sivun taustaväri

en: Page background
fi: Sivun tausta

en: Parallax
fi: Parallax-tehoste

en: People
fi: Ihmiset

en: People Custom Post Type
fi: Ihmiset sisältötyyppi

en: People groups
fi: Henkilöryhmät

en: Phone
fi: Puhelin

en: Pick one
fi: Valitse yksi

en: Pick one pointer or %s (before deleting make sure it is not used anywhere else).
fi: Valitse yksi osoitin tai %s (ennen poistamista varmista, että sitä ei käytetä missään muualla).

en: Please select proper album or work to use.
fi: Valitse oikeanlainen albumi tai työ, jota haluat käyttää.

en: Please select the Design to import to go to the next step.
fi: Valitse tuotava malli menemällä seuraavaan vaiheeseen.

en: Plugin activated: %s
fi: Lisäosa aktivoitu: %s

en: Plugin installed: %s
fi: Lisäosa asennettu: %s

en: Plugin updated: %s
fi: Lisäosa päivitetty: %s

en: Pop Text
fi: Pop-teksti

en: Popular Posts
fi: Suositut Artikkelit

en: Post
fi: Artikkeli

en: Post body
fi: Artikkelin body

en: Post information bar
fi: Artikkelin tietopalkki

en: Post type
fi: Artikkelityyppi

en: Posts Number
fi: Artikkelien määrä

en: Previous step
fi: Edellinen vaihe

en: Product body
fi: Tuotteen body

en: Proportion of width to the height of the bricks. Please enter as 2 numbers separated with "/". Example: 21/9. Use "0" to get a masonry appearance with a natural ratio of image width and height.
fi: Leveyden osuus tiilien korkeudesta. Anna kaksi numeroa, jotka on erotettu merkillä "/". Esimerkki: 21/9. Käytä nollaa "0" saadaksesi masonryn ulkonäön toimimaan luonnollisella suhteella kuvan korkeuden ja leveyden mukaan.

en: Proportion of width to the height of the slider. Please enter as 2 numbers separated with "/". Example: 21/9. Takes effect when the slider is not stretched to the full height.
fi: Leveyden osuus sliderin korkeudesta. Anna kaksi numeroa, jotka on erotettu merkillä "/". Esimerkki: 21/9. Vaikuttaa, kun slideriä ei venytetä koko korkeuteen.

en: Random
fi: Satunnainen

en: Read more about using the Design importer.
fi: Lue lisää Design tuontityökalun käytöstä.

en: Recent Albums
fi: Viimeisimmät albumit

en: Recent Posts
fi: Viimeisimmät kirjoitukset

en: Recent Works
fi: Viimeisimmät Työt

en: Refreshing time
fi: Virkistysaika

en: Related Posts
fi: Tähän liittyvät kirjoitukset

en: Related posts to current post
fi: Nykyiseen artikkeliin liittyvät kirjoitukset

en: Remove
fi: Poista

en: Remove current content
fi: Poista nykyinen sisältö

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat X
fi: Toista vaakatasossa

en: Repeat Y
fi: Toista pystysuunnassa

en: Right
fi: Oikealla

en: Scale down
fi: Skaalaa alas

en: Search
fi: Haku

en: Search Albums
fi: Hae albumeita

en: Search Designs
fi: Etsi Designeja

en: Search Works
fi: Hae töitä

en: Seconds
fi: Sekuntia

en: Select Menu
fi: Valitse valikko

en: Select icon color.
fi: Valitse kuvakkeen väri.

en: Semi transparent
fi: Osittain läpinäkyvä

en: Separate tags with commas
fi: Erota avainsanat pilkulla

en: Set the value in pixels.
fi: Aseta arvo pikseleissä.

en: Set this item as plain text (will not be a link)
fi: Aseta tämä kohde tavalliseksi tekstiksi (ei linkki)

en: Setting up WooCommerce settings
fi: Asetetaan WooCommercen asetuksia

en: Setting up plugins settings
fi: Asetetaan lisäosan asetuksia

en: Setting up the front page
fi: Asetetaan etusivua

en: Setting up the menus
fi: Asetetaan valikoita

en: Setting up the permalinks
fi: Asetetaan pysyviä linkkejä

en: Setting up the widgets
fi: Asetetaan vimpaimia

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shift
fi: Siirtymä

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show All %s
fi: Näytä kaikki %s

en: Show cross
fi: Näytä risti

en: Show gradient
fi: Näytä liukuväri

en: Show overlay
fi: Näytä peittokuva

en: Show texts
fi: Näytä tekstit

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Single album slug
fi: Yksittäisen albumin polkutunnus

en: Single work slug
fi: Yksittäisen teoksen polkutunnus

en: Site settings are various setting mostly not connected to the theme. These are: permalinks and front page. Partly theme dependent settings are menus and sidebars with widgets.
fi: Sivuston asetukset ovat erilaisia asetuksia, joita ei ole enimmäkseen yhdistetty teemaan. Nämä ovat: pysyvät linkit ja etusivut. Osittain teemasta riippuvat asetukset ovat valikoita ja sivupalkkeja, joissa on vimpaimia.

