Plugins - LiteSpeed Cache - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (1333 entries)

en:  %s ago
el_GR:  %s πριν

en:  Cache the built-in Admin Bar ESI block.
el_GR:  Μνήμη cache για   την μπάρα Διαχειριστή  του ESI block.

en: %1$s %2$s files left in queue
el_GR: %1$s %2$s αρχεία υπάρχουν στην ουρά αναμονής

en: %1$s plugin version %2$s required for this action.
el_GR: η έκδοση %s της προσθήκης %s απαιτείται για αυτήν την ενέργεια.

en: %d hour
el_GR: %d ώρα

en: %d hours
el_GR: %d ώρες

en: %d minute
el_GR: %d λεπτό

en: %d minutes
el_GR: %d λεπτά

en: %d seconds
el_GR: %d δευτερόλεπτα

en: %s Extension
el_GR: %s επέκτασης

en: %s file not readable.
el_GR: %s από το αρχείο δεν είναι αναγνώσιμο!.

en: %s file not writable.
el_GR: Το αρχείο%s δεν είναι εγγράψιμο.

en: %s group
el_GR: %s Ομάδα

en: %s groups
el_GR: %s ομάδες

en: %s image
el_GR: %s εικόνα

en: %s images
el_GR: %s εικόνες

en: %s is recommended.
el_GR: Συνιστάται το %s.

en: %s must be turned ON for this setting to work.
el_GR: %s πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να λειτουργήσει αυτή η ρύθμιση.

en: &nbsp;If both the cron and a manual run start at similar times, the first to be started will take precedence.
el_GR: &nbsp;Εάν και το cron αλλά και μια μη αυτόματη εκτέλεση ξεκινούν σε παρόμοιες χρονικές στιγμές, η πρώτη που θα ξεκινήσει θα έχει προτεραιότητα.

en: (no savings)
el_GR: (χωρίς εξοικονόμηση)

en: (non-optm)
el_GR: (μη optm)

en: .htaccess Path
el_GR: Διαδρομή .htaccess

en: <a %s>Support forum</a> | <a %s>Submit a ticket</a>
el_GR: <a %s> φόρουμ υποστήριξης</a> | <a %s>Υποβολή αιτήματος </a>

en: <a href="%1$s" %2$s>View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s target="_blank">update now</a>.
el_GR: < a href = "%1$s"%2$s. προβολή έκδοσης%3$s λεπτομέρειες </a> ή < a href = "%4$s"%5$s target = "_blank" ενημέρωση τώρα </a>.

en: <b>Last crawled:</b> %d item(s)
el_GR: <b>Τελευταία προσπέλαση:</b> %d αντικείμενο(α)

en: <b>Last crawled:</b> %s item(s)
el_GR: <b>Τελευταία ανίχνευση:</b> Στοιχείο%s

en: <p>Please add/replace the following codes into the beginning of %1$s:</p> %2$s
el_GR: <p> Προσθέστε / αντικαταστήστε τους ακόλουθους κωδικούς στην αρχή του%1$s: </p> %2$s

en: A Domain Key is not required to use this preset. Only basic caching features are enabled.
el_GR: Δεν απαιτείται κλειδί τομέα για τη χρήση αυτής της προεπιλογής. Μόνο οι βασικές λειτουργίες προσωρινής αποθήκευσης είναι ενεργοποιημένες.

en: A Domain Key is required for QUIC.cloud online services.
el_GR: Απαιτείται Κλειδί Τομέα για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες QUIC.cloud.

en: A Domain Key is required to use this preset. Enables the maximum level of optimizations for improved page speed scores.
el_GR: Απαιτείται ένα κλειδί τομέα για τη χρήση αυτής της προεπιλογής. Ενεργοποιεί το μέγιστο επίπεδο βελτιστοποιήσεων για βελτιωμένες βαθμολογίες ταχύτητας σελίδας.

en: A Domain Key is required to use this preset. Includes many optimizations known to improve page speed scores.
el_GR: Απαιτείται ένα κλειδί τομέα για τη χρήση αυτής της προεπιλογής. Περιλαμβάνει πολλές βελτιστοποιήσεις που είναι γνωστό ότι βελτιώνουν τις βαθμολογίες ταχύτητας σελίδας.

en: A Domain Key is required to use this preset. Includes optimizations known to improve site score in page speed measurement tools.
el_GR: Απαιτείται ένα κλειδί τομέα για τη χρήση αυτής της προεπιλογής. Περιλαμβάνει βελτιστοποιήσεις που είναι γνωστό ότι βελτιώνουν τη βαθμολογία ιστότοπου στα εργαλεία μέτρησης της ταχύτητας σελίδας.

en: A Purge All will be executed when WordPress runs these hooks.
el_GR: Καθαρισμός όλων (Purge all) θα εκτελεστεί όταν  το wordpress εκτελέσει αυτά τα hooks.

en: A TTL of 0 indicates do not cache.
el_GR: Μια τιμή TTL ίση με 0 δηλώνει να μην γίνει  cache.

en: A backup of each image is saved before it is optimized.
el_GR: Αποθηκεύεται ένα αντίγραφο ασφαλείας της κάθε εικόνας, πριν είναι βελτιστοποιημένη.

en: Accelerates the speed by caching Gravatar (Globally Recognized Avatars).
el_GR: Επιταχύνει την ταχύτητα με την προσωρινή αποθήκευση GRAavatar (Globally Recognized Avatars).

en: Account is linked!
el_GR: Ο λογαριασμός είναι συνδεδεμένος!

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Add Missing Sizes
el_GR: Προσθήκη μεγεθών που λείπουν

en: Add new CDN URL
el_GR: Προσθήκη νέας διεύθυνσης URL CDN

en: Add new cookie to simulate
el_GR: Προσθήκη νέου cookie για προσομοίωση

en: Add to Blocklist
el_GR: Προσθήκη στη λίστα αποκλεισμού

en: Adding Style to Your Lazy-Loaded Images
el_GR: Προσθέτοντας στυλ στις Lazy-Loaded εικόνες

en: Admin IP Only
el_GR: Μόνο IP διαχειριστή

en: Admin IPs
el_GR: IPs Διαχειριστή

en: Advanced
el_GR: Για Προχωρημένους

en: Advanced (Recommended)
el_GR: Advanced (συνίσταται)

en: Advanced Settings
el_GR: Σύνθετες ρυθμίσεις

en: Advanced level will log more details.
el_GR: Το επίπεδο για προχωρημένους θα καταγράψει περισσότερες λεπτομέρειες.

en: After
el_GR: Μετά

en: After successful DNS detection, QUIC.cloud will attempt to generate an SSL certificate and enable the CDN.
el_GR: Μετά τον επιτυχή εντοπισμό DNS, QUIC.cloud θα προσπαθήσει να δημιουργήσει ένα πιστοποιητικό SSL και να ενεργοποιήσει το CDN.

en: After the QUIC.cloud Image Optimization server finishes optimization, it will notify your site to pull the optimized images.
el_GR: Αφού ο διακομιστής βελτιστοποίησης εικόνας QUIC.cloud ολοκληρώσει τη βελτιστοποίηση, θα ειδοποιήσει την τοποθεσία σας να τραβήξει τις βελτιστοποιημένες εικόνες.

en: After verifying that the cache works in general, please test the cart.
el_GR: Αφού επαληθεύσετε ότι η μνήμη cache λειτουργεί γενικά, δοκιμάστε το καλάθι αγορών.

en: After you set your nameservers, QUIC.cloud will detect the change and automatically enable the CDN.
el_GR: Αφού ορίσετε τους διακομιστές ονομάτων σας, QUIC.cloud θα εντοπίσει την αλλαγή και θα ενεργοποιήσει αυτόματα το CDN.

en: Alias is in use by another QUIC.cloud account.
el_GR: Το ψευδώνυμο χρησιμοποιείται από άλλο λογαριασμό QUIC.cloud.

en: All QUIC.cloud service queues have been cleared.
el_GR: Όλες οι ουρές υπηρεσίας QUIC.cloud έχουν εκκαθαριστεί.

en: All Transients
el_GR: Όλα τα Transients

en: All categories are cached by default.
el_GR: Όλες οι κατηγορίες αποθηκεύονται προσωρινά.

en: All pages
el_GR: Όλες οι σελίδες

en: All pages with Recent Posts Widget
el_GR: Όλες οι σελίδες με  πρόσφατα Widget  Posts

en: All tags are cached by default.
el_GR: Όλες οι ετικέτες (tags) αποθηκεύονται προσωρινά.

en: Allows listed IPs (one per line) to perform certain actions from their browsers.
el_GR: Επιτρέπει στις αναφερόμενες διευθύνσεις IP (μία ανά γραμμή) να εκτελούν συγκεκριμένες ενέργειες από το πρόγραμμα περιήγησής.

en: Already Cached
el_GR: Ήδη προσωρινά αποθηκευμένο

en: Always purge both product and categories on changes to the quantity or stock status.
el_GR: Πάντα να γίνεται καθαρισμός (purge) του προϊόντος και των κατηγοριών έπειτα από αλλαγές στην ποσότητα ή την κατάσταση του αποθέματος.

en: An optional second parameter may be used to specify cache control. Use a space to separate
el_GR: Μια προαιρετική δεύτερη παράμετρος μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τον καθορισμό του στοιχείου ελέγχου της μνήμης cache. Χρήση χώρου για διαχωρισμό

en: Append query string %s to the resources to bypass this action.
el_GR: Προσάρτηση συμβολοσειράς ερωτήματος %s στους πόρους για παράκαμψη αυτής της ενέργειας.

en: Applied for Domain Key successfully. Please wait for result. Domain Key will be automatically sent to your WordPress.
el_GR: Η αίτηση για κλειδί τομέα ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Περιμένετε το αποτέλεσμα. Το κλειδί περιοχών θα σταλεί αυτόματα στο WordPress σας.

en: Applied the %1$s preset %2$s
el_GR: Εφαρμόστηκε η προεπιλογή %1$s %2$s

en: Apply Preset
el_GR: Εφαρμογή προεπιλογής

en: Approved
el_GR: Εγκρίθηκε

en: Are you sure to delete all existing blocklist items?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε όλα τα υπάρχοντα στοιχεία λίστας αποκλεισμού;

en: Are you sure to destroy all optimized images?
el_GR: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε όλες τις βελτιστοποιημένες εικόνες;

en: Are you sure you want to clear all cloud nodes?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε όλους τους κόμβους cloud;

en: Are you sure you want to delete QUIC.cloud data?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε QUIC.cloud δεδομένα;

en: Are you sure you want to redetect the closest cloud server for this service?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κάνετε ξανά τον πλησιέστερο διακομιστή cloud για αυτήν την υπηρεσία;

en: Are you sure you want to remove all image backups?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε όλα τα αντίγραφα ασφαλείας ειδώλων;

en: Are you sure you want to reset CDN Setup?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τη ρύθμιση CDN;

en: Are you sure you want to reset all settings back to the default settings?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις ρυθμίσεις στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

en: Asynchronous CSS Loading with Critical CSS
el_GR: Ασύγχρονη φόρτωση CSS με κρίσιμο CSS

en: At that stage, you may re-start the verification process by pressing the Run CDN Setup button.
el_GR: Σε αυτό το στάδιο, μπορείτε να ξεκινήσετε ξανά τη διαδικασία επαλήθευσης πατώντας το κουμπί Εκτέλεση εγκατάστασης CDN.

en: Author archive
el_GR: Αρχείο Συντάκτη

en: Auto Drafts
el_GR: Αυτόματα πρόχειρα

en: Auto Pull Cron
el_GR: Αυτόματο Pull Cron

en: Auto Purge Rules For Publish/Update
el_GR: Κανόνες αυτόματης εκκαθάρισης για δημοσίευση / ενημέρωση

en: Auto QUIC.cloud CDN Setup
el_GR: Αυτόματη QUIC.cloud ρύθμιση CDN

en: Auto Request Cron
el_GR: Αυτόματη αίτηση Cron

en: Automatic generation of critical CSS is in the background via a cron-based queue.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία κρίσιμης CSS στο παρασκήνιο μέσω cron ουράς.

en: Automatic generation of unique CSS is in the background via a cron-based queue.
el_GR: Η αυτόματη δημιουργία μοναδικού CSS γίνεται στο παρασκήνιο, μέσω ουράς αναμονής με προγραμματισμένη εργασία (cron job).

en: Automatically Upgrade
el_GR: Αυτόματη αναβάθμιση

en: Automatically enable DNS prefetching for all URLs in the document, including images, CSS, JavaScript, and so forth.
el_GR: Αυτόματη ενεργοποίηση προφόρτωσης DNS για διευθύνσεις URL μέσα στη σελίδα, συμπεριλαμβανομένων των εικόνων, CSS, JavaScript και ούτω καθεξής.

en: Automatically generate LQIP in the background via a cron-based queue.
el_GR: Αυτόματη δημιουργία του %s στο παρασκήνιο μέσω μιας ουράς που βασίζεται σε cron.

en: Automatically remove the original image backups after fetching optimized images.
el_GR: Αφαιρέστε αυτόματα τα αντίγραφα ασφαλείας της αρχικής εικόνας μετά την λήψη των βελτιστοποιημένων εικόνων.

en: Automatically request optimization via cron job.
el_GR: Ζητήση αυτόματα για βελτιστοποίηση μέσω cron.

en: Avatar list in queue waiting for update
el_GR: Λίστα Avatars στην ουρά αναμονής για ενημέρωση

en: Backend .htaccess Path
el_GR: Καθορίστε τη διαδρομή πρόσβασης  παρασκηνίου στο .htaccess

en: Backend Heartbeat Control
el_GR: Έλεγχος καρδιακού παλμού

en: Backend Heartbeat TTL
el_GR: Πίσω καρδιά ttl κτύπου της καρδιάς

en: Backup created %1$s before applying the %2$s preset
el_GR: Δημιουργήθηκε αντίγραφο ασφαλείας %1$s πριν από την εφαρμογή της προεπιλογής %2$s

en: Basic
el_GR: Βασικός

en: Basic Image Placeholder
el_GR: Σύμβολο κράτησης θέσης βασικής εικόνας

en: Before
el_GR: Πριν

en: Before generating key, please verify all IPs on this list are allowlisted
el_GR: Πριν από τη δημιουργία κλειδιού, επαληθεύστε ότι όλες οι IPs σε αυτήν τη λίστα επιτρέπονται

en: Begin QUIC.cloud CDN Setup
el_GR: Ξεκινήστε QUIC.cloud εγκατάσταση cdn

en: Benefits of linking to a QUIC.cloud account
el_GR: Πλεονεκτήματα της σύνδεσης σε λογαριασμό QUIC.cloud

en: Beta Test
el_GR: Δοκιμή beta

en: Blocklist
el_GR: Λίστα αποκλεισμού

en: Blocklisted
el_GR: Αποκλεισμός στη λίστα

en: Blocklisted due to not cacheable
el_GR: Αποκλεισμός στη λίστα λόγω μη προσωρινής αποθήκευσης

en: Both %1$s and %2$s are acceptable.
el_GR: Τόσο το%1$s όσο και το%2$s είναι αποδεκτά.

