Plugins - Apollo13 Framework Extensions - Development (trunk) - en to nl translation catalogue (382 entries)

en: %d comment | %d comments
nl[0]: %d reactie
nl[1]: %d reacties

en: %s (Invalid)
nl: %s (Ongeldig)

en: %s (Pending)
nl: %s (Wachtrij)

en: 0 for no autoplay, any other positive number to set the number of seconds between "scrolls".
nl: 0 voor geen automatisch afspelen. Ieder ander positief getal staat voor het aantal secondes tussen "schuiven".

en: <p>In order to achieve the import results as close as possible to the original demo version, the importer will have to remove all current content.</p><p>If you are using a fresh WordPress installation and want to get the best import results you should check this option.</p><p>However, if you are just updating your existing website, stay away from this option.</p>
nl: <p>Om het resultaat na importeren zo dicht mogelijk te brengen bij de originele demoversie, zal de importeerder alle huidige inhoud moeten verwijderen.</p><p>Als je een nieuwe WordPress installatie gebruikt en de beste resultaten wilt dan wil je deze optie aanvinken.</p><p>Ben je een bestaande website aan het bijwerken, gebruik deze optie dan niet.</p>

en: <p>The theme settings are all the settings that you can later change on in the Customizer.</p><p>If you wish to change only the look of your existing site to one from our demos, then mark only this option.</p>
nl: <p>De instellingen voor het thema kun je later allemaal nog wijzigen in de Customizer.</p><p>Als je alleen het uiterlijk van een demo wilt gebruiken voor de website, vink dan deze optie aan.</p>

en: About the Design importer
nl: Over de ontwerp importeerder

en: Add New Album
nl: Nieuw album toevoegen

en: Add New Work
nl: Nieuw werk toevoegen

en: Add custom sidebars
nl: Voeg sidebars toe

en: Add posts excerpt
nl: Samenvatting toevoegen

en: Adds custom post types, shortcodes and some features that are used in themes built on Apollo13 Framework.
nl: Voegt custom post types toe, shortcodes en enkele functies voor thema's gebouwd met het Apollo13 Framework.

en: Album body
nl: Albuminhoud

en: Album or Work from which media(%s) should be taken.
nl: Album of werk waarvan de media (%s) gebruikt moet worden.

en: Album/Work
nl: Album/Werk

en: Albums - will appear the in sidebar only if the current page is the Albums list, or category of Albums.
nl: Albums: verschijnt in de sidebar alleen wanneer de huidige pagina de albumlijst is of een categorie van albums.

en: Albums Categories
nl: Albumcategorieën

en: All
nl: Alles

en: All your current content will be removed before import!
nl: Al je huidige inhoud wordt verwijderd voor het importeren!

en: Alternative link
nl: Alternatieve link

en: Apollo13 Framework Extensions
nl: Apollo13 Framework Extensies

en: Apollo13 Framework Extensions plugin requires Elementor version %s or greater.
nl: Apollo13 Framework Extensions plugin vereist Elementor versie %s of hoger.

en: Apollo13 Image Resize
nl: Apollo13 afbeeldingen herschalen

en: As it is on the page
nl: Zoals het op de pagina is

en: Ascending
nl: Oplopend

en: At least 3 chars: name, category
nl: Minstens 3 karakters: naam, categorie

en: Attention! This will overwrite your current theme settings.
nl: Waarschuwing: dit zal je instellingen van het huidige thema overschrijven.

en: Automatically add paragraphs
nl: Automatisch alinea's toevoegen

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Autoplay video
nl: Video automatisch afspelen

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Black
nl: Zwart

en: Blog - will appear in the sidebar only if the current page is the main blog page.
nl: Blog: verschijnt in de sidebar alleen wanneer de huidige pagina de blogpagina is.

en: Blur
nl: Vervagen

en: Bold text
nl: Vette tekst

en: Border
nl: Rand

en: Bottom center
nl: Onder midden

en: Bottom left
nl: Onder links

en: Bottom right
nl: Onder rechts

en: Bricks behaviour
nl: Gedrag van stenen

en: CSS Classes (optional)
nl: CSS Class (optioneel)

en: Can not access the file system.
nl: Geen toegang tot het bestandssysteem.