en: Size of brick
fi: Tiilin koko

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Social icons
fi: Sosiaalisen median ikonit

en: Social icons from the theme settings
fi: Teeman asetusten sosiaaliset kuvakkeet

en: Sorry, there has been an error.
fi: Pahoittelemme, on tapahtunut virhe.

en: Space between bricks.
fi: Tiilien välinen tila.

en: Start importing the Design
fi: Aloita Mallin tuonti

en: Starting the import
fi: Aloitetaan tuonti

en: Sticky One Page
fi: Kiinteä One Page -tyyli

en: Stretch the slider to the window height
fi: Venytä slider ikkunan korkeuteen

en: Style
fi: Tyyli

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Team member
fi: Ryhmän jäsen

en: Testimonial signature
fi: Asiakaslainauksen allekirjoitus

en: Text align
fi: Tasaus

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Texts position
fi: Tekstien sijainti

en: The album %s is marked as completed in the photo proofing process
fi: Albumi %s on merkitty valmiiksi valokuvan korjausprosessissa

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
fi: Kuvaus näytetään menussa jos nykyinen teema tukee sitä.

en: The final value of the counter
fi: Laskurin lopullinen arvo

en: The gap between the elements of the counter
fi: Laskurin elementtien välinen kuilu

en: The import has been stopped - there is no valid purchase/license Code
fi: Tuonti on pysäytetty - ei voimassaolevaa osto-/lisenssikoodia

en: The import was successful!
fi: Tuonti onnistui!

en: The initial value of the counter
fi: Laskurin alkuarvo

en: The most popular posts on your site
fi: Suosituimmat artikkelit sivustollasi

en: The most recent posts on your site
fi: Verkkosivujesi viimeisimmät julkaisut

en: Theme Gallery
fi: Teemagalleria

en: Theme Post List
fi: Teeman artikkeliluettelo

en: Theme Scroller
fi: Teeman vieritys

en: Theme Slider
fi: Teeman Slider

en: Theme Social icons
fi: Teeman sosiaaliset kuvakkeet

en: Theme style
fi: Teeman tyyli

en: There was a problem with getting a list of available Designs for import. This can happen for several reasons:
fi: Havaittiin ongelma saatavilla olevien mallien listan hakemisessa tuontia varten. Tämä voi tapahtua monesta eri syystä:

en: This importer can be used to import the entire demo appearance &amp; content to your website. Use the below configuration and Designs to achieve the desired results.
fi: Tätä tuojaa voi käyttää kokonaisen demoulkoasun tuomiseen &amp; sisällön tuomiseen sivustollesi. Käytä allaolevaa konfiguraatiota ja Designeja saadaksesi toivotut tulokset.

en: This row is pointed by
fi: Tämä rivi on osoitettu kohteeseen

en: This text will be displayed after the counting. Optional.
fi: Tämä teksti näytetään laskemisen jälkeen. Valinnainen.

en: Thumbnails
fi: Pikkukuvat

en: Time between slides
fi: Aika diojen välillä

en: Time of slide
fi: Liukumisen kesto

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Attribute
fi: Otsikon määre

en: To the top
fi: Alkuun

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Top left
fi: Ylävasen

en: Top right
fi: Oikea yläreuna

en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Up one
fi: Yksi ylemmäs

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: Upload a media file
fi: Siirrä tiedosto ja tuo tiedot

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Use HTML instead
fi: Voit käyttää HTML-koodia

en: Use custom settings
fi: Käytä mukautettuja asetuksia

en: Use four-digits format like 2016 or 2020.
fi: Käytä neljän merkin numeroa, kuten 2016 tai 2020.

en: Use it to change the quality of images used throughout the theme. 100 is the maximum quality.
fi: Käytä sitä, kun haluat muuttaa teeman käyttämien kuvien laatua. 100 on paras laatu.

en: Use the pattern <strong>Field name: Field value</strong>.
fi: Käytä patternia <strong>Kentän nimi: Kentän arvo</strong> .