en: Both full URLs and partial strings can be used.
el_GR: Μπορούν να χρησιμοποιηθούν τόσο οι πλήρεις διευθύνσεις URL όσο και οι μερικές συμβολοσειρές(strings).

en: Both full and partial strings can be used.
el_GR: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και πλήρης και μερικώς τα strings.

en: Browser
el_GR: Περιηγητής

en: Browser Cache
el_GR: Cache του προγράμματος περιήγησης

en: Browser Cache Settings
el_GR: Ρυθμίσεις cache προγράμματος περιήγησης

en: Browser Cache TTL
el_GR: Το Cache του browser TTL

en: Browser caching stores static files locally in the user's browser. Turn on this setting to reduce repeated requests for static files.
el_GR: Το Πρόγραμμα περιήγησης κάνει προσωρινή αποθήκευση στα  στατικά αρχεία τοπικά στο πρόγραμμα περιήγησης του χρήστη. Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση για τη μείωση των επαναλαμβανόμενων αιτήσεων για στατικά αρχεία.

en: By default a gray image placeholder %s will be used.
el_GR: Από προεπιλογή, ένα σύμβολο κράτησης θέσης εικόνας γκρι %s θα χρησιμοποιηθεί.

en: By default, the My Account, Checkout, and Cart pages are automatically excluded from caching. Misconfiguration of page associations in WooCommerce settings may cause some pages to be erroneously excluded.
el_GR: Από προεπιλογή, οι σελίδες "Ο λογαριασμός μου", "Ολοκλήρωση αγοράς" και "Καλάθι" αποκλείονται αυτόματα από την προσωρινή αποθήκευση (cache). Η λάθος ρύθμιση παραμέτρων των συσχετισμών σελίδων στις ρυθμίσεις του WooCommerce, μπορεί να προκαλέσει λάθος αποκλεισμό ορισμένων σελίδων.

en: By design, this option may serve stale content. Do not enable this option, if that is not OK with you.
el_GR: Από τη σχεδίαση, αυτή η επιλογή μπορεί να εξυπηρετεί παλιό περιεχόμενο. Μην ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή, εάν αυτό δεν είστε σίγουροι.

en: CCSS Per URL
el_GR: CCSS ανά URL

en: CDN Bandwidth
el_GR: Εύρος ζώνης CDN

en: CDN Settings
el_GR: CDN ρυθμίσεις

en: CDN Setup Status
el_GR: Κατάσταση εγκατάστασης CDN

en: CDN Setup Token and DNS zone deleted. Note: if my.quic.cloud account deletion is desired, that the account still exists and must be deleted separately.
el_GR: Το διακριτικό εγκατάστασης CDN και η ζώνη DNS διαγράφηκαν. Σημείωση: εάν επιθυμείτε my.quic.cloud διαγραφή λογαριασμού, ότι ο λογαριασμός εξακολουθεί να υπάρχει και πρέπει να διαγραφεί ξεχωριστά.

en: CDN Setup Token reset. Note: if my.quic.cloud account deletion is desired, that the account still exists and must be deleted separately.
el_GR: Επαναφορά διακριτικού εγκατάστασης CDN. Σημείωση: εάν επιθυμείτε my.quic.cloud διαγραφή λογαριασμού, ότι ο λογαριασμός εξακολουθεί να υπάρχει και πρέπει να διαγραφεί ξεχωριστά.

en: CDN Setup is running.
el_GR: Το πρόγραμμα εγκατάστασης CDN εκτελείται.

en: CDN URL to be used. For example, %s
el_GR: CDN URL που θα χρησιμοποιηθεί. Για παράδειγμα, %s

en: CSS Combine
el_GR: Συνδυάστε CSS αρχεία

en: CSS Combine External and Inline
el_GR: Συνδυασμός εξωτερικών και ενσωματωμένων CSS

en: CSS Excludes
el_GR: Εξαιρούνται τα CSS

en: CSS Settings
el_GR: Ρυθμίσεις CSS

en: CSS, JS and HTML Minification
el_GR: CSS, JS και HTML Minification

en: CSS/JS Cache
el_GR: CSS / JS Cache

en: Cache Admin Bar
el_GR: Διαχειριστής Cache

en: Cache Comment Form
el_GR: Μνήμη cache σε φόρμα σχολίου

en: Cache Control Settings
el_GR: Ρυθμίσεις   LiteSpeed ​​Cache

en: Cache Hit
el_GR: Επιτυχία εξυπηρέτησης από την cache

en: Cache Logged-in Users
el_GR: Χρήση των συνδεδεμένων χρηστών σε προσωρινή μνήμη

en: Cache Login Page
el_GR: Σελίδα σύνδεσης cache

en: Cache Miss
el_GR: Αποτυχία εξυπηρέτησης από προσωρινή μνήμη (cache)

en: Cache PHP Resources
el_GR: Cache πόρων PHP

en: Cache Status
el_GR: Κατάσταση cache

en: Cache WP-Admin
el_GR: Cache του Wp-admin

en: Cache key must be integer or non-empty string, %s given.
el_GR: Το κλειδί κρυφής μνήμης πρέπει να είναι ακέραιος ή μη κενό string, δίνεται %s.

en: Cache key must not be an empty string.
el_GR: Το κλειδί της προσωρινής μνήμης δεν πρέπει να είναι κενό string.

en: Cache requests made by WordPress REST API calls.
el_GR: Αιτήματα κρυφής μνήμης που έγιναν από τις κλήσεις API του WordPress REST.

en: Cache the built-in Comment Form ESI block.
el_GR: Μνήμη cache  στην ενσωματωμένη φόρμα σχολιασμού του ESI block.

en: Caching these pages may improve server performance by avoiding unnecessary PHP calls.
el_GR: Η προσωρινή αποθήκευση αυτών των σελίδων μπορεί να βελτιώσει την απόδοση του διακομιστή, αποφεύγοντας περιττές κλήσεις PHP.

en: Calculate Backups Disk Space
el_GR: Υπολογισμός χώρου στο δίσκο των αντιγράφων ασφαλείας

en: Calculate Original Image Storage
el_GR: Υπολογισμός  αποθήκευσης εικόνας

en: Calculated backups successfully.
el_GR: Τα υπολογιζόμενα αντίγραφα ασφαλείας ολοκληρώθηκαν με επιτυχία.

en: Can not create folder: %1$s. Error: %2$s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία φακέλου:%1$s. Σφάλμα:%2$s

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Cannot delete, site is not linked.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή, ο ιστότοπος δεν είναι συνδεδεμένος.

en: Cannot request REST API, no token saved.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αίτηση REST API, δεν έχει αποθηκευτεί διακριτικό.

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Changed setting successfully.
el_GR: Η ρύθμιση άλλαξε με επιτυχία.

en: Changes to this setting do not apply to already-generated LQIPs. To regenerate existing LQIPs, please %s first from the admin bar menu.
el_GR: Οι αλλαγές σε αυτήν τη ρύθμιση δεν ισχύουν για τα LQIPs που έχουν ήδη δημιουργηθεί. Για να αναδημιουργήσετε υπάρχοντα LQIPs, πρώτα %s από το μενού της γραμμής διαχείρισης.

en: Check Status
el_GR: Έλεγχος κατάστασης

en: Check my public IP from
el_GR: Ελέγξτε τη δημόσια IP μου από

en: Check this option to use the primary site's configuration for all subsites.
el_GR: Επιλέξτε αυτήν την επιλογή για να χρησιμοποιήσετε τη διαμόρφωση του πρωτεύοντος ιστότοπου για όλα τα υποσύνολα.

en: Clean All
el_GR: Καθαρισμός Όλων

en: Clean Crawler Map
el_GR: Καθαρός χάρτης ανίχνευσης

en: Clean Up Unfinished Data
el_GR: Καθαρισμός στα μη ολοκληρωμένα δεδομένα

en: Clean all auto saved drafts
el_GR: Καθαρίστε όλα τα αυτόματα αποθηκευμένα πρόχειρα

en: Clean all post revisions
el_GR: Καθαρίστε όλες τις αναθεωρήσεις άρθρων

en: Clean all spam comments
el_GR: Καθαρίστε όλα τα spam σχόλια

en: Clean all successfully.
el_GR: Καθαρισμός όλων με επιτυχία.

en: Clean all trackbacks and pingbacks
el_GR: Καθαρίστε όλα τα trackbacks και pingbacks

en: Clean all transient options
el_GR: Καθαρίστε όλα τα transients με επιτυχία

en: Clean all transients successfully.
el_GR: Καθαρίστε όλα τα transients με επιτυχία.

en: Clean all trashed comments
el_GR: Καθαρίστε τα διεγραμμένα σχόλια

en: Clean all trashed posts and pages
el_GR: Καθαρίστε όλα διεγραμμένα άρθρα και  σελίδες

en: Clean auto drafts successfully.
el_GR: Καθαρίστε τα auto drafts με επιτυχία.

en: Clean expired transient options
el_GR: Καθαρίστε τα   transients που έχουν λήξει με επιτυχία

en: Clean expired transients successfully.
el_GR: Καθαρίστε τα ληγμένα  transients με επιτυχία.

en: Clean post revisions successfully.
el_GR: Καθαρισμός  των  αναθεωρήσεων άρθρων με επιτυχία.

en: Clean revisions older than %1$s day(s), excluding %2$s latest revisions
el_GR: Εκκαθάριση αναθεωρήσεων παλαιότερων από %1$s ημέρες, εξαιρουμένων των τελευταίων αναθεωρήσεων %2$s

en: Clean spam comments successfully.
el_GR: Καθαρίστε επιτυχώς τα σχόλια spam.

en: Clean trackbacks and pingbacks successfully.
el_GR: Καθαρίστε trackbacks και pingbacks με επιτυχία.

en: Clean trashed comments successfully.
el_GR: Καθαρίστε τα διεγραμμένα σχόλια με επιτυχία.

en: Clean trashed posts and pages successfully.
el_GR: Καθαρίστε όλα διεγραμμένα άρθρα και  σελίδες.

en: Cleaned all Critical CSS files.
el_GR: Καθάρισαν όλα τα κρίσιμα αρχεία CSS.

en: Cleaned all Gravatar files.
el_GR: Καθάρισε όλα τα αρχεία του Γκράναρτ.

en: Cleaned all LQIP files.
el_GR: Καθάρισε όλα τα αρχεία LQIP.

en: Cleaned all Unique CSS files.
el_GR: Καθαρίστηκαν όλα τα αρχεία Μοναδικών CSS.

en: Cleaned all localized resource entries.
el_GR: Εκκαθαρίστηκαν οι τοπικές εγγραφές πόρων.

en: Cleaned up unfinished data successfully.
el_GR: Εκκαθαρίζονται ημιτελή δεδομένα με επιτυχία.

en: Clear Logs
el_GR: Εκκαθάριση αρχείων καταγραφής

en: Cleared %1$s invalid images.
el_GR: Διαγράφηκαν %1$s μη έγκυρες εικόνες.

en: Clears all cache entries related to this site, <i>including other web applications</i>.
el_GR: Διαγράφει όλες τις καταχωρήσεις cache που σχετίζονται με αυτόν τον ιστότοπο, <i>συμπεριλαμβανομένων άλλων εφαρμογών ιστού</i> .

en: Click here to change.
el_GR: Κλικ για αλλαγή.

en: Click here to set.
el_GR: Κλικ για να ορίσετε.

en: Click here to settings
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για τις ρυθμίσεις

en: Click the refresh button below to refresh status.
el_GR: Κάντε κλικ στο κουμπί ανανέωσης παρακάτω για να ανανεώσετε την κατάσταση.

en: Click to clear all nodes for further redetection.
el_GR: Κάντε κλικ για να καταργήσετε όλους τους κόμβους για περαιτέρω επανεντοπισμό.

en: Click to switch to optimized version.
el_GR: Κάντε κλικ για να μεταβείτε σε βελτιστοποιημένη έκδοση.

en: Click to switch to original (unoptimized) version.
el_GR: Κάντε κλικ για να μεταβείτε στην αρχική (μη βελτιστοποιημένη) έκδοση.

en: Cloud Error
el_GR: Σφάλμα στο cloud

en: Cloud REST API returned error:
el_GR: Cloud REST API επέστρεψε σφάλμα:

en: Cloud REST Error
el_GR: Σφάλμα REST στο cloud

en: Cloud server refused the current request due to rate limiting. Please try again later.
el_GR: Ο διακομιστής Cloud απέρριψε το τρέχον αίτημα λόγω περιορισμού ρυθμού. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Cloud server refused the current request due to unpulled images. Please pull the images first.
el_GR: Ο διακομιστής Cloud απέρριψε το τρέχον αίτημα λόγω μη τραβηγμένων εικόνων. Κάντε pull πρώτα τις εικόνες.

en: Cloudflare API is set to off.
el_GR: Cloudflare API έχει οριστεί στο off.

en: Cloudflare Domain
el_GR: Cloudflare τομέαs(Domain)

en: Cloudflare Zone
el_GR: Cloudflare Ζώνη

en: Collapse Query Strings
el_GR: Σύμπτυξη  Query String

en: Combine CSS files and inline CSS code.
el_GR: Συνδυάστε CSS αρχεία και ενσωματωμένο στη σελίδα κώδικα CSS.

en: Combine all local JS files into a single file.
el_GR: Συνδυάστε όλα τα τοπικά αρχεία JS σε ένα μόνο αρχείο.

en: Comments are supported. Start a line with a %s to turn it into a comment line.
el_GR: Υποστηρίζονται σχόλια. Ξεκινήστε μια γραμμή με %s για να τη μετατρέψετε σε γραμμή σχολίου.

en: Communicated with Cloudflare successfully.
el_GR: Επικοινωνία με την Cloudflare με επιτυχία.

en: Completed at %s
el_GR: Η σύνταξη: %s

en: Congratulation! Your file was already optimized
el_GR: Συγχαρητήρια! Το αρχείο σας ήταν ήδη βελτιστοποιημένο

en: Congratulations, QUIC.cloud successfully set this domain up for the CDN. Please update your nameservers to:
el_GR: Συγχαρητήρια, QUIC.cloud ρυθμίσετε με επιτυχία αυτόν τον τομέα για το CDN. Ενημερώστε τους διακομιστές ονομάτων σας σε:

en: Congratulations, all gathered!
el_GR: Συγχαρητήρια, όλες οι εικόνες συγκεντρώθηκαν!