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Categories in which items must be. By default, all items will be displayed.
nl: Categorieën waar de items in moeten. Standaard worden alle items getoond.

en: Categories operator
nl: Operator voor categorieën

en: Caution!
nl: Waarschuwing!

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Change the bullet icon?
nl: Wijzig het puntenicoon?

en: Check the documentation for instructions about using the Export Area.
nl: Bekijk de documentatie voor instructies over exporteren.

en: Clean up
nl: Opschonen

en: Cleaning
nl: Opschonen

en: Color
nl: Kleur

en: Columns
nl: Kolommen

en: Comments number
nl: Aantal reacties

en: Compression ratio
nl: Compressieratio

en: Configuration &amp; requirements
nl: Configuratie &amp; vereisten

en: Contact information
nl: Contactinformatie

en: Content
nl: Inhoud

en: Copy to clipboard
nl: Kopiëren naar klembord

en: Countdown
nl: Teller

en: Counter
nl: Teller

en: Cover
nl: Omslagafbeelding

en: Creating the %s file(responsible for the theme settings) requires access to your FTP account. This is due to the configuration of your server.
nl: Aanmaken van het %s bestand (nodig voor de thema-instellingen) vereist toegang tot je FTP-account. Dit komt door de configuratie van de server.

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Custom Menu
nl: Eigen menu

en: Custom info %d
nl: Eigen info %d

en: Dark
nl: Donker

en: Data source settings
nl: Instellingen voor databron

en: Date
nl: Datum

en: Day
nl: Dag

en: Days
nl: Dagen

en: Default filter
nl: Standaard filter

en: Deleting the current content
nl: Verwijderen van de huidige inhoud

en: Depending on the actual width of the screen, the available space for bricks may be smaller, but never greater than this number.
nl: Afhankelijk van de echte breedte van het scherm, kan de beschikbare ruimte voor de stenen nog minder zijn, maar nooit groter dan dit getal.

en: Descending
nl: Aflopend

en: Description
nl: Omschrijving

en: Design preview
nl: Design voorbeeld

en: Designs to choose from:
nl: Ontwerpen om uit te kiezen:

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Display "All" filter
nl: Toon "Alle" filter

en: Do not change it if you really do not have to.
nl: Wijzig dit niet als het niet strikt noodzakelijk is.

en: Do not show this item in the mega menu. Show only the options of the sub menu.
nl: Toon dit item niet in het mega-menu. Toon alleen de opties van het submenu.

en: Do you want to import the selected Design?
nl: Wil je het gekozen ontwerp importeren?

en: Down one
nl: E&#233;n omlaag

en: Download
nl: Downloaden

en: Downloading files
nl: Downloading van bestanden

en: Drop
nl: Verlagen

en: Duration
nl: Duur

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Album
nl: Album bewerken

en: Edit Menu Item
nl: Menu-item bewerken

en: Edit Work
nl: Werk bewerken

en: Effect on hover
nl: Effect bij hover

en: Effect on not active elements
nl: Effect op niet-actieve elementen

en: Enable mega menu?
nl: Mega-menu inschakelen

en: Enable responsive font size?
nl: Responsive tekstgrootte inschakelen?

en: Enhancement options from the theme
nl: Uitbreidingsopties van het thema

en: Enter a value greater than 0, can be a fraction. The higher the compression, the longer the header will fit on one line.
nl: Voer een waarde groter dan 0 in. Kan ook een breuk zijn. Hoe hoger de compressie, hoe langer de header wordt op een regel.

en: Enter the name and press the Enter key.
nl: Voer de naam in en druk op de Enter-toets.

en: Error: Selected post does not contain any media(%s) to use.
nl: Fout: Geselecteerd bericht bevat geen media (%s) om te gebruiken.

en: Everything done.
nl: Alles is voltooid.

en: Export &amp; Import theme options
nl: Exporteren &amp; importeren van thema-instellingen

en: Export theme settings
nl: Exporteer instellingen van het thema

en: Extra class name
nl: Extra "class"-naam

en: Filter
nl: Filteren

en: Filter Albums, Works or Posts by categories.
nl: Filter albums, werken en berichten op categorie.