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
fi: Käytä tätä vimpainta lisätäksesi yksi mukautetuista valikoistasi vimpaimeksi.

en: Use two-digits format like 12 or 05.
fi: Käytä kahden merkin arvoa, kuten 12 tai 05.

en: Useful only if the items have categories.
fi: Hyödyllinen vain, jos kohteissa on kategorioita.

en: Useful only if the items have tags.
fi: Hyödyllinen vain, jos kohteissa on avainsanoja.

en: Value in milliseconds.
fi: Arvo millisekunneissa.

en: Video thumbnail
fi: Videon esikatselukuva

en: View
fi: Näytä

en: View Album
fi: Näytä albumi

en: View Work
fi: Näytä työ

en: View your website!
fi: Katsele sivustoasi!

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Weeks
fi: Viikkoa

en: What should be the width of this brick in the Bricks layout?
fi: Mikä olisi tiilin leveys Tiili-asettelussa?

en: When checked use this text format: %1$s[font color]|[background color]|[first sentence]|[second sentence]|[third sentence]%2$s
fi: Kun ruksittu käytä tätä tekstin muotoa: %1$s[font color]|[background color]|[first sentence]|[second sentence]|[third sentence]%2$s

en: When you use the Design Importer feature, some data will be stored on our server. These are: event date, website URL, IP address, selected Design name. All this data is used for statistic and for protection against the abuse of our services. This data is not shared with any third parties.
fi: Kun käytät Design tuontityökalua, jotain dataa saatetaan säilöä meidän palvelimella. Näitä voivat olla: tapahtuman päivämäärä, verkkosivuston URL, IP-osoite, valitun Designin nimi. Kaikkea tätä dataa käytetään vain tilastoihin sekä tietoturvaan palveluumme kohdistuvien hyökkäysten varalta. Tätä dataa ei jaeta kolmanten osapuolten kanssa.

en: White
fi: Valkoinen

en: Widget for placing shortcodes.
fi: Vimpaimet lyhytkoodien lisäämiseksi.

en: Work
fi: Työ

en: Work body
fi: Työn body

en: Work info
fi: Työn tiedot

en: Works
fi: Työt

en: Works - will appear in the sidebar only if the current page is the Works list, or category of Works.
fi: Työt - tulee näkyviin sivupalkkiin vain jos nykyinen sivu on Työt listauksessa, kategoriassa tai Töissä.

en: Works Categories
fi: Töiden kategoriat

en: Works only in the Slider layout.
fi: Toimii vain sliderin asettelussa.

en: Works only when the shop was created using WooCommerce for the selected demo.
fi: Toimii vain, kun kauppa on luotu käyttämällä WooCommercea valitulle demolle.

en: Works only with the horizontal header.
fi: Toimii vain vaakasuuntaisen ylätunnisteen kanssa.

en: Writing effect
fi: Kirjoitusefekti

en: Year
fi: Vuosi

en: Yes, please
fi: Kyllä, kiitos

en: You are about to import:
fi: Olet aikeissa tuoda:

en: You can add videos from YouTube or Vimeo by pasting the link to the video here.
fi: Voit lisätä videoita YouTubesta tai Vimeosta liittämällä linkin videoon täällä.

en: You can edit the media(%s) used in the widget by editing selected Album or Work.
fi: Voit muokata vimpaimessa käytettyä mediaa (%s) muokkaamalla valittua albumia tai teosta.

en: You can use global settings or override them here
fi: Voit käyttää globaaleja asetuksia tai ohittaa ne täällä

en: Your client has marked the <a href="%1$s">%2$s</a> album as completed in the photo proofing process. Visit it to see what has been selected.
fi: Asiakas on merkinnyt <a href="%1$s">%2$s</a> albumin valmiiksi valokuvien korjausprosessissa. Vieraile albumissa nähdäksesi, mitä on valittu.

en: Your most recent added albums
fi: Sinun viimeksi lisätyt albumit

en: Your most recent added works
fi: Sinun viimeksi lisäämäsi työt

en: Your server does not recognize our SSL certificate. Typically, upgrading the server PHP version to version 7.X solves the problem.
fi: Palvelimesi ei tunnista SSL-sertifikaattiamme. Yleensä palvelimen PHP-version päivittäminen versioon 7.X ratkaisee ongelman.

en: Your server is blocking our website by a firewall or something similar. You could ask your server admin to add our demo data server to the "white list": %1$s
fi: Palvelimesi palomuuri tai vastaava estää pääsyn verkkosivustollemme. Voit pyytää palvelimesi järjestelmänvalvojaa lisäämään demodatapalvelimen "white listille": %1$s

[ctx: album]
en: Add New
fi: Lisää Uusi

en: already used in page
fi: jo käytössä sivulla

en: delete the selected pointer
fi: poista valittu osoitin

en: images
fi: kuvat

en: images &amp; videos
fi: kuvat &amp; videot

en: on hover
fi: kun osoitin kohdalla

en: sub item
fi: alakohde

en: without hover
fi: ilman hover-efektiä

[ctx: work]
en: Add New
fi: Lisää Uusi