en: Congratulations, your Domain Key has been approved! The setting has been updated accordingly.
el_GR: Συγχαρητήρια, το κλειδί τομέα σας έχει εγκριθεί! Η ρύθμιση έχει ενημερωθεί ανάλογα.

en: Connection Test
el_GR: Δοκιμή  σύνδεσης

en: Contact QUIC.cloud support
el_GR: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη QUIC.cloud

en: Convert to InnoDB
el_GR: Μετατροπή σε InnoDB

en: Converted to InnoDB successfully.
el_GR: Με ταυτοποιημένα σε InnoDB με επιτυχία.

en: Cookie Name
el_GR: Όνομα cookie

en: Cookie Simulation
el_GR: Προσομοίωση cookie

en: Cookie Values
el_GR: Τιμές cookie

en: Could not find %1$s in %2$s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του %1$s στο %2$s.

en: Count
el_GR: Μέτρηση

en: Crawl Interval
el_GR: Χρονικό διάστημα  ανίχνευσης(crawler)

en: Crawler
el_GR: Crawler (πρόγραμμα ανίχνευσης)

en: Crawler General Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις προγράμματος ανίχνευσης (Crawler)

en: Crawler Log
el_GR: Καταγραφή  Crawler

en: Crawler Simulation Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσομοίωσης προγράμματος ανίχνευσης

en: Crawler Sitemap Settings
el_GR: Ρυθμίσεις χάρτη τοποθεσίας ανίχνευσης

en: Crawler Status
el_GR: Εμφάνιση κατάστασης crawler

en: Crawler disabled by the server admin.
el_GR: Διακοπή: Το crawler  απενεργοποιήθηκε από τον διαχειριστή του διακομιστή.

en: Crawler disabled list is cleared! All crawlers are set to active!
el_GR: Η λίστα απενεργοποιημένων του crawler έχει καθαριστεί. Όλα τα προγράμματα ανίχνευσης είναι ενεργοποιημένα.

en: Crawler(s)
el_GR: Ανιχνευτής(ές)

en: Crawlers cannot run concurrently.
el_GR: Τα προγράμματα ανίχνευσης δεν είναι δυνατό να εκτελούνται ταυτόχρονα.

en: Create a post, make sure the front page is accurate.
el_GR: Δημιουργήστε μια ανάρτηση, βεβαιωθείτε ότι η κεντρική σελίδα είναι ακριβής.

en: Created with ❤️  by LiteSpeed team.
el_GR: Δημιουργήθηκε με ❤ ️ από την ομάδα LiteSpeed.

en: Credits are not enough to proceed the current request.
el_GR: Οι πιστώσεις δεν επαρκούν για την υποβολή της τρέχουσας αίτησης.

en: Critical CSS
el_GR: Κρίσιμο CSS

en: Critical CSS Rules
el_GR: Κρίσιμοι  CSS κανόνες

en: Cron Name
el_GR: Όνομα Cron

en: Current %s Contents
el_GR: Τρέχοντα περιεχόμενα %s

en: Current Cloud Nodes in Service
el_GR: Τρέχοντες κόμβοι νέφους στην υπηρεσία

en: Current Online Server IPs
el_GR: Τρέχουσες ηλεκτρονικές ip διακομιστή

en: Current closest Cloud server is %s.&#10; Click to redetect.
el_GR: Ο τρέχων πλησιέστερος διακομιστής cloud είναι %s.&#10; Κάντε κλικ για να εντοπίσετε ξανά.

en: Current closest Cloud server is %s.&#10;Click to redetect.
el_GR: Ο τρέχων πλησιέστερος διακομιστής cloud είναι %s.&#10;Κάντε κλικ για να εντοπίσετε ξανά.

en: Current crawler started at
el_GR: Τρέχον πρόγραμμα ανίχνευσης ξεκίνησε στο

en: Current image post id position
el_GR: Τρέχουσα θέση id ανάρτησης εικόνας

en: Current limit is
el_GR: Το τρέχον όριο είναι

en: Current server load
el_GR: Τρέχον επίπεδο χρήσης διακομιστή

en: Current server time is %s.
el_GR: Η τρέχουσα ώρα διακομιστή είναι %s.

en: Current sitemap crawl started at
el_GR: Τρέχουσα ανίχνευση sitemap που ξεκίνησε στις

en: Current status is %1$s since %2$s.
el_GR: Τρέχουσα κατάσταση είναι %1$s από το %2$s..

en: Current status is %s.
el_GR: Τρέχουσα κατάσταση είναι %s.

en: Currently active crawler
el_GR: Τρέχουσα ενεργή ανίχνευση

en: Currently using optimized version of WebP file.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιεί τη βελτιστοποιημένη έκδοση του αρχείου WebP.

en: Currently using optimized version of file.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιεί τη βελτιστοποιημένη έκδοση του αρχείου.

en: Currently using original (unoptimized) version of WebP file.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιεί την αρχική (μη βελτιστοποιημένη) έκδοση του αρχείου WebP.

en: Currently using original (unoptimized) version of file.
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιεί την αρχική (μη βελτιστοποιημένη) έκδοση του αρχείου.

en: Custom Sitemap
el_GR: Custom Χάρτης ιστότοπου

en: DB Optimization Settings
el_GR: Ρυθμίσεις βελτιστοποίησης DB

en: DNS Prefetch
el_GR: DNS προφόρτωσης

en: DNS Prefetch Control
el_GR: Στοιχείο ελέγχου προφόρτωσης DNS

en: DNS Prefetch for static files
el_GR: DNS Prefetch για στατικά αρχεία

en: Daily archive
el_GR: Ημερήσια αρχειοθέτηση

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Database
el_GR: Βάση Δεδομένων

en: Database Optimizer
el_GR: Βελτιστοποίηση βάσης δεδομένων

en: Database Summary
el_GR: Σύνοψη βάσης δεδομένων

en: Database Table Engine Converter
el_GR: Μετατροπέας μηχανισμού πίνακα βάσης δεδομένων

en: Database to be used
el_GR: Βάση δεδομένων που θα χρησιμοποιηθεί

en: Day(s)
el_GR: Ημέρα(ες)

en: Debug Helpers
el_GR: Βοηθοί εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug Level
el_GR: Επίπεδο αποσφαλμάτωσης

en: Debug Log
el_GR: Μητρώο εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug Settings
el_GR: Ρυθμίσεις εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug String Excludes
el_GR: Εξαιρείται η συμβολοσειρά εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug URI Excludes
el_GR: Εξαίρεση URI εντοπισμού σφαλμάτων

en: Debug URI Includes
el_GR: Περιλαμβάνεται το URI εντοπισμού σφαλμάτων

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Default Cache
el_GR: Τυπικές προεπιλογές Cache

en: Default Feed TTL
el_GR: Προεπιλεγμένη ροή TTL

en: Default Front Page TTL
el_GR: Προεπιλεγμένη TTL Αρχικής Σελίδας

en: Default HTTP Status Code Page TTL
el_GR: Προεπιλεγμένη κωδικοσελίδα κατάστασης HTTP TTL

en: Default Object Lifetime
el_GR: Διάρκεια ζωής για Προεπιλεγμένο αντικείμενο

en: Default Private Cache TTL
el_GR: Προεπιλεγμένο TTL private Cache

en: Default Public Cache TTL
el_GR: Προεπιλεγμένο TTL δημόσιας προσωρινής μνήμης

en: Default REST TTL
el_GR: Προεπιλεγμένο ttl υπολοίπου

en: Default TTL for cached objects.
el_GR: Προεπιλεγμένο TTL για cached αντικείμενα.

en: Default path is
el_GR: Η προεπιλεγμένη διαδρομή είναι

en: Default port for %1$s is %2$s.
el_GR: Η προεπιλεγμένη θύρα για το %1$s είναι η %2$s.

en: Default value
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Deferred
el_GR: Σε αναβολή φόρτωσης

en: Deferring until page is parsed or delaying till interaction can help reduce resource contention and improve performance causing a lower FID (Core Web Vitals metric).
el_GR: Η αναβολή έως ότου η σελίδα αναλυθεί ή η καθυστέρηση έως την αλληλεπίδραση, μπορεί να βοηθήσει στη μείωση της διεκδίκησης πόρων και στη βελτίωση της απόδοσης, ώστε η σελίδα να έχει χαμηλότερο FID (μέτρηση Core Web Vitals).

en: Delay
el_GR: Καθυστέρηση

en: Delay rendering off-screen HTML elements by its selector.
el_GR: Καθυστέρηση επεξεργασίας στοιχείων HTML εκτός οθόνης από τον επιλογέα του.

en: Delayed
el_GR: Σε καθυστέρηση

en: Delete QUIC.cloud data
el_GR: Διαγραφή δεδομένων QUIC.cloud

en: Delete all backups of the original images
el_GR: Διαγραφή όλων των αντιγράφων ασφαλείας των αρχικών εικόνων

en: Destroy All Optimization Data
el_GR: Καταστρέψτε όλα τα δεδομένα βελτιστοποίησης

en: Destroy all optimization data successfully.
el_GR: Καταστρέψτε όλα τα δεδομένα βελτιστοποίησης με επιτυχία.

en: Determines how changes in product quantity and product stock status affect product pages and their associated category pages.
el_GR: Καθορίζει τον τρόπο με τον οποίο οι αλλαγές στην ποσότητα του προϊόντος και του αποθέματος προϊόντος επηρεάζουν τις σελίδες προϊόντων και τις σχετικές σελίδες κατηγοριών τους.

en: Development Mode
el_GR: Κατάσταση λειτουργίας Ανάπτυξης

en: Development Mode will be turned off automatically after three hours.
el_GR: H λειτουργία κατάστασης ανάπτυξης  θα απενεργοποιηθεί αυτόματα μετά από τρεις ώρες.

en: Development mode will be automatically turned off in %s.
el_GR: H λειτουργία κατάστασης ανάπτυξης  θα απενεργοποιηθεί αυτόματα  σε %s.

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disable All Features
el_GR: Απενεργοποίηση όλων

en: Disable Image Lazyload
el_GR: Απενεργοποιήστε το Lazyload

en: Disable VPI
el_GR: Απενεργοποίηση VPI

en: Disable WordPress interval heartbeat to reduce server load.
el_GR: Απενεργοποιήστε το μεσοδιάστημα του WordPress heartbeat για να μειώσετε το φόρτο του διακομιστή.

en: Disable this option to generate CCSS per Post Type instead of per page. This can save significant CCSS quota, however it may result in incorrect CSS styling if your site uses a page builder.
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να δημιουργήσετε CCSS ανά τύπο δημοσίευσης αντί ανά σελίδα. Αυτό μπορεί να εξοικονομήσει σημαντικό ποσοστό CCSS, ωστόσο μπορεί να οδηγήσει σε εσφαλμένο στυλ CSS αν ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί κατασκευαστή σελίδων (page builder).

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Disabled WebP file successfully.
el_GR: Απενεργοποιήθηκε το WebP με επιτυχία.

en: Disabling this may cause WordPress tasks triggered by AJAX to stop working.
el_GR: Απενεργοποιήστε το WordPress hearbeat για να αποτρέψετε τις κλήσεις AJAX από την διακοπή   καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων.

en: Disabling this option may negatively affect performance.
el_GR: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση.

en: Disabling this will stop the cron job responsible for pulling optimized images back from QUIC.cloud Image Server.
el_GR: Η απενεργοποίηση αυτής θα σταματήσει την εργασία cron που είναι υπεύθυνη για το τράβηγμα βελτιστοποιημένες εικόνες πίσω από QUIC.cloud Image Server.

en: Dismiss
el_GR: Κλείσιμο

en: Dismiss this notice
el_GR: Απόκρυψη ειδοποίησης

en: Do Not Cache Categories
el_GR: Μην γίνουν  Cache οι κατηγορίες

en: Do Not Cache Cookies
el_GR: Να μην αποθηκεύονται προσωρινά τα cookies

en: Do Not Cache Groups
el_GR: Μην γίνουν  Cache τα Groups

en: Do Not Cache Query Strings
el_GR: Μην γίνουν Cache οι συμβολοσειρές ερωτήματος

en: Do Not Cache Roles
el_GR: Να μην αποθηκεύονται προσωρινά (cached) οι Ρόλοι

en: Do Not Cache Tags
el_GR: Μην γίνουν  Cache οι Ετικέτες

en: Do Not Cache URIs
el_GR: Μην γίνουν  Cache τα  URIs

en: Do Not Cache User Agents
el_GR: Να μην αποθηκεύονται προσωρινά οι user agents

en: Do not purge categories on changes to the quantity or stock status.
el_GR: Να μην καθαρίζονται οι κατηγορίες έπειτα από αλλαγές στην ποσότητας ή την κατάσταση του αποθέματος.

en: Domain Key
el_GR: Κλειδί τομέα

en: Domain Key hash mismatch
el_GR: Ασυμφωνία κλειδιού τομέα

en: Domain key and QUIC.cloud link detected.
el_GR: Εντοπίστηκε κλειδί τομέα και QUIC.cloud σύνδεσμος.

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Downgrade not recommended. May cause fatal error due to refactored code.
el_GR: Η υποβάθμιση δεν συνιστάται. Μπορεί να προκαλέσει ανεπανόρθωτο σφάλμα λόγω αναδιατυπωμένων κωδικών.

en: Drop Domain from Sitemap
el_GR: Απόθεση τομέα από τον χάρτη τοποθεσίας

en: Drop Query String
el_GR: Drop Query string

en: ESI Settings
el_GR: Ρυθμίσεις ESI

en: ESI allows you to designate parts of your dynamic page as separate fragments that are then assembled together to make the whole page. In other words, ESI lets you “punch holes” in a page, and then fill those holes with content that may be cached privately, cached publicly with its own TTL, or not cached at all.
el_GR: ESI σάς επιτρέπει να ορίσετε τμήματα της δυναμικής σελίδας σας ως ξεχωριστά τεμάχια που στη συνέχεια συναρμολογούνται μαζί να κάνουν ολόκληρη τη σελίδα. Με άλλα λόγια, το ESIσας επιτρέπει να «punch holes» σε μια σελίδα και έπειτα τις γεμίζει με περιεχόμενο που μπορεί να είναι cached ιδιωτικά,  προσωρινά δημόσια με το δικό του TTL, ή να μην αποθηκεύονται προσωρινά σε όλα.

en: ESI sample for developers
el_GR: Δείγμα ESI για προγραμματιστές

en: Editor Heartbeat
el_GR: Καρδιακός παλμός συντάκτη

en: Editor Heartbeat TTL
el_GR: Συντάκτης καρδιακός παλμός TTL

en: Elements with attribute %s in HTML code will be excluded.
el_GR: Στοιχεία με την ιδιότητα %s στον κώδικα html, θα αποκλειστούν.

en: Elements with attribute %s in html code will be excluded.
el_GR: Στοιχεία με χαρακτηριστικό %s στον κώδικα html θα αποκλειστούν.