en: Finish text
nl: Teskt bij aflopen

en: Fit Horizontally
nl: Horizontaal inpassen

en: Fit Vertically
nl: Verticaal inpassen

en: Flipping
nl: Wisselend

en: Font size
nl: Lettertype grootte

en: Global settings
nl: Globale instellingen

en: Grayscale
nl: Zwart-wit

en: Header color variant
nl: Header-kleur variant

en: Here you can add another pointer for One Page Navigation
nl: Hier kun je een andere pijl toevoegen voor de navigatie van het een-pagina ontwerp

en: Hide pagination controls
nl: Verberg pagineringsbediening

en: Hide prev/next controls
nl: Verberg volgende/vorige bediening

en: Hour
nl: Uur

en: Hours
nl: Uren

en: Hover color
nl: Hover kleur

en: How long it should take to count to end value.
nl: Hoe lang het duurt om tot de eindwaarde te komen.

en: How much time should pass between the printing of each value during counting.
nl: Hoeveel tijd moet passeren voor het tonen van iedere tel in de teller.

en: How to fit the background image
nl: Hoe de achtergrondafbeelding in te passen

en: Icon
nl: Icoon

en: If left empty then it will not be displayed.
nl: Indien leeg gelaten wordt het niet getoond.

en: If the field is filled, opening this entry will take you to the given link.
nl: Als dit veld ingevuld is, zal het openen van dit item je naar de opgegeven link sturen.

en: If the value is left as "Not Set", the plugins can affect the ordering.
nl: Als de waarde leeg blijft, kunnen plugins de volgorde bepalen.

en: If this does not solve the problem, please contact us.
nl: Als dit het probleem niet oplost, neem dan contact met ons op.

en: If this field is filled, then this HTML will be used instead of a menu option. Also, no children menu options will be displayed.
nl: Als dit veld ingevuld is, wordt deze HTML gebruikt i.p.v. een menu-optie. Er worden dan ook geen opties van het submenu getoond.

en: If you have selected more than one category, select whether the items must have all categories(AND) or at least one of them(IN).
nl: Als je meer dan één categorie geselecteerd hebt, selecteer dan of de items in alle categorieën moeten (AND) of tenminste in één (IN).

en: If you need to edit social links, you can do it in the Customizer in the %s settings.
nl: Sociale links kun je bewerken in de Customizer in de %s instellingen.

en: Image quality
nl: Afbeeldingskwaliteit

en: Import configuration
nl: Configuratie van importeren

en: Import demo content
nl: Importeer demo-inhoud

en: Import failed
nl: Importeren mislukt

en: Import media attachments
nl: Importeer mediabijlagen

en: Import shop
nl: Importeer webshop

en: Import site settings
nl: Importeer instellingen voor de website

en: Import sliders
nl: Importeer sliders

en: Import theme settings
nl: Importeer instellingen voor het thema

en: Imported %1$d of %2$d items
nl: %1$d van %2$d items is geïmporteerd

en: Importing the content
nl: Importeren van de inhoud

en: Importing the sliders
nl: Importeren van sliders

en: Importing the theme settings
nl: Importeren van instellingen van thema

en: Imports sliders created with the "Slider Revolution" plugin. Works only if it was used in the demo.
nl: Importeert sliders gemaakt met de "Slider Revolution" plugin. Werkt alleen als dat ook was gebruikt in de demo.

en: In some cases it is displayed instead of the video placeholder.
nl: In sommige gevallen wordt het weergegeven i.p.v. de video plaatshouder.

en: Insert a media file
nl: Mediabestand invoegen

en: Insert a video link here or upload it.
nl: Voer een link naar de video in of upload het.

en: Install plugins
nl: Installeer plugins

en: Installing %s
nl: Installeren van %s

en: Installing plugins
nl: Installeren van plugins

en: It installs all the content created for the selected demo.
nl: Het installeert alle inhoud van de geselecteerde demo.

en: It is useful to make the heading fit into a single line, regardless of the width of the screen.
nl: Het is handig om de eerste heading op een enkele regel te laten passen, op alle schermgroottes.