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Empty Entire Cache
el_GR: Αδειάστε ολόκληρη τη μνήμη cache

en: Empty blocklist
el_GR: Αδειασμα λίστας αποκλεισμού

en: Enable %s CDN API functionality.
el_GR: Ενεργοποίηση της λειτουργικότητας %s CDN API.

en: Enable ESI
el_GR: Ενεργοποίηση ESI

en: Enable Viewport Images auto generation cron.
el_GR: Ενεργοποιήστε το cron αυτόματης δημιουργίας εικόνων Viewport.

en: Enable replacement of WebP in %s elements that were generated outside of WordPress logic.
el_GR: Eνεργή αντικατάσταση WebP στο %s των στοιχείων που έιχαν δημιουργηθεί εκτός του WordPress.

en: Enable this option if you are using both HTTP and HTTPS in the same domain and are noticing cache irregularities.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή εάν χρησιμοποιείτε HTTP και HTTPS στον ίδιο τομέα(domain) και παρατηρείτε μη σωστή λειτουργία στην κρυφή μνήμη.

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enabled WebP file successfully.
el_GR: Ενεργοποίηση του WebP με επιτυχία.

en: Enabling LiteSpeed Cache for WordPress here enables the cache for the network.
el_GR: Η ενεργοποίηση της προσωρινής μνήμης LiteSpeed ​​για WordPress εδώ ενεργοποιεί την προσωρινή μνήμη του δικτύου.

en: Ended reason
el_GR: Λόγος διακοπής

en: Engine
el_GR: Μηχανή

en: Enter this site's IP address to allow cloud services directly call IP instead of domain name. This eliminates the overhead of DNS and CDN lookups.
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση IP αυτής της τοποθεσίας για να επιτρέψετε στις υπηρεσίες cloud να καλούν απευθείας την IP αντί για όνομα τομέα. Αυτό εξαλείφει καθυστερήσεις και χρήση πόρων των αναζητήσεων DNS και CDN.

en: Error: Failed to apply the settings %1$s
el_GR: Σφάλμα: Απέτυχε η εφαρμογή των ρυθμίσεων %1$s

en: Every Minute
el_GR: Κάθε Λεπτό

en: Everything in Advanced, Plus
el_GR: Ολα στο Advanced, Plus

en: Everything in Aggressive, Plus
el_GR: Όλα σε  Aggressive, Plus

en: Everything in Basic, Plus
el_GR: Ολα στο Basic, Plus

en: Everything in Essentials, Plus
el_GR: Ολα στο Essentials, Plus

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Example use case:
el_GR: Παράδειγμα περίπτωσης χρήσης:

en: Examples of test cases include:
el_GR: Παραδείγματα δοκιμαστικών περιπτώσεων περιλαμβάνουν:

en: Exclude Path
el_GR: Eξαίρεση διαδρομής αρχείων (path)

en: Exclude Settings
el_GR: Εξαίρεση ρυθμίσεων

en: Excludes
el_GR: Αποκλείει

en: Expired Transients
el_GR: Ληγμένα Transients

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export Settings
el_GR: Εξαγωγή ρυθμίσεων

en: Failed
el_GR: Αποτυχημένη

en: Failed to back up %s file, aborted changes.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας αρχείων, ακυρώθηκαν οι αλλαγές.

en: Failed to communicate with Cloudflare
el_GR: Αποτυχία  επικοινωνίας με Cloudflare

en: Failed to communicate with QUIC.cloud server
el_GR: Απέτυχε η επικοινωνία με το διακομιστή QUIC.cloud server

en: Failed to create Avatar table. Please follow <a %s>Table Creation guidance from LiteSpeed Wiki</a> to finish setup.
el_GR: Απέτυχε η δημιουργία του πίνακα Avatar. Ακολουθήστε <a %s>τις οδηγίες δημιουργίας πίνακα από το LiteSpeed Wiki</a> για να ολοκληρώσετε την εγκατάσταση.

en: Failed to create table %s! SQL: %s.
el_GR: Απέτυχε η δημιουργία του πίνακα %s! SQL: %s.

en: Failed to get %s file contents.
el_GR: Αποτυχία λήψης περιεχομένων του αρχείου %s.

en: Failed to request via WordPress
el_GR: Μη επιτυχής δημοσίευση μέσω WordPress

en: Failed to upgrade.
el_GR: Απέτυχε η αναβάθμιση.

en: Failed to write to %s.
el_GR: Απέτυχε η εγγραφή στο %s.

en: Fast Queue Usage
el_GR: Γρήγορη χρήση ουράς

en: File %s is not writable.
el_GR: Το %s από αρχείο δεν είναι εγγράψιμο.

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Filter %s available for UCSS per page type generation.
el_GR: Το φίλτρο %s διαθέσιμο για το UCSS ανά δημιουργία τύπου σελίδας.

en: Filter %s available to disable blocklist.
el_GR: Το φίλτρο %s διαθέσιμο για να απενεργοποιήσετε τη λίστα αποκλεισμού.

en: Filter %s is supported.
el_GR: Φίλτρο %s υποστηρίζεται.

en: Folder does not exist: %s
el_GR: Ο φάκελος δεν υπάρχει %s

en: Folder is not writable: %s.
el_GR: O φάκελος  δεν είναι εγγράψιμος: %s.

en: Font Display Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση εμφάνισης γραμματοσειράς

en: For URLs with wildcards, there may be a delay in initiating scheduled purge.
el_GR: Για διευθύνσεις URL wildcard, ενδέχεται να υπάρχει καθυστέρηση στην έναρξη προγραμματισμένης εκκαθάρισης.

en: For example
el_GR: Για παράδειγμα

en: For example, %1$s defines a TTL of %2$s seconds for %3$s.
el_GR: Για παράδειγμα, το%1$s ορίζει ένα TTL των%2$s δευτερολέπτων για%3$s.

en: For example, %s can be used for a transparent placeholder.
el_GR: Για παράδειγμα, η %s μπορεί να χρησιμοποιηθεί για μια transparent κράτηση θέσης.

en: For example, for %s, %s and %s can be used here.
el_GR: Για παράδειγμα, για%s,%s και%s μπορούν να χρησιμοποιηθούν εδώ.

en: For example, for %s, %s can be used here.
el_GR: Για παράδειγμα, για %s, %s  μπορούν να χρησιμοποιηθούν εδώ.

en: For example, if every Page on the site has different formatting, enter %s in the box. Separate critical CSS files will be stored for every Page on the site.
el_GR: Για παράδειγμα, εάν κάθε σελίδα στην τοποθεσία έχει διαφορετική μορφοποίηση, πληκτρολογήστε %s στο πλαίσιο. Ξεχωριστά κρίσιμα αρχεία CSS θα αποθηκευτούν για κάθε σελίδα στην ιστοσελίδα.

en: For example, to drop parameters beginning with %s, %s can be used here.
el_GR: Για παράδειγμα, για να κάνετε drop παραμέτρους που αρχίζουν με το %s, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το %s εδώ.

en: For online services to work correctly, you must allowlist all %s server IPs.
el_GR: Για να λειτουργούν σωστά οι ηλεκτρονικές υπηρεσίες, πρέπει να επιτρέψετε τη λίστα όλων %s IPs διακομιστή.

en: For that reason, please test the site to make sure everything still functions properly.
el_GR: Για το λόγο αυτό, δοκιμάστε τον ιστότοπο για να βεβαιωθείτε ότι τα πάντα εξακολουθούν να λειτουργούν σωστά.

en: Force Public Cache URIs
el_GR: Επιβολή URI δημόσιας μνήμης cache

en: Force cron
el_GR: Δύναμη cron

en: Front page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Frontend .htaccess Path
el_GR: Καθορίστε τη διαδρομή πρόσβασης .htaccess frontend

en: Frontend Heartbeat Control
el_GR: Έλεγχος παλμών παλμών

en: Frontend Heartbeat TTL
el_GR: Μπροστινός καρδιακός παλμός TTL

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Generate LQIP In Background
el_GR: Δημιουργία LQIP στο παρασκήνιο

en: Generate Link for Current User
el_GR: Δημιουργία συνδέσμου για τον τρέχοντα χρήστη

en: Generate UCSS
el_GR: Δημιουργία UCSS

en: Generated at %s
el_GR: Δημιουργούνται στο %s

en: Generated links may be managed under <a %s>Settings</a>.
el_GR: Τα  links που δημιουργήθηκαν μπορούν να διαχειριστούν  <a %s> στις ρυθμίσεις </a>.

en: Get it from <a %1$s>%2$s</a>.
el_GR: Πάρει από <a %1$s>%2$s.</a>.

en: Global API Key / API Token
el_GR: Κλειδί Global API / Αναγνωριστικό API

en: Global Groups
el_GR: Καθολικές ομάδες

en: Go to QUIC.cloud dashboard
el_GR: Μετάβαση στον πίνακα εργαλείων QUIC.cloud

en: Go to plugins list
el_GR: Μετάβαση στη λίστα πρόσθετων

en: Good news from QUIC.cloud server
el_GR: Καλά νέα από το διακομιστή QUIC.cloud

en: Google reCAPTCHA will be bypassed automatically.
el_GR: Το Google reCAPTCHA θα παρακαμφθεί αυτόματα.

en: Gravatar Cache
el_GR: Κρύπτη Gravatar

en: Gravatar Cache TTL
el_GR: Μνήμη μνήμης Gravatar TTL

en: Groups cached at the network level.
el_GR: Ομάδες εκκαθαρίστηκαν σε  επίπεδο του δικτύου.

en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

en: Guest Mode
el_GR: Λειτουργία επισκέπτη

en: Guest Mode IPs
el_GR: IPs λειτουργίας επισκέπτη

en: Guest Mode JS Excludes
el_GR: JS εξαιρούμενα από τη λειτουργία επισκέπτη

en: Guest Mode User Agents
el_GR: Ανιχνευτές χρηστών στη Λειτουργία Επισκέπτη

en: Guest Mode and Guest Optimization
el_GR: Λειτουργία guest και βελτιστοποίηση guest

en: Guest Mode failed to test.
el_GR: Η λειτουργία επισκέπτη απέτυχε να ελεγχθεί.

en: Guest Mode passed testing.
el_GR: Η λειτουργία επισκέπτη πέρασε τις δοκιμές.

en: Guest Mode provides an always cacheable landing page for an automated guest's first time visit, and then attempts to update cache varies via AJAX.
el_GR: Η Λειτουργία Επισκέπτη παρέχει μια σελίδα προορισμού που αποθηκεύεται προσωρινά (cached) για την πρώτη επίσκεψη ενός αυτοματοποιημένου επισκέπτη και στη συνέχεια, οι προσπάθειες ενημέρωσης της προσωρινής μνήμης γίνονται μέσω AJAX.

en: Guest Mode testing result
el_GR: Αποτέλεσμα δοκιμής λειτουργίας επισκέπτη

en: Guest Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση επισκεπτών

en: HTML Attribute To Replace
el_GR: Χαρακτηριστικό HTML για αντικατάσταση

en: HTML Lazy Load Selectors
el_GR: Επιλογείς HTML Lazy Load

en: HTML Settings
el_GR: Ρυθμίσεις HTML

en: HTTPS sources only.
el_GR: Πηγές από HTTPS μόνο.

en: Heartbeat Control
el_GR: Έλεγχος heartbeat

en: High-performance page caching and site optimization from LiteSpeed
el_GR: Υψηλής απόδοσης σελίδα προσωρινής αποθήκευσης και βελτιστοποίησης site από Litespeed

en: Higher TTL
el_GR: Υψηλότερο TTL

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: Hit
el_GR: Επιτυχία

en: Home page
el_GR: Αρχική σελίδα

en: Host
el_GR: Διακομιστής

en: How to Fix Problems Caused by CSS/JS Optimization.
el_GR: Πώς να διορθώσετε προβλήματα που προκαλούνται από βελτιστοποίηση CSS/JS.

en: How to choose an UCSS allowlist selector?
el_GR: Πώς να επιλέξετε έναν επιλογέα λίστας UCSS;

en: However, there is no way of knowing all the possible customizations that were implemented.
el_GR: Ωστόσο, δεν υπάρχει τρόπος να γνωρίζουμε όλες τις πιθανές προσαρμογές που εφαρμόστηκαν.

en: Htaccess did not match configuration option.
el_GR: Το αρχείο .htaccess δεν ταιριάζει με την επιλογή διαμόρφωσης.

en: Htaccess rule is: %s
el_GR: Ο κανόνας του Htaccess είναι: %s

en: I've already left a review
el_GR: Έχω αφήσει ήδη μια κριτική

en: If %1$s is %2$s, then %3$s must be populated!
el_GR: Εαν %1$s είναι %2$s, τότε το %3$s πρέπει να συμπληρωθεί!

en: If ON, the stale copy of a cached page will be shown to visitors until a new cache copy is available. Reduces the server load for following visits. If OFF, the page will be dynamically generated while visitors wait.
el_GR: Aν είναι ON, το παλιό αντίγραφο μιας προσωρινά αποθηκευμένης σελίδας θα εμφανίζεται στους επισκέπτες μέχρι να είναι διαθέσιμο ένα νέο αντίγραφο cache. Μειώνει το φόρτο του διακομιστή για τις επόμενες επισκέψεις. Αν είναι στο OFF, η σελίδα θα δημιουργηθεί δυναμικά ενώ οι επισκέπτες περιμένουν.

en: If every web application uses the same cookie, the server may confuse whether a user is logged in or not.
el_GR: Εάν κάθε εφαρμογή Ιστοσελίδας χρησιμοποιεί το ίδιο cookie, ο διακομιστής ενδέχεται να μην αναγνωρίζει αν κάποιος χρήστης είναι συνδεδεμένος ή όχι.

en: If it does not verify within 24 hours, the CDN setup will mark the verification as failed.
el_GR: Εάν δεν επαληθευτεί εντός 24 ωρών, η ρύθμιση CDN θα επισημάνει την επαλήθευση ως αποτυχημένη.

en: If not, please verify the setting in the <a href="%1$s">Advanced tab</a>.
el_GR: Εάν όχι, επαληθεύστε τη ρύθμιση στην <a href="%1$s">καρτέλα Για προχωρημένους</a> .

en: If only the WordPress site should be purged, use Purge All.
el_GR: Εάν μόνο η τοποθεσία WordPress θα πρέπει να εκκαθαριστεί, χρησιμοποιήστε εκκαθάριση όλων.

en: If set to %1$s, before the placeholder is localized, the %2$s configuration will be used.
el_GR: Εάν οριστεί σε%1$s, πριν να μεταφραστεί το σύμβολο κράτησης θέσης, θα χρησιμοποιηθεί η ρύθμιση παραμέτρων%2$s.

en: If set to %s this is done in the foreground, which may slow down page load.
el_GR: Εάν τεθεί στο %s θα γίνει στο προσκήνιο, κάτι που θα κάνει την φόρτωση της σελίδας λίγο  αργή.

en: If the category name is not found, the category will be removed from the list on save.
el_GR: Εάν το όνομα της κατηγορίας δεν βρεθεί, η κατηγορία θα καταργηθεί από τη λίστα κατά την αποθήκευση.

en: If the login cookie was recently changed in the settings, please log out and back in.
el_GR: Εάν το cookie σύνδεσης έχει αλλάξει πρόσφατα στις ρυθμίσεις, αποσυνδεθείτε και επανενεργοποιήστε.

en: If the tag slug is not found, the tag will be removed from the list on save.
el_GR: Εάν το αναγνωριστικό της ετικέτας δεν βρεθεί, το όνομα θα καταργηθεί κατά την αποθήκευση.

en: If there are any questions, the team is always happy to answer any questions on the <a %s>support forum</a>.
el_GR: Εάν υπάρχουν ερωτήσεις, η ομάδα μας είναι πάντα πρόθυμη να απαντήσει σε τυχόν ερωτήσεις στο <a %s>φόρουμ υποστήριξης</a> .

en: If this is set to a number less than 30, feeds will not be cached.
el_GR: Αν οριστεί σε αριθμό μικρότερο από 30, οι  σελίδες 403 δε θα αποθηκεύονται προσωρινά.

en: If using OpenLiteSpeed, the server must be restarted once for the changes to take effect.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε το OpenLiteSpeed, πρέπει να γίνει επανεκκίνηση του διακομιστή μία φορά για να εφαρμοστούν οι αλλαγές.

en: If you are using a %1$s socket, %2$s should be set to %3$s
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε το %1$s socket, το %2$s θα πρέπει να οριστεί σε %3$s

en: If you are using multiple domains for one site, and have multiple domains in the sitemap, please keep this option OFF so the crawler knows to crawl every domain.
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε πολλούς τομείς/domains για έναν ιστότοπο και έχετε πολλούς τομείς στο χάρτη ιστότοπου, διατηρήστε αυτήν την επιλογή ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΈΝΗ, ώστε το πρόγραμμα ανίχνευσης (crawl) να μπορεί να ανιχνεύει κάθε τομέα.

en: If you have custom DNS records, it is possible that they are not detected.
el_GR: Εάν έχετε προσαρμοσμένες εγγραφές DNS, είναι πιθανό να μην εντοπιστούν.

en: If you have not yet done so, please replace the QUIC.cloud nameservers at your domain registrar before proceeding.
el_GR: Εάν δεν το έχετε κάνει ακόμα, αντικαταστήστε τους QUIC.cloud διακομιστές ονομάτων στο μητρώο καταχώρησης ονομάτων πριν προχωρήσετε.

en: If you have this enabled for your domain, you must disable DNSSEC to continue.
el_GR: Εάν το έχετε ενεργοποιήσει για τον τομέα σας, πρέπει να απενεργοποιήσετε το DNSSEC για να συνεχίσετε.

en: If you prefer to use the CNAME setup, please <a %s>set up the CDN manually at QUIC.cloud</a>.
el_GR: Αν προτιμάτε να χρησιμοποιήσετε τη ρύθμιση CNAME, παρακαλούμε <a %s> ρυθμίστε το CDN χειροκίνητα στο QUIC.cloud</a>.

en: If you run into any issues, please refer to the report number in your support message.
el_GR: Εάν εκτελείτε σε οποιαδήποτε ζητήματα, παρακαλούμε ανατρέξτε στον αριθμό έκθεσης στο μήνυμά σας υποστήριξη.

en: If you turn any of the above settings OFF, please remove the related file types from the %s box.
el_GR: Εάν απενεργοποιήσετε οποιαδήποτε από τις παραπάνω ρυθμίσεις, καταργήστε τους σχετικούς τύπους αρχείων από το πλαίσιο %s.

en: If you would rather not move at litespeed, you can deactivate this plugin.
el_GR: Αν προτιμάτε να μην χρησιμοποιήσετε το  litespeed, μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτήν την προσθήκη.

en: If your site contains public content that certain user roles can see but other roles cannot, you can specify a Vary Group for those user roles. For example, specifying an administrator vary group allows there to be a separate publicly-cached page tailored to administrators (with “edit” links, etc), while all other user roles see the default public page.
el_GR: Εάν ο ιστότοπός σας περιλαμβάνει δημόσιο περιεχόμενο που μπορούν να δουν ορισμένοι μόνο  χρήστες αλλά δεν μπορούν , μπορείτε  να καθορίσετε ένα Vary Group  για αυτούς τους ρόλους χρήστη.

en: Iframes containing these class names will not be lazy loaded.
el_GR: Όσα i-frames περιέχουν αυτά τα ονόματα κλάσεων δε θα φορτώνουν με lazy load.

en: Iframes having these parent class names will not be lazy loaded.
el_GR: Τα iframes που έχουν αυτά τα ονόματα γονικής κλάσης δε θα φορτώνουν με lazy load.

en: Ignore certain query strings when caching. (LSWS %s required)
el_GR: Παράβλεψη ορισμένων συμβολοσειρών ερωτήματος κατά την προσωρινή αποθήκευση. (Απαιτείται LSWS %s)

en: Image Information
el_GR: Πληροφορίες εικόνας

en: Image Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση εικόνας

en: Image Optimization Settings
el_GR: Ρυθμίσεις βελτιστοποίησης εικόνων

en: Image Optimization Summary
el_GR: Σύνοψη βελτιστοποίησης εικόνας

en: Image Thumbnail Group Sizes
el_GR: Μεγέθη ομάδας μικρογραφιών εικόνας

en: Image WebP Replacement
el_GR: Αντικατάσταση εικόνων WebP

en: Image groups total
el_GR: Ομάδες εικόνων σύνολα

en: Images Pulled
el_GR: Εικόνες  που έχουν βελτιστοποιηθεί έχουν  ενταχθεί(pulled)

en: Images containing these class names will not be lazy loaded.
el_GR: Οι εικόνες που περιέχουν αυτά τα ονόματα κλάσεων δεν θα φορτώνονται.

en: Images having these parent class names will not be lazy loaded.
el_GR: Οι εικόνες που έχουν αυτά τα ονόματα γονικής κλάσης δε θα φορτώνουν με lazy load.

en: Images not requested
el_GR: Εικόνες που δεν ζητήθηκαν

en: Images notified to pull
el_GR: Εικόνες που έχουν  ειδοποιηθεί  για να  γίνουν pull

en: Images optimized and pulled
el_GR: Εικόνες  που έχουν βελτιστοποιηθεί έχουν  ενταχθεί(pulled)

en: Images ready to request
el_GR: Εικόνες έτοιμες για αίτημα

en: Images requested
el_GR: Εικόνες που ζητούνται

en: Images will be pulled automatically if the cron job is running.
el_GR: Εικόνες θα τραβηχτoύν  αυτόματα εάν εκτελείται η εργασία cron.

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import / Export
el_GR: Εισαγωγή εξαγωγή

en: Import Settings
el_GR: Ρυθμίσεις εισαγωγής

en: Import failed due to file error.
el_GR: Απέτυχε η εισαγωγή λόγω  λάθους στο αρχείο.

en: Imported setting file %s successfully.
el_GR: Aρχείο ρυθμίσεων '%s' φόρτωση επιτυχής.

en: Improve HTTP/HTTPS Compatibility
el_GR: Βελτιώστε τη συμβατότητα HTTP / HTTPS

en: Improve wp-admin speed through caching. (May encounter expired data)
el_GR: Βελτίωση ταχύτητας  wp-admin μέσω προσωρινής αποθήκευσης. (Ενδέχεται  τα  δεδομένα να  έχουν λήξει)

en: Improved by
el_GR: Βελτιώθηκε από

en: In Progress
el_GR: Σε εξέλιξη

en: In order to avoid an upgrade error, you must be using %1$s or later before you can upgrade to %2$s versions.
el_GR: Για να αποφύγετε ένα σφάλμα αναβάθμισης, πρέπει να χρησιμοποιείτε %1$s ή νεότερη έκδοση για να μπορέσετε να κάνετε αναβάθμιση σε εκδόσεις %2$s.

en: In order to use QC services, need a real domain name, cannot use an IP.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε υπηρεσίες QC, χρειάζεστε ένα πραγματικό όνομα τομέα, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε IP.

en: Include CSS
el_GR: Συμπερίληψη CSS

en: Include File Types
el_GR: Συμπεριλάβετε τύπους αρχείων

en: Include Images
el_GR: Περιλαμβάνει εικόνες

en: Include JS
el_GR: Περιλαμβάνουν JS

en: Include external CSS and inline CSS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of CSS, which should minimize potential errors caused by CSS Combine.
el_GR: Συμπεριλάβετε εξωτερικά CSS και ενσωματωμένα CSS σε ένα συνδυασμένο αρχείο όταν είναι ενεργοποιημένο και το %1$s. Αυτή η επιλογή βοηθά στη διατήρηση των προτεραιοτήτων του CSS, το οποίο θα πρέπει να ελαχιστοποιήσει τα πιθανά σφάλματα που προκαλούνται από το Συνδυασμό CSS.

en: Include external JS and inline JS in combined file when %1$s is also enabled. This option helps maintain the priorities of JS execution, which should minimize potential errors caused by JS Combine.
el_GR: Συμπεριλάβετε εξωτερικά JS και ενσωματωμένα JS σε ένα συνδυασμένο αρχείο όταν είναι επίσης ενεργοποιημένο το %1$s. Αυτή η επιλογή βοηθά στη διατήρηση των προτεραιοτήτων της εκτέλεσης JS, η οποία θα πρέπει να ελαχιστοποιήσει τα πιθανά σφάλματα που προκαλούνται από το συνδυασμό JS.

en: Included Directories
el_GR: Συμπεριλαμβανόμενοι  φάκελοι αρχείων

en: Inline CSS added to Combine
el_GR: Προστέθηκε ενσωματωμένο CSS στο Combine

en: Inline JS added to Combine
el_GR: Το Inline JS προστέθηκε στο Combine

en: Inline UCSS to reduce the extra CSS file loading. This option will not be automatically turned on for %1$s pages. To use it on %1$s pages, please set it to ON.
el_GR: Ενσωματωμένο UCSS για τη μείωση της επιπλέον φόρτωσης αρχείων CSS. Αυτή η επιλογή δεν θα ενεργοποιηθεί αυτόματα για %1$s σελίδες. Για να το χρησιμοποιήσετε σε %1$s σελίδες, ρυθμίστε το σε ON.

en: Install
el_GR: Εγκατάσταση

en: Install %s
el_GR: Εγκατάσταση %s

en: Install DoLogin Security
el_GR: Εγκατάσταση ασφάλειας DoLogin

en: Install Now
el_GR: Εγκατάσταση τώρα

en: Instant Click
el_GR: Στιγμιαίο click

en: Interval Between Runs
el_GR: Διάστημα μεταξύ των εκτελέσων του crawler

en: Invalid IP
el_GR: Η ip δεν είναι έγκυρη

en: Invalid login cookie. Invalid characters found.
el_GR: Μη έγκυρο cookie σύνδεσης. Άγνωστοι χαρακτήρες βρέθηκαν.

en: Invalid login cookie. Please check the %s file.
el_GR: Σφάλμα: μη έγκυρο cookie σύνδεσης. Ελέγξτε το αρχείο %s .

en: Invalid rewrite rule
el_GR: Ο κανόνας επανεγγραφής δεν είναι έγκυρος

en: Is something missing?
el_GR: Λείπει κάτι;

en: It is <b>STRONGLY</b> recommend that the compatibility with other plugins on a single/few sites is tested first.
el_GR: <b> προτείνουμε</b> πρώτα να δοκιμάσετε τη συμβατότητα με άλλα plugins σε έναν μόνο  ιστότοπο.

en: It will be converted to a base64 SVG placeholder on-the-fly.
el_GR: Θα μετατραπεί σε σύμβολο κράτησης θέσης Base64 SVG εκείνη τη στιγμή.

en: JS Combine
el_GR: Συνδυασμός JS

en: JS Combine External and Inline
el_GR: Συνδυασμός εξωτερικών και ενσωματωμένων JS

en: JS Defer
el_GR: Καθυστέρηση JS

en: JS Defer for both external and inline JS
el_GR: JS Defer τόσο για εξωτερικό όσο και για ενσωματωμένο JS

en: JS Delayed
el_GR: JS Καθυστέρησε

en: JS Excludes
el_GR: Εξαιρούνται οι JS

en: JS Settings
el_GR: Ρυθμίσεις JS

en: JS error can be found from the developer console of browser by right clicking and choosing Inspect.
el_GR: Το σφάλμα JS μπορεί να βρεθεί από την κονσόλα προγραμματιστών του προγράμματος περιήγησης κάνοντας δεξί κλικ και επιλέγοντας Έλεγχος/Inspect.

en: Join LiteSpeed Slack community
el_GR: Γίνετε μέλος LiteSpeed Slack Κοινότητας

en: Join Us on Slack
el_GR: Γίνετε μέλος LiteSpeed Slack

en: Join the %s community.
el_GR: Γίνετε μέλος της Κοινότητας του %s.

en: Keep this off to use plain color placeholders.
el_GR: Βάλτε το στο OFF για να χρησιμοποιήσετε απλά σύμβολα κράτησης θέσης (placeholders) χρώματος.

en: LQIP Cloud Generator
el_GR: LQIP γεννήτρια σύννεφων

en: LQIP Excludes
el_GR: Εξαιρέσεις από το LQIP

en: LQIP Minimum Dimensions
el_GR: Ελάχιστες διαστάσεις LQIP

en: LQIP Quality
el_GR: Ποιότητα LQIP

en: LQIP image preview for size %s
el_GR: Προεπισκόπηση εικόνας LQIP για μέγεθος %s

en: LQIP requests will not be sent for images where both width and height are smaller than these dimensions.
el_GR: Οι αιτήσεις LQIP δεν θα αποστέλλονται για εικόνες όπου τόσο το πλάτος όσο και το ύψος είναι μικρότερα από αυτές τις διαστάσεις.

en: LSCache caching functions on this page are currently unavailable!
el_GR: Οι λειτουργίες προσωρινής αποθήκευσης LSCache σε αυτήν τη σελίδα δεν είναι διαθέσιμες αυτήν τη στιγμή!

en: Larger number will generate higher resolution quality placeholder, but will result in larger files which will increase page size and consume more points.
el_GR: Οι μεγαλύτεροι αριθμοί θα δημιουργήσουν σύμβολο κράτησης θέσης ποιότητας υψηλότερης ανάλυσης, αλλά θα έχουν ως αποτέλεσμα μεγαλύτερα αρχεία τα οποία θα αυξήσουν το μέγεθος της σελίδας και θα καταναλώνουν περισσότερους πόντους.