en: It requires the %s plugin.
nl: Het vereist de %s plugin.

en: It will add %1$s to link
nl: Het voegt %1$s toe aan de link

en: It will install plugins that are necessary to reproduce this demo.
nl: Het zal plugins installeren die nodig zijn om deze demo te reproduceren.

en: Item icon
nl: Icoon van item

en: Just center
nl: Gewoon centreren

en: Layout
nl: Lay-out

en: Left
nl: Links

en: Letter Spacing
nl: Letter spatiëring

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Light
nl: Licht

en: Link Relationship (XFN)
nl: Linkrelatie (XFN)

en: Link to the video
nl: Link naar de video

en: List of selected files:
nl: Lijst van geselecteerde bestanden:

en: Looks like incorrectly formatted JSON string, cannot proceed with the import.
nl: Het lijkt op een verkeerd geformatteerde JSON-string, kan niet doorgaan met importeren.

en: Loop
nl: Lus

en: Margin
nl: Marge

en: Max width
nl: Max breedte

en: Maximum font size
nl: Maximum tekstgrootte

en: Mega menu options
nl: Opties voor Mega-menu

en: Middle center
nl: Midden midden

en: Middle left
nl: Midden links

en: Middle right
nl: Midden rechts

en: Minimum font size
nl: Minimum tekstgrootte

en: Minute
nl: Minuut

en: Minutes
nl: Minuten

en: Modified date
nl: Wijzigingsdatum

en: Month
nl: Maand

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Move down
nl: Omlaag verplaatsen

en: Move up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Multi upload
nl: Multi-upload

en: Navigation Label
nl: Navigatielabel

en: Navigation bullet title
nl: Navigatie van puntentitel

en: New
nl: Nieuw

en: New Album
nl: Nieuw album

en: New Work
nl: Nieuw werk

en: Next step
nl: Volgende stap

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
nl: Er zijn nog geen menu&#39;s aangemaakt. <a href="%s">Maak er &#233;&#233;n aan</a>.

en: None
nl: Geen

en: Normal
nl: Normaal

en: Normal color
nl: Normale kleur

en: Not Set
nl: Niet ingesteld

en: Nothing to import.
nl: Niets te importeren.

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Number of items to scroll at once
nl: Aantal items om per keer te schuiven.

en: Number of items to show at once
nl: Aantal items om per keer te tonen

en: Number of posts to show
nl: Aantal berichten om te tonen

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Aan

en: One Page Navigation
nl: Navigatie voor een-pagina ontwerp

en: One Page Navigation Pointer
nl: Navigatiepijl voor een-pagina ontwerp

en: Opacity
nl: Doorzichtigheid

en: Open bricks to lightbox
nl: Open stenen in lightbox

en: Open hours
nl: Openingstijden

en: Open link in a new window/tab
nl: Open link in nieuw scherm/tabblad

en: Order
nl: Volgorde

en: Order by
nl: Sorteren op

en: Original: %s
nl: Origineel: %s

en: Our server could be down. To verify this, check if you can open this URL %1$s. If it opens, then our server works well.
nl: Onze server kan onbereikbaar zijn. Om dit te controleren kun je deze URL %1$s openen. Als hij opent, dan is onze server bereikbaar.

en: Overlay color
nl: Bedekkingskleur

en: Page Background color
nl: Achtergrondkleur van pagina

en: Page background
nl: Pagina-achtergrond

en: People
nl: Mensen

en: People Custom Post Type
nl: Mensen Custom Post Type

en: People groups
nl: Mensengroepen

en: Person
nl: Persoon

en: Phone
nl: Telefoon

en: Pick one
nl: Kiezen

en: Pick one pointer or %s (before deleting make sure it is not used anywhere else).
nl: Kies een pijl of %s (zorg ervoor dat het niet ergens anders gebruikt wordt wanneer je verwijdert).

en: Please select proper album or work to use.
nl: Selecteer het juiste album of werk.

en: Please select the Design to import to go to the next step.
nl: Selecteer het ontwerp om te importeren om door te gaan naar de volgende stap.