en: Larger than
el_GR: Μεγαλύτερο από

en: Last Pull
el_GR: Τελευταία έλξη

en: Last Request
el_GR: Τελευταία αίτηση

en: Last Verification Result
el_GR: Τελευταίο αποτέλεσμα επαλήθευσης

en: Last calculated
el_GR: Τελευταία φορά που υπολογίστηκε

en: Last complete run time for all crawlers
el_GR: Τελευταίος χρόνος εκτέλεσης για όλα τα προγράμματα ανίχνευσης

en: Last exported
el_GR: Τελευταία εξαγωγή

en: Last generated
el_GR: Δημιουργήθηκαν τελευταία

en: Last imported
el_GR: Τελευταία εισαγωγή

en: Last interval
el_GR: Τελευταίο διάστημα

en: Last pull initiated by cron at %s.
el_GR: Τελευταίο pull ξεκίνησε από το cron σε %s.

en: Last ran
el_GR: Τελευταία φορά που εκτελέσατε

en: Last requested
el_GR: Τελευταία αίτηση

en: Last requested cost
el_GR: Τελευταίο αιτούμενο κόστος

en: Lazy Load Iframe Class Name Excludes
el_GR: Εξαίρεση ονόματος κλάσης Lazy Load Iframe

en: Lazy Load Iframe Parent Class Name Excludes
el_GR: Εξαίρεση ονόματος γονικής κλάσης Iframe με τεμπέλικα φόρτωσης

en: Lazy Load Image Class Name Excludes
el_GR: Lazy Load Image Class Name εξαιρείται

en: Lazy Load Image Excludes
el_GR: Lazy Load  φόρτωση εικόνας εξαιρεί

en: Lazy Load Image Parent Class Name Excludes
el_GR: Εξαίρεση ονόματος γονικής κλάσης εικόνας lazy load

en: Lazy Load Images
el_GR: Lazy Load φόρτωση  εικόνων

en: Lazy Load URI Excludes
el_GR: Εξαίρεση URI με τεμπέλικα φόρτωσης

en: Lazy Load for Iframes
el_GR: Lazy Load για Iframes

en: Learn More
el_GR: Μάθετε Περισσότερα

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Learn more about when this is needed
el_GR: Μάθετε περισσότερα σχετικά με το πότε χρειάζεται αυτό

en: Link to QUIC.cloud
el_GR: Σύνδεση με quic.cloud

en: List of Mobile User Agents
el_GR: Κατάλογος φορέων κινητής τηλεφωνίας

en: List post types where each item of that type should have its own CCSS generated.
el_GR: Λίστα τύπων δημοσίευσης όπου κάθε στοιχείο αυτού του τύπου θα πρέπει να έχει το δικό του CCSS που δημιουργείται.

en: List the CSS selector that its style should be always contained in UCSS.
el_GR: Αναφέρετε τον επιλογέα CSS ότι το στυλ του πρέπει να περιέχεται πάντα στο UCSS.

en: Listed CSS files or inline CSS code will not be minified/combined.
el_GR: Τα αρχεία CSS που παρατίθενται ή ο ενσωματωμένος κώδικας CSS δε θα ελαχιστοποιηθούν/συνδυαστούν.

en: Listed CSS files will be excluded from UCSS and saved to inline.
el_GR: Τα αρχεία CSS που παρατίθενται θα εξαιρεθούν από το UCSS και θα αποθηκευτούν σε ενσωματωμένα.

en: Listed IPs will be considered as Guest Mode visitors.
el_GR: Οι αναφερόμενες IPs θα θεωρούνται επισκέπτες της Λειτουργίας Επισκεπτών (Guest Mode).

en: Listed JS files or inline JS code will not be deferred or delayed.
el_GR: Τα αρχεία JS που παρατίθενται εδώ ή ο ενσωματωμένος κώδικας JS δε θα αναβληθούν κατά τη φόρτωση της σελίδας.

en: Listed JS files or inline JS code will not be minified/combined.
el_GR: Τα καταχωρημένα αρχεία JS ή ο ενσωματωμένος κώδικας JS δε θα ελαχιστοποιηθούν/συνδυαστούν.

en: Listed JS files or inline JS code will not be optimized by %s.
el_GR: Τα αρχεία JS που παρατίθενται ή ο ενσωματωμένος κώδικας JS δεν θα βελτιστοποιηθούν από το/την %s.

en: Listed URI will not generate UCSS.
el_GR: Το καταχωρημένο URI δεν θα δημιουργήσει το UCSS.

en: Listed User Agents will be considered as Guest Mode visitors.
el_GR: Οι αναφερόμενοι Αντιπρόσωποι Χρηστών (User Agent) θα θεωρούνται επισκέπτες της Λειτουργίας Επισκεπτών (Guest Mode).

en: Listed images will not be lazy loaded.
el_GR: Εισηγμένες εικόνες δεν θα φορτωθούν ως  Lazy Load.

en: LiteSpeed Cache
el_GR: LiteSpeed ​​Cache

en: LiteSpeed Cache CDN
el_GR: LiteSpeed ​​Cache  Συχνές Ερωτήσεις (FAQs)

en: LiteSpeed Cache Configuration Presets
el_GR: Τυπικές προεπιλογές LiteSpeed ​Cache

en: LiteSpeed Cache Crawler
el_GR: LiteSpeed ​​Cache Crawler

en: LiteSpeed Cache Dashboard
el_GR: Πίνακας εργαλείων cache LiteSpeed

en: LiteSpeed Cache Database Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση βάσης δεδομένων cache LiteSpeed

en: LiteSpeed Cache General Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις προσωρινής αποθήκευσης LiteSpeed

en: LiteSpeed Cache Image Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση εικόνας LiteSpeed Cache

en: LiteSpeed Cache Network Cache Settings
el_GR: Ρυθμίσεις  δικτύου LiteSpeed ​​Cache

en: LiteSpeed Cache Page Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση Σελίδας με LiteSpeed Cache

en: LiteSpeed Cache Purge All
el_GR: LiteSpeed ​​Cache Clear All

en: LiteSpeed Cache Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Κρυφής Μνήμης LiteSpeed

en: LiteSpeed Cache Standard Presets
el_GR: Τυπικές προεπιλογές LiteSpeed ​Cache

en: LiteSpeed Cache Toolbox
el_GR: Εργαλειοθήκη cache LiteSpeed

en: LiteSpeed Cache View .htaccess
el_GR: Προβολή αρχείου .htaccess της LiteSpeed ​​Cache

en: LiteSpeed Cache plugin is installed!
el_GR: Το LiteSpeed ​​Cache plugin είναι εγκατεστημένο!

en: LiteSpeed Cache upgraded successfully. NOTE: Due to changes in this version, the settings %1$s and %2$s have been turned OFF. Please turn them back on manually and verify that your site layout is correct, and you have no JS errors.
el_GR: Η μνήμη LiteSpeed Cache αναβαθμίστηκε με επιτυχία. ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Λόγω αλλαγών σε αυτήν την έκδοση, οι ρυθμίσεις %1$s και %2$s έχουν απενεργοποιηθεί. Ενεργοποιήστε τα ξανά με μη αυτόματο τρόπο και βεβαιωθείτε ότι η εμφάνιση της ιστοσελίδας σας είναι σωστή και ότι δεν έχετε σφάλματα JS.

en: LiteSpeed Crawler Cron
el_GR: Κων Κρόν του ερπυστριοφόρο litespeed

en: LiteSpeed Logs
el_GR: Αρχεία καταγραφής ταχύτητας Lite

en: LiteSpeed Optimization
el_GR: LiteSpeed βελτιστοποίηση

en: LiteSpeed Options
el_GR: Επιλογές Litepseed

en: LiteSpeed Report
el_GR: Αναφορά LiteSpeed

en: LiteSpeed cache plugin upgraded. Please refresh the page to complete the configuration data upgrade.
el_GR: Το πρόσθετο προσωρινής μνήμης LiteSpeed Cache αναβαθμίστηκε. Ανανεώστε τη σελίδα για να ολοκληρώσετε την αναβάθμιση των δεδομένων ρύθμισης παραμέτρων.

en: Load CSS Asynchronously
el_GR: Πραγματοποιεί ασύγχρονη φόρτωση CSS

en: Load Google Fonts Asynchronously
el_GR: Πραγματοποιεί ασύγχρονη φόρτωση γραμματοσειρών Google

en: Load JS Deferred
el_GR: Φόρτωση JS  από αναβολή

en: Load iframes only when they enter the viewport.
el_GR: Φόρτωση  iframes μόνο όταν είναι στο παράθυρο προβολής.

en: Load images only when they enter the viewport.
el_GR: Φορτώστε τις εικόνες μόνο όταν εισέλθουν στο παράθυρο προβολής.

en: Localization
el_GR: Τοπική προσαρμογή

en: Localization Files
el_GR: Αρχεία μετάφρασης

en: Localization Settings
el_GR: Ρυθμίσεις τοπικής προσαρμογής

en: Localize Resources
el_GR: Τοπικοποίηση πόρων

en: Localize external resources.
el_GR: Τοπική ρύθμιση εξωτερικών πόρων.

en: Localized Resources
el_GR: Μεταφρασμένοι πόροι

en: Log File Size Limit
el_GR: Όριο μεγέθους καταγραφής

en: Log View
el_GR: Προβολή αρχείου καταγραφής

en: Login Cookie
el_GR: Cookie σύνδεσης

en: Low Quality Image Placeholder
el_GR: Σύμβολο κράτησης θέσης εικόνας χαμηλής ποιότητας

en: MUST BE UNIQUE FROM OTHER WEB APPLICATIONS.
el_GR: ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ WEB.

en: Main domain
el_GR: Κύριος τομέας

en: Main domain not generated yet
el_GR: Ο κύριος τομέας δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: Manage CDN
el_GR: Διαχείριση CDN

en: Manage DNS Zone
el_GR: Διαχείριση ζώνης DNS

en: Manually added to blocklist
el_GR: Μη αυτόματη προσθήκη στη μαύρη λίστα

en: Manually run
el_GR: Χειροκίνητα

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Mark this page as
el_GR: Σήμανση αυτής της σελίδας ως

en: Maximum image post id
el_GR: Μέγιστο id ανάρτησης εικόνας

en: Maximum value
el_GR: Μέγιστη τιμή

en: Maybe Later
el_GR: Ίσως αργότερα

en: Maybe later
el_GR: Ίσως αργότερα

en: Media Excludes
el_GR: Εξαιρούμενα μέσα

en: Media Settings
el_GR: Ρυθμίσεις πολυμέσων

en: Message from QUIC.cloud server
el_GR: Μήνυμα από το διακομιστή QUIC.cloud

en: Method
el_GR: Μέθοδος

en: Minify CSS files and inline CSS code.
el_GR: Ελαχιστοποίηση CSS αρχείων και ενσωματωμένου στη σελίδα κώδικα CSS.

en: Minify HTML content.
el_GR: Minify το  HTML περιεχόμενο.

en: Minify JS files and inline JS codes.
el_GR: Ελαχιστοποίηση JS αρχείων και ενσωματωμένου στη σελίδα κώδικα JS .

en: Minimum value
el_GR: Ελάχιστη τιμή

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Mobile Agent Rules
el_GR: Κανόνες παράγοντα κινητής τηλεφωνίας

en: Monthly archive
el_GR: Μηνιαία αρχειοθέτηση

en: More
el_GR: Περισσότερα

en: More information about the available commands can be found here.
el_GR: Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις διαθέσιμες εντολές μπορείτε να βρείτε εδώ.

en: More settings
el_GR: Περισσότερες ρυθμίσεις

en: More settings available under %s menu
el_GR: Περισσότερες διαθέσιμες ρυθμίσεις στο μενού %s

en: NOTE
el_GR: ΣΗΜΕΙΩΣΗ

en: NOTE: QUIC.cloud CDN and Cloudflare do not use CDN Mapping. If you are are only using QUIC.cloud or Cloudflare, leave this setting %1$s.
el_GR: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το QUIC.cloud CDN και η Cloudflare δε χρησιμοποιούν χαρτογράφηση CDN. Εάν χρησιμοποιείτε μόνο QUIC.cloud ή Cloudflare, αφήστε αυτήν τη ρύθμιση στο %1$s.

en: NOTICE
el_GR: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

en: NOTICE:
el_GR: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ:

en: NOTICE: Database login cookie did not match your login cookie.
el_GR: ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το cookie σύνδεσης της βάσης δεδομένων δεν ταιριάζει με το cookie της σύνδεσης σας.

en: Nameservers
el_GR: Διακομιστές ονόματος

en: Network Dashboard
el_GR: Πίνακας εργαλείων δικτύου

en: Network Enable Cache
el_GR: Ενεργοποίηση προσωρινής μνήμης δικτύου

en: New Developer Version Available!
el_GR: Νέα έκδοση για προγραμματιστές διαθέσιμη!

en: New Version Available!
el_GR: Νέα έκδοση διαθέσιμη!

en: New developer version %s is available now.
el_GR: Η νέα έκδοση προγραμματιστή %s είναι διαθέσιμη τώρα.

en: New release %s is available now.
el_GR: Η νέα έκδοση %s είναι διαθέσιμη τώρα.

en: Next available request time: <code>After %s</code>
el_GR: Επόμενη διαθέσιμη ώρα αίτησης:<code>After %s</code>

en: No available Cloud Node after checked server load.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμος κόμβος cloud μετά από έλεγχο φορτίου διακομιστή.

en: No available Cloud Node.
el_GR: Δεν υπάρχει διαθέσιμος κόμβος cloud.

en: No available Cloudflare zone
el_GR: Καμία διαθέσιμη ζώνη Cloudflare

en: No backup of original file exists.
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας του αρχικού αρχείου.

en: No backup of unoptimized WebP file exists.
el_GR: Δεν υπάρχει αντίγραφο ασφαλείας του μη βελτιστοποιημένου αρχείου WebP.

en: No cloud services currently in use
el_GR: Δεν χρησιμοποιείται αυτήν τη στιγμή υπηρεσίες cloud

en: No crawler meta file generated yet
el_GR: Δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα αρχείο meta του ανιχνευτή(crawler)

en: No optimization
el_GR: Καμία Βελτιστοποίηση

en: No spaces and case sensitive.
el_GR: Χωρίς κενά και διάκριση πεζών-κεφαλαίων.

en: No valid image found by Cloud server in the current request.
el_GR: Δεν βρέθηκε έγκυρη εικόνα από το διακομιστή Cloud στην τρέχουσα αίτηση.

en: No valid image found in the current request.
el_GR: Δεν βρέθηκε έγκυρη εικόνα στην τρέχουσα αίτηση.

en: No valid sitemap parsed for crawler.
el_GR: Δεν έχει αναλυθεί έγκυρος χάρτης τοποθεσίας για το πρόγραμμα ανίχνευσης.

en: Non cacheable
el_GR: Οχι cacheable

en: Not Available
el_GR: Μη διαθέσιμα

en: Not blocklisted
el_GR: Δεν έχει αποκλειστεί

en: Not enough parameters. Please check if the domain key is set correctly
el_GR: Όχι αρκετές παράμετροι. Ελέγξτε αν το κλειδί τομέα έχει ρυθμιστεί σωστά

en: Not running
el_GR: Δεν εκτελείται

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Note: For 15 to 20 minutes after setup completes, browsers may issue a "not secure" warning for your site while QUIC.cloud generates your SSL certificate.
el_GR: Σημείωση: Για 15 έως 20 λεπτά μετά την ολοκλήρωση της ρύθμισης, τα προγράμματα περιήγησης ενδέχεται να εκδώσουν μια προειδοποίηση "μη ασφαλούς" για τον ιστότοπό σας, ενώ QUIC.cloud δημιουργεί το πιστοποιητικό SSL.

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Notice
el_GR: Σημείωση

en: Notice: CDN Setup only reset locally.
el_GR: Σημείωση: Η ρύθμιση CDN επαναφέρεται μόνο τοπικά.

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Notified Cloudflare to purge all successfully.
el_GR: Ενημέρωση Cloudflare για να γίνει εκκαθάριση όλων(purge).

en: Notified Cloudflare to set development mode to %s successfully.
el_GR: Ενημέρωση Cloudflare για να  ορίσει κατάσταση ανάπτυξης  %s  ‪επιτυχής.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge CSS/JS entries.
el_GR: Εγινε ενημέρωση Web Server LiteSpeed ​​για να καθαρίσει(purge)  CSS/JS entries.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all LSCache entries.
el_GR: Ο Web Server LiteSpeed ειδοποιήθηκε να καθαρίσει(purge) όλο το περιεχόμενο της LSCache.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge all pages.
el_GR: Ενημέρωση LiteSpeed Web Server για να καθαρίσει όλες τις σελίδες.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge error pages.
el_GR: Ενημερώθηκε ο  διακομιστής Web LiteSpeed ​​για να καθαρίσει τη λίστα με λανθάνουσες σελίδες.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge everything.
el_GR: Εγινε ενημέρωση Web Server LiteSpeed ​​για να καθαρίσει τα πάντα.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the front page.
el_GR: Ενημερώθηκε ο  διακομιστής Web LiteSpeed ​​για να καθαρίσει τη λίστα.

en: Notified LiteSpeed Web Server to purge the list.
el_GR: Ενημερώθηκε ο  διακομιστής Web LiteSpeed ​​για να καθαρίσει τη λίστα.

en: OFF
el_GR: ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

en: ON
el_GR: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

en: OR
el_GR: Ή

en: Object
el_GR: Αντικείμενο

en: Object Cache Settings
el_GR: Ρυθμίσεις αντικειμένων στην μνήμη/cache

en: Object cache is not enabled.
el_GR: Object Cache δεν  είναι ενεργή.

en: Once saved, it will be matched with the current list and completed automatically.
el_GR: Μόλις αποθηκευτεί, θα γίνει ταίριασμα με την τρέχουσα λίστα και θα συμπληρωθεί αυτόματα.

en: One or more pulled images does not match with the notified image md5
el_GR: Μία ή περισσότερες εικόνες που τραβήχτηκαν δεν ταιριάζουν με την ειδοποιημένη εικόνα md5

en: One per line.
el_GR: Μία ανά γραμμή.

en: Online node needs to be redetected.
el_GR: Ο διαδικτυακός κόμβος πρέπει να αναπροσδιορισθεί.

en: Only attributes listed here will be replaced.
el_GR: Μόνο τα attributes που παρατίθενται εδώ θα  αντικατασταθούν.

en: Only available when %s is installed.
el_GR: Διατίθεται μόνο όταν το%s είναι εγκατεστημένο.

en: Only files within these directories will be pointed to the CDN.
el_GR: Μόνο τα  αρχεία που είναι στους συγκεκριμένους φακέλους αρχείων θα είναι pointed  προς το CDN.

en: Only log listed pages.
el_GR: Μόνο σελίδες που παρατίθενται στο αρχείο καταγραφής.

en: Only optimize pages for guest (not logged in) visitors. If turned this OFF, CSS/JS/CCSS files will be doubled by each user group.
el_GR: Βελτιστοποιήστε μόνο σελίδες για επισκέπτες που δεν είναι συνδεδεμένοι. Αν το απενεργοποιήσετε, τα αρχεία CSS/JS/CCSS θα διπλασιαστούν από κάθε ομάδα χρηστών.

en: Only press the button if the pull cron job is disabled.
el_GR: Πιέστε το κουμπί μόνο εάν είναι απενεργοποιημένη η εργασία cron pull.

en: Opcode cache is not enabled.
el_GR: Opcodet Cache δεν  είναι ενεργή.

en: OpenLiteSpeed users please check this
el_GR: Οι χρήστες του OpenLiteSpeed παρακαλούμε να ελέγξετε αυτό

en: Operation
el_GR: Λειτουργία

en: Optimization Status
el_GR: Κατάσταση βελτιστοποίησης

en: Optimization Summary
el_GR: Βελτιστοποίηση σύνοψη

en: Optimization Tools
el_GR: Εργαλεία βελτιστοποίησης

en: Optimize CSS delivery.
el_GR: Βελτιστοποίηση παράδοσης CSS.

en: Optimize Losslessly
el_GR: Βελτιστοποίηση Losslessly

en: Optimize Original Images
el_GR: Βελτιστοποίηση original εικόνων

en: Optimize Tables
el_GR: Βελτιστοποίηση πινάκων

en: Optimize all tables in your database
el_GR: Βελτιστοποίηση στους πίνακες της  βάσης δεδομένων σας

en: Optimize for Guests Only
el_GR: Βελτιστοποίηση μόνο για επισκέπτες

en: Optimize images and save backups of the originals in the same folder.
el_GR: Βελτιστοποίηση εικόνων & αποθήκευση των αρχικών στον ίδιο φάκελο.

en: Optimize images using lossless compression.
el_GR: Βελτιστοποίηση εικόνων με  χρήση WebP Lossless  συμπίεσης.

en: Optimize images with our QUIC.cloud server
el_GR: Βελτιστοποίηση εικόνων με το διακομιστή QUIC.cloud

en: Optimized all tables.
el_GR: Βελτιστοποίηση για όλους τους πίνακες.

en: Option Name
el_GR: Όνομα επιλογής

en: Optional
el_GR: Προαιρετικό

en: Optional when API token used.
el_GR: Προαιρετικά όταν χρησιμοποιείται διακριτικό API.

en: Options saved.
el_GR: Οι επιλογές αποθηκεύτηκαν.

en: Orig saved %s
el_GR: Orig αποθηκεύονται %s

en: Original URLs
el_GR: Αρχικά URLs

en: Original file reduced by %1$s (%2$s)
el_GR: Το αρχικό αρχείο μειώθηκε κατά %1$s (%2$s)

en: Other checkboxes will be ignored.
el_GR: Οι υπόλοιπες επιλογές θα αγνοηθούν.

en: Our %s was not allowlisted.
el_GR: Η %s μας δεν επιτρεπόταν.

en: Outputs to WordPress debug log.
el_GR: Εξαγωγή στο αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων του WordPress.

en: PAYG Balance
el_GR: Υπόλοιπο PAYG

en: PAYG balance and usage not included in above quota calculation.
el_GR: Το υπόλοιπο PAYG και η χρήση δεν περιλαμβάνονται στον παραπάνω υπολογισμό quota.

en: PAYG used this month
el_GR: Το PAYG που χρησιμοποιήθηκε αυτόν τον μήνα

en: PHP Constant %s available to disable blocklist.
el_GR: PHP Constant %s διαθέσιμο για να απενεργοποιήσετε τη λίστα αποκλεισμού.

en: PHP Constant %s is supported.
el_GR: Η σταθερά %s της PHP υποστηρίζεται.

en: Page Load Time
el_GR: Χρόνος φόρτωσης σελίδας

en: Page Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση σελίδας

en: PageSpeed Score
el_GR: Βαθμολογία ταχύτητας σελίδας

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Partner Benefits Provided by
el_GR: Παροχές συνεργατών από

en: Passed
el_GR: Πέτυχε

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Passwordless Link
el_GR: Σύνδεσμος χωρίς κωδικό πρόσβασης

en: Path must end with %s
el_GR: Η διαδρομή πρέπει να τελειώνει με %s

en: Paths containing these strings will be cached regardless of no-cacheable settings.
el_GR: Διαδρομές που περιέχουν αυτά τα  strings θα αποθηκευτούν προσωρινά ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις no-cacheable.

en: Paths containing these strings will be forced to public cached regardless of no-cacheable settings.
el_GR: Οι διαδρομές που περιέχουν αυτές τις συμβολοσειρές θα αναγκαστούν να αποθηκευτούν προσωρινά στο δημόσιο, ανεξάρτητα από τις ρυθμίσεις χωρίς δυνατότητα προσωρινής αποθήκευσης.

en: Paths containing these strings will not be cached.
el_GR: Διαδρομές που περιέχουν αυτές τις συμβολοσειρές δεν θα αποθηκευτούν προσωρινά.

en: Paths containing these strings will not be served from the CDN.
el_GR: Διαδρομή αρχείων που περιέχουν αυτά τα strings δεν  θα  εξυπηρετηθούν από CDN.

en: Paused
el_GR: Παύση

en: Pay as You Go
el_GR: Πληρώστε καθώς πηγαίνετε

en: Pay as You Go Usage Statistics
el_GR: Πληρώστε καθώς πηγαίνετε στατιστικά στοιχεία χρήσης

en: Persistent Connection
el_GR: Συνεχής σύνδεση

en: Please consider disabling the following detected plugins, as they may conflict with LiteSpeed Cache:
el_GR: Εξετάστε το ενδεχόμενο να απενεργοποιήσετε τα ακόλουθα πρόσθετα που εντοπίστηκαν, καθώς ενδέχεται να έρχονται σε διένεξη με το LiteSpeed Cache:

en: Please do NOT share the above passwordless link with anyone.
el_GR: Παρακαλώ μην μοιράζεστε τον παραπάνω δεσμό με κανέναν.

en: Please enable LiteSpeed Cache in the plugin settings.
el_GR: Παρακαλώ ενεργοποιήστε το  Litespeed cache  στις ρυθμίσεις του plugin.

en: Please enable the LSCache Module at the server level, or ask your hosting provider.
el_GR: Παρακαλώ ενεργοποιήστε την ενότητα LSCache σε επίπεδο διακομιστή, ή ρωτήστε τον πάροχο φιλοξενίας σας.

en: Please make sure this IP is the correct one for visiting your site.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι αυτή η IP είναι η σωστή διεύθυνση του ιστοτόπου σας.

en: Please read all warnings before enabling this option.
el_GR: Διαβάστε όλες τις προειδοποιήσεις πριν ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή.

en: Please see %s for more details.
el_GR: Ανατρέξτε στο %s για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Please see <a %s>Hooking WP-Cron Into the System Task Scheduler</a> to learn how to create the system cron task.
el_GR: Ακολουθήστε το <a %s>Hooking WP-Cron στο Task Manager Συστήματος για</a> να δημιουργήσετε τη λειτουργία cron του συστήματος.

en: Please test thoroughly when enabling any option in this list. After changing Minify/Combine settings, please do a Purge All action.
el_GR: Παρακαλώ δοκιμάστε διεξοδικά κατά την ενεργοποίηση του οποιαδήποτε επιλογή σε αυτήν τη λίστα. Μετά την αλλαγή Minify/συνδυάζουν τις ρυθμίσεις, παρακαλούμε να κάνετε μια ενέργεια Εκκαθάριση όλων.

en: Please thoroughly test all items in %s to ensure they function as expected.
el_GR: Δοκιμάστε προσεκτικά όλα τα στοιχεία σε %s για να βεβαιωθείτε ότι λειτουργούν όπως αναμένεται.

en: Please thoroughly test each JS file you add to ensure it functions as expected.
el_GR: Ελέγξτε διεξοδικά κάθε αρχείο JS που προσθέτετε για να βεβαιωθείτε ότι λειτουργεί όπως αναμένεται.

en: Please try after %1$s for service %2$s.
el_GR: Δοκιμάστε μετά από %1$s για την υπηρεσία %2$s.

en: Please update your domain registrar to use these custom nameservers:
el_GR: Ενημερώστε το μητρώο καταχώρησης ονομάτων τομέων ώστε να χρησιμοποιεί αυτούς τους προσαρμοσμένους διακομιστές ονομάτων:

en: Please verify that your other plugins are not blocking REST API calls, allowlist our server IPs, or contact your server admin for assistance.
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι τα άλλα πρόσθετα σας δεν εμποδίζουν τις κλήσεις REST API, δεν επιτρέπουν τη λίστα των υπηρεσιών IPs διακομιστή ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή του διακομιστή σας για βοήθεια.

en: Please visit the <a %s>Information</a> page on how to test the cache.
el_GR: Επισκεφθείτε τη σελίδα <a %s>πληροφορίες</a> σχετικά με τον τρόπο δοκιμής της μνήμης cache.