en: Plugin activated: %s
nl: Plugin geactiveerd: %s

en: Plugin installed: %s
nl: Plugin geïnstalleerd: %s

en: Plugin updated: %s
nl: Plugin bijgewerkt: %s

en: Pop Text
nl: Tekst tonen als popup

en: Popular Posts
nl: Populaire berichten

en: Post
nl: Bericht

en: Post body
nl: Berichtinhoud

en: Post information bar
nl: Balk met berichtinformatie

en: Post type
nl: Berichttype

en: Posts Number
nl: Aantal berichten

en: Previous step
nl: Vorige stap

en: Product body
nl: Productinhoud

en: Proportion of width to the height of the bricks. Please enter as 2 numbers separated with "/". Example: 21/9. Use "0" to get a masonry appearance with a natural ratio of image width and height.
nl: Proportie van breedte t.o.v. de hoogte van de stenen. Voer in als 2 getallen gescheiden met "/". Voorbeeld: 21/9. Gebruik "0" om de stenenweergave te krijgen met natuurlijke verhoudingen van de afbeeldingsbreedte en hoogte.

en: Proportion of width to the height of the slider. Please enter as 2 numbers separated with "/". Example: 21/9. Takes effect when the slider is not stretched to the full height.
nl: Proportie van breedte t.o.v. de hoogte van de slider. Voer in als 2 getallen gescheiden met "/". Voorbeeld: 21/9. Wordt gebruikt wanneer de slider niet tot de volledige hoogte uitgerekt wordt.

en: Random
nl: Willekeurig

en: Read more about using the Design importer.
nl: Lees meer over het gebruik van de ontwerp-importeerder.

en: Recent Albums
nl: Recente albums

en: Recent Posts
nl: Recente berichten

en: Recent Works
nl: Recente werken

en: Refreshing time
nl: Verversingstijd

en: Related Posts
nl: Gerelateerde berichten

en: Related posts to current post
nl: Gerelateerde berichten

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove current content
nl: Verwijder huidige inhoud

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Repeat X
nl: Herhaal X

en: Repeat Y
nl: Herhaal Y

en: Right
nl: Rechts

en: Scale down
nl: Naar beneden bijschalen

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Albums
nl: Zoeken naar albums

en: Search Designs
nl: Ontwerpen zoeken

en: Search Works
nl: Zoeken naar werken

en: Seconds
nl: Seconden

en: Select Menu
nl: Menu selecteren

en: Select icon color.
nl: Icoonkleur selecteren.

en: Semi transparent
nl: Semi-transparant

en: Separate tags with commas
nl: Tags scheiden door komma's

en: Set the value in pixels.
nl: Voer de waarde in pixels in.

en: Set this item as plain text (will not be a link)
nl: Stel dit item in als platte tekst, niet als link

en: Setting up WooCommerce settings
nl: Instellingen toevoegen voor WooCommerce

en: Setting up plugins settings
nl: Instellingen voor plugins toevoegen

en: Setting up the front page
nl: Instellingen voor voorpagina toevoegen

en: Setting up the menus
nl: Instellingen voor menu's toevoegen

en: Setting up the permalinks
nl: Instellingen toevoegen voor permalinks

en: Setting up the widgets
nl: Instellingen voor widgets toevoegen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Shift
nl: Verhogen

en: Show All %s
nl: Toon alle %s

en: Show cross
nl: Kruis tonen

en: Show gradient
nl: Kleurverloop tonen

en: Show overlay
nl: Bedekking tonen

en: Show texts
nl: Toon tekst

en: Simple
nl: Simpel

en: Single album slug
nl: Slug van enkel album

en: Single work slug
nl: Slug van enkel werk

en: Site settings are various setting mostly not connected to the theme. These are: permalinks and front page. Partly theme dependent settings are menus and sidebars with widgets.
nl: Instellingen voor de website staan los van het thema. Het gaat om permalinks en de voorpagina. Instellingen die deels van het thema afhankelijk zijn, zijn menu's en sidebars met widgets.

en: Size of brick
nl: Grootte van steen

en: Social icons
nl: Sociale iconen

en: Social icons from the theme settings
nl: Sociale iconen van de instellingen voor het thema

en: Sorry, there has been an error.
nl: Er ging iets fout.

en: Space between bricks.
nl: Ruimte tussen stenen.

en: Start importing the Design
nl: Begin met importeren van het ontwerp

en: Starting the import
nl: Importeren wordt gestart

en: Sticky One Page
nl: Sticky een-pagina

en: Stretch the slider to the window height
nl: Vergroot de slider tot de schermhoogte

en: Style
nl: Stijl

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Team member
nl: Teamlid

en: Testimonial signature
nl: Ondertekening van aanbeveling

en: Text align
nl: Tekstuitlijning

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Texts position
nl: Tekstpositie

en: The album %s is marked as completed in the photo proofing process
nl: Het album %s is gemarkeerd als compleet na de fotocontrole

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
nl: De omschrijving zal weergegeven worden in het menu als het huidige thema dit ondersteunt.

en: The final value of the counter
nl: De eindwaarde van de teller

en: The gap between the elements of the counter
nl: De ruimte tussen elementen van de teller

en: The import has been stopped - there is no valid purchase/license Code
nl: Importeren is gestopt, er is geen geldige licentiecode aanwezig

en: The import was successful!
nl: Het importeren is voltooid.

en: The initial value of the counter
nl: De beginwaarde van de teller

en: The most popular posts on your site
nl: Het meest populaire berichten op de website

en: The most recent posts on your site
nl: Het meest recente berichten op de website

en: Theme Gallery
nl: Themagalerij

en: Theme Post List
nl: Berichtenlijst van thema

en: Theme Scroller
nl: Thema-schuiver

en: Theme Slider
nl: Thema-slider

en: Theme Social icons
nl: Sociale iconen van het thema

en: Theme style
nl: Themastijl

en: There was a problem with getting a list of available Designs for import. This can happen for several reasons:
nl: Er was een probleem met het opvragen van de lijst met ontwerpen. Dit kan verschillende oorzaken hebben:

en: This importer can be used to import the entire demo appearance &amp; content to your website. Use the below configuration and Designs to achieve the desired results.
nl: Deze importeerder kan gebruikt worden om de gehele weergave en inhoud van de demo te importeren naar je website. Gebruik de onderstaande configuratie en ontwerpen om de gewenste resultaten te bereiken.

en: This row is pointed by
nl: De rij waarnaar gewezen wordt

en: This text will be displayed after the counting. Optional.
nl: Deze tekst wordt getoond na de teller. Is optioneel.

en: This works only with the <a href="%s">Rife Pro theme</a>.
nl: Dit werkt alleen met het <a href="%s">Rife Pro thema</a>.

en: Time between slides
nl: Tijd tussen slides

en: Time of slide
nl: Tijd van slide

en: Title
nl: Titel

en: Title Attribute
nl: Titelattribuut

en: To the top
nl: Naar boven

en: Top center
nl: Middenboven

en: Top left
nl: Linksboven

en: Top right
nl: Rechtsboven

en: Up one
nl: E&#233;n omhoog

en: Upload Image
nl: Afbeelding uploaden

en: Upload a media file
nl: Mediabestand uploaden

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Use HTML instead
nl: Gebruik HTML

en: Use custom settings
nl: Gebruik eigen instellingen

en: Use four-digits format like 2016 or 2020.
nl: Gebruik het format zoals 2016 of 2020.

en: Use it to change the quality of images used throughout the theme. 100 is the maximum quality.
nl: Wijzig hier de kwaliteit van afbeeldingen gebruikt in het thema. 100 is de maximum kwaliteit.

en: Use the pattern <strong>Field name: Field value</strong>.
nl: Gebruik het patroon <strong>Veldnaam: Veldwaarde</strong>.

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
nl: Gebruik deze widget om een eigen menu als widget toe te voegen.

en: Use two-digits format like 12 or 05.
nl: Gebruik het format zoals 12 of 05.

en: Useful only if the items have categories.
nl: Bruikbaar enkel wanneer de items categorieën hebben.

en: Useful only if the items have tags.
nl: Bruikbaar enkel wanneer de items tags hebben.

en: Value in milliseconds.
nl: Waarde in millisecondes.

en: View
nl: Bekijken

en: View Album
nl: Album bekijken

en: View Work
nl: Werk bekijken

en: View your website!
nl: Bekijk je website.

en: Weeks
nl: Weken

en: What should be the width of this brick in the Bricks layout?
nl: Wat moet de breedte van deze steen zijn in stenen-layout?

en: When checked use this text format: %1$s[font color]|[background color]|[first sentence]|[second sentence]|[third sentence]%2$s
nl: Wanneer aangevinkt, gebruik dit format: %1$s[tekstkleur]|[achtergrondkleur]|[eerste zin]|[tweede zin]|[derde zin]%2$s

en: When you use the Design Importer feature, some data will be stored on our server. These are: event date, website URL, IP address, selected Design name. All this data is used for statistic and for protection against the abuse of our services. This data is not shared with any third parties.
nl: Wanneer je de ontwerp-importeerder gebruikt worden er gegevens op onze server opgeslagen. Dit zijn: datum van importeren, website-URL, IP-adres en gekozen ontwerp. Deze gegevens worden gebruikt voor statistieken en voor het beschermen tegen misbruik van onze diensten. Deze gegevens worden niet gedeeld met derde partijen.

en: White
nl: Wit

en: Widget for placing shortcodes.
nl: Widget voor shortcodes.

en: Windows Explorer or Mac Finder
nl: Windows Explorer of Mac Finder

en: Work
nl: Werk

en: Work body
nl: Werkinhoud

en: Work info
nl: Werkinfo

en: Works
nl: Werken

en: Works - will appear in the sidebar only if the current page is the Works list, or category of Works.
nl: Werken: verschijnt in de sidebar alleen wanneer de huidige pagina de werklijst is of een categorie van werken.

en: Works Categories
nl: Werkcategorieën

en: Works only in the Slider layout.
nl: Werkt enkel in de slider-layout.

en: Works only when the shop was created using WooCommerce for the selected demo.
nl: Werkt alleen wanneer de webshop gemaakt is met WooCommerce voor de geselecteerde demo.

en: Works only with the horizontal header.
nl: Werkt alleen met de horizontale header.

en: Writing effect
nl: Schrijf-effect

en: Year
nl: Jaar

en: Yes, please
nl: Ja, graag

en: You are about to import:
nl: Je staat op het punt te importeren:

en: You can add videos from YouTube or Vimeo by pasting the link to the video here.
nl: Je kunt video's van YouTube of Vimeo gebruiken door hier de link naar de video in te voeren.

en: You can edit the media(%s) used in the widget by editing selected Album or Work.
nl: Je kunt de media (%s) van de widget bewerken door het geselecteerde album of werk te bewerken.

en: You can use global settings or override them here
nl: Je kunt de globale instellingen gebruiken of ze hier overschrijven

en: Your client has marked the <a href="%1$s">%2$s</a> album as completed in the photo proofing process. Visit it to see what has been selected.
nl: De klant heeft het <a href="%1$s">%2$s</a> album als compleet gemarkeerd in de fotocontrole. Bekijk het om te zien wat er geselecteerd is.

en: Your most recent added albums
nl: De meest recente albums

en: Your most recent added works
nl: De meest recente werken

en: Your server does not recognize our SSL certificate. Typically, upgrading the server PHP version to version 7.X solves the problem.
nl: Je server herkent ons SSL-certificaat niet. Vaak helpt het om de PHP-versie van de server te upgraden naar versie 7.x.

en: Your server is blocking our website by a firewall or something similar. You could ask your server admin to add our demo data server to the "white list": %1$s
nl: Je server blokkeert onze server via de firewall of iets vergelijkbaars. Je kunt de serverbeheerder vragen ons IP-adres toe te voegen aan de "white list": %1$s

[ctx: album]
en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: already used in page
nl: wordt al in pagina gebruikt

en: delete the selected pointer
nl: Verwijder de geselecteerde pijl

en: images
nl: afbeeldingen

en: images &amp; videos
nl: afbeeldingen &amp; video's

en: on hover
nl: bij hover

[ctx: person]
en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: sub item
nl: subitem

en: without hover
nl: zonder hover

[ctx: work]
en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen