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Post ID
el_GR: Αναγνωριστικό ID ανάρτησης

en: Post Revisions
el_GR: Αναθεώρησεις άρθρων

en: Post type archive
el_GR: Δημοσίευση τύπου αρχειοθέτησης

en: Predefined list will also be combined w/ the above settings
el_GR: Η προκαθορισμένη λίστα θα συνδυαστεί επίσης με τις παραπάνω ρυθμίσεις

en: Prefetching DNS can reduce latency for visitors.
el_GR: Η προφόρτωση dns μπορεί να μειώσει τον λανθάνοντα χρόνο για τους επισκέπτες.

en: Prepare the site for QUIC.cloud CDN, detect the DNS, and create a DNS Zone.
el_GR: Προετοιμάστε την τοποθεσία για QUIC.cloud CDN, εντοπίστε το DNS και δημιουργήστε μια ζώνη DNS.

en: Preserve EXIF data (copyright, GPS, comments, keywords, etc) when optimizing.
el_GR: Διατηρεί τα δεδομένα EXIF (copyright, GPS, περιγραφές, ετικέτες, κλπ) κατά τη βελτιστοποίηση.

en: Preserve EXIF/XMP data
el_GR: Διατήρηση δεδομένων για EXIF/XMP

en: Presets
el_GR: Προεπιλογές

en: Press the %s button to stop beta testing and go back to the current release from the WordPress Plugin Directory.
el_GR: Πατήστε το κουμπί %s για να διακόψετε τον έλεγχο beta και να επιστρέψετε στην τρέχουσα έκδοση από τον κατάλογο προσθηκών WordPress.

en: Press the %s button to use the most recent GitHub commit. Master is for release candidate & Dev is for experimental testing.
el_GR: Πατήστε το κουμπί %s για να χρησιμοποιήσετε την πιο πρόσφατη δέσμευση GitHub. Το Κύριο είναι για την υποψήφια δημοσίευσης & Dev είναι για πειραματικές δοκιμές.

en: Prevent Google Fonts from loading on all pages.
el_GR: Αποτρέψετε τη φόρτωση σε όλες τις σελίδες σας google γραμματοσειρές.

en: Prevent any debug log of listed pages.
el_GR: Αποτρέψτε οποιοδήποτε αρχείο καταγραφής εντοπισμού σφαλμάτων των σελίδων που παρατίθενται.

en: Prevent any lazy load of listed pages.
el_GR: Αποτρέψτε οποιοδήποτε lazy load των παρακάτω σελίδων.

en: Prevent any optimization of listed pages.
el_GR: Αποτρέψτε οποιαδήποτε βελτιστοποίηση των σελίδων στην λίστα.

en: Prevent writing log entries that include listed strings.
el_GR: Να μην επιτρέπεται η σύνταξη καταχωρήσεων αρχείου καταγραφής που περιλαμβάνουν συμβολοσειρές που παρατίθενται.

en: Previous request too recent. Please try again after %s.
el_GR: Προηγούμενη αίτηση πολύ πρόσφατη. Προσπαθήστε ξανά μετά το %s.

en: Previous request too recent. Please try again later.
el_GR: Προηγούμενη αίτηση πολύ πρόσφατη. Προσπαθήστε ξανά αργότερα.

en: Previously existed in blocklist
el_GR: Προηγουμένως υπήρχε στη λίστα αποκλεισμού

en: Private
el_GR: Ιδιωτική

en: Private Cache
el_GR: Private cache

en: Private Cached URIs
el_GR: Ιδιωτικό URIs προσωρινής αποθήκευσης

en: Privately cache commenters that have pending comments. Disabling this option will serve non-cacheable pages to commenters. (LSWS %s required)
el_GR: Οι σχολιαστές ιδιωτικής μνήμης cache που έχουν σχόλια σε εκκρεμότητα. Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα προβάλλει σελίδες που δεν είναι αποθηκευμένες στην cache στους σχολιαστές. (Απαιτείται LSWS%s)

en: Privately cache frontend pages for logged-in users. (LSWS %s required)
el_GR: Σελίδες προσωρινής μνήμης cache για συνδεδεμένους χρήστες. (Απαιτείται LSWS%s)

en: Product Update Interval
el_GR: Διάστημα ενημέρωσης προϊόντος

en: Provide the nameservers necessary to enable the CDN.
el_GR: Δώστε τους διακομιστές ονομάτων που είναι απαραίτητοι για την ενεργοποίηση του CDN.

en: Public
el_GR: Δημόσια

en: Public Cache
el_GR: Δημόσια μνήμη cache

en: Pull Cron is running
el_GR: Τραβήξτε Cron εκτελείται

en: Pull Images
el_GR: Τραβήξτε εικόνες

en: Pulled WebP image md5 does not match the notified WebP image md5.
el_GR: Το md5 της εικόνας WebP md5 που τραβήχτηκε από το διακομιστή δεν συμφωνεί με το md5 της WebP εικόνα για την οποία έγινε ειδοποίηση.

en: Purge
el_GR: Καθαρισμός

en: Purge %s Error
el_GR: Εκκαθάριση %s σφάλματος

en: Purge %s error pages
el_GR: Καθαρίστε τις %s σελίδες σφαλμάτων

en: Purge All
el_GR: Καθαρισμός όλων

en: Purge All Hooks
el_GR: Καθαρισμός(purge)  όλων των Hooks

en: Purge All On Upgrade
el_GR: Καθαρισμός όλων (purge) κατά την αναβάθμιση

en: Purge By...
el_GR: Εκκαθάριση(purge) από...

en: Purge Everything
el_GR: Εκκαθάριση(purge) όλων

en: Purge Front Page
el_GR: Καθαρισμός (Purge) της μπροστινής σελίδας

en: Purge List
el_GR: Λίστα καθαρισμού (purge list)

en: Purge Log
el_GR: Καθαρισμός καταγραφής

en: Purge Pages
el_GR: Καθαρισμός σελίδων

en: Purge Settings
el_GR: Ρυθμίσεις καθαρισμού

en: Purge all object caches successfully.
el_GR: Καθαρισμός(purge)  όλων των αντικειμένων επιτυχής.

en: Purge all the object caches
el_GR: Καθαρισμός(purge)  όλων των caches αντικειμένων

en: Purge categories only when stock status changes.
el_GR: Να καθαρίζονται (purge) οι κατηγορίες μόνο όταν αλλάζει η κατάσταση των αποθεμάτων.

en: Purge category %s
el_GR: Καθαρισμός (Purge) κατηγορίας %s

en: Purge pages by category name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
el_GR: Καθαρισμός (Purge) σελίδων ανά όνομα κατηγορίας - π.χ.%2$s θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί για το URL%1$s.

en: Purge pages by post ID.
el_GR: Καθαρισμός σελίδων με αναγνωριστικό άρθρου(post ID).

en: Purge pages by relative or full URL.
el_GR: Καθαρισμός σελίδων με σχετική ή πλήρη διεύθυνση URL.

en: Purge pages by tag name - e.g. %2$s should be used for the URL %1$s.
el_GR: Να καθαρίσετε (Purge) τις σελίδες ανά όνομα ετικέτας - π.χ.%2$s θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν για τη διεύθυνση URL%1$s.

en: Purge product and categories only when the stock status changes.
el_GR: Να καθαρίζεται (purge) το προϊόν και οι κατηγορίες μόνο όταν αλλάζει η κατάσταση του αποθέματος.

en: Purge product on changes to the quantity or stock status.
el_GR: Να καθαρίζεται (purge) το προϊόν έπειτα από αλλαγές στην ποσότητα ή την κατάσταση του αποθέματος.

en: Purge product only when the stock status changes.
el_GR: Να καθαρίζεται (purge) το προϊόν μόνο όταν αλλάζει η κατάσταση του αποθέματος.

en: Purge tag %s
el_GR: Ετικέτα καθαρισμού (purge) %s

en: Purge the LiteSpeed cache entries created by this plugin
el_GR: Καθαρίστε τις καταχωρήσεις της προσωρινής μνήμης που δημιουργούνται από αυτό το πρόσθετο

en: Purge the cache entries created by this plugin except for Critical CSS & Unique CSS & LQIP caches
el_GR: Εκκαθάριση των καταχωρήσεων cache που δημιουργούνται από αυτό το πρόσθετο, εκτός από τις κρίσιμες CSS & LQIP

en: Purge this page
el_GR: Καθαρισμός  (Purge) αυτής της σελίδας

en: Purge url %s
el_GR: Purge url%s

en: Purged All!
el_GR: Απαλοιφή όλων!

en: Purged all caches successfully.
el_GR: Καθαρισμός(purge)  όλων των caches επιτυχής.

en: Purged the blog!
el_GR: Μηδενισμός στo  BLOG!

en: Purged the url!
el_GR: Μηδενισμός στο URL!

en: Purged!
el_GR: Εκκαθαρίστηκε!

en: Pushed %1$s to Cloud server, accepted %2$s.
el_GR: Προωθήθηκε %1$s στο διακομιστή cloud, έγινε αποδεκτός %2$s.

en: QUIC.cloud CDN Setup
el_GR: QUIC.cloud Εγκατάσταση CDN

en: QUIC.cloud CDN/DNS does not support DNSSEC.
el_GR: QUIC.cloud CDN/DNS δεν υποστηρίζει DNSSEC.

en: QUIC.cloud DNS settings are not changed.
el_GR: QUIC.cloud ρυθμίσεις DNS δεν αλλάζουν.

en: QUIC.cloud Detected Records Summary
el_GR: QUIC.cloud Σύνοψη εντοπισμένων εγγραφών

en: QUIC.cloud Service Usage Statistics
el_GR: QUIC.cloud Στατιστικά Στοιχεία Χρήσης Υπηρεσίας

en: QUIC.cloud account has been created and successfully linked.
el_GR: Ο λογαριασμός QUIC.cloud δημιουργήθηκε και συνδέθηκε με επιτυχία.

en: QUIC.cloud account has been successfully linked.
el_GR: Ο λογαριασμός QUIC.cloud έχει συνδεθεί με επιτυχία.

en: QUIC.cloud will attempt to verify the DNS update.
el_GR: QUIC.cloud θα προσπαθήσει να επαληθεύσει την ενημέρωση DNS.

en: QUIC.cloud will detect most normal DNS entries.
el_GR: QUIC.cloud θα ανιχνεύσει τις περισσότερες κανονικές καταχωρήσεις DNS.

en: Query strings containing these parameters will not be cached.
el_GR: Δεν θα αποθηκευτούν προσωρινά συμβολοσειρά ερωτήματος που περιέχει αυτές τις παραμέτρους.

en: Rate %s on %s
el_GR: Δείκτης %s στο %s

en: Read LiteSpeed Documentation
el_GR: Διαβάστε την τεκμηρίωση του LiteSpeed

en: Ready to run CDN setup.
el_GR: Έτοιμο για εκτέλεση της εγκατάστασης CDN.

en: Received invalid message from the cloud server. Please submit a ticket.
el_GR: Έλαβε μη έγκυρο μήνυμα από το διακομιστή cloud. Υποβάλετε ένα ticket.

en: Recommended to generate the token from Cloudflare API token template "WordPress".
el_GR: Συνιστάται η δημιουργία του διακριτικού από το πρότυπο διακριτικού Cloudflare API "WordPress".

en: Recommended value: 28800 seconds (8 hours).
el_GR: Συνιστώμενη τιμή: 28800 δευτερόλεπτα (8 ώρες).

en: Record Type
el_GR: Τύπος εγγραφής

en: Record names found
el_GR: Βρέθηκαν ονόματα εγγραφών

en: Redetect
el_GR: Επανανίχνευση

en: Redetected node
el_GR: Ο κόμβος ανιχνεύτηκε εκ νέου

en: Redis Database ID
el_GR: Αναγνωριστικό(ID) βάσης δεδομένων Redis

en: Redis encountered a fatal error: %s (code: %d)
el_GR: Ο Redis αντιμετώπισε ένα μοιραίο σφάλμα:%s (code: %d)

en: Refresh CDN Setup Status
el_GR: Ανανέωση κατάστασης εγκατάστασης CDN

en: Refresh Crawler Map
el_GR: Ανανέωση χάρτη προγράμματος ανίχνευσης

en: Refresh Domain Key
el_GR: Ανανέωση κλειδιού τομέα

en: Refresh Gravatar cache by cron.
el_GR: Ανανέωση Gravatar cache από cron.

en: Refresh page load time
el_GR: Χρόνος φόρτωσης σελίδας ανανέωσης

en: Refresh page score
el_GR: Ανανέωση βαθμολογίας σελίδας

en: Remaining Daily Quota
el_GR: Ημερήσιο Υπόλοιπο

en: Remove CDN URL
el_GR: Κατάργηση διεύθυνσης URL ΤΟΥ CDN

en: Remove Google Fonts
el_GR: Κατάργηση γραμματοσειρών Google

en: Remove Noscript Tags
el_GR: Κατάργηση ετικετών Noscript

en: Remove Original Backups
el_GR: Κατάργηση των πρωτοτύπων αντιγράφων ασφαλείας

en: Remove Original Image Backups
el_GR: Αφαιρέστε τα αντίγραφα ασφαλείας των αρχικών εικόνων

en: Remove Query Strings from Static Files
el_GR: Καταργήστε τις συμβολοσειρές ερωτημάτων από στατικά αρχεία

en: Remove WordPress Emoji
el_GR: Αφαίρεση του WordPress Emoji

en: Remove all previous image optimization requests/results, revert completed optimizations, and delete all optimization files.
el_GR: Καταργήστε όλα τα προηγούμενα αιτήματα / αποτελέσματα βελτιστοποίησης εικόνας, επαναφέρετε τις ολοκληρωμένες βελτιστοποιήσεις και διαγράψτε όλα τα αρχεία βελτιστοποίησης.

en: Remove all previous unfinished image optimization requests.
el_GR: Aφαίρεση  προηγούμενων μη βελτιστοποιημένων εικόνων.

en: Remove cookie simulation
el_GR: Κατάργηση προσομοίωσης cookie

en: Remove from Blocklist
el_GR: Κατάργηση από τη λίστα αποκλεισμού

en: Remove query strings from internal static resources.
el_GR: Κατάργηση συμβολοσειρών ερωτήματος από εσωτερικούς στατικούς πόρους.

en: Removed Unused CSS for Users
el_GR: Καταργήθηκε το αχρησιμοποίητο CSS για χρήστες

en: Removed backups successfully.
el_GR: Καταργήθηκαν τα αντίγραφα ασφαλείας με επιτυχία.

en: Replace %1$s with %2$s.
el_GR: Αντικαταστήστε το%1$s με%2$s.

en: Report
el_GR: Αναφορά

en: Report date
el_GR: Ημερομηνία Αναφοράς

en: Report number
el_GR: Αριθμός της αναφοράς

en: Request Domain Key
el_GR: Αίτηση Κλειδιού Τομέα

en: Request WebP versions of original images when doing optimization.
el_GR: Αίτηση για   την αρχική έκδοση των αρχείων εικόνας όταν κάνετε βελτιστοποίηση.

en: Request submitted. Please wait, then refresh the page to see approval notification.
el_GR: Το αίτημα υποβλήθηκε. Περιμένετε και στη συνέχεια ανανεώστε τη σελίδα για να δείτε την ειδοποίηση έγκρισης.

en: Requested
el_GR: Ζητήθηκε

en: Requests in queue
el_GR: Αιτήσεις στην ουρά

en: Rescan New Thumbnails
el_GR: Επανάληψη σάρωσης νέων μικρογραφιών

en: Rescanned %d images successfully.
el_GR: Επαναράρωση με επιτυχία %d εικόνες.

en: Rescanned successfully.
el_GR: Η σάρωση έγινε με επιτυχία.

en: Reset All Settings
el_GR: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων

en: Reset CDN Setup
el_GR: Επαναφορά ρύθμισης CDN

en: Reset Settings
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Reset position
el_GR: Επαναφορά θέσης

en: Reset successfully.
el_GR: Επαναφορά επιτυχής.

en: Reset the entire opcode cache
el_GR: Επαναφορά της μνήμης opcode cache

en: Reset the entire opcode cache successfully.
el_GR: Επαναφορά της μνήμης opcode cache επιτυχής.

en: Reset the optimized data successfully.
el_GR: Επαναφέρετε τα βελτιστοποιημένα δεδομένα με επιτυχία.

en: Resets all LiteSpeed Cache plugin settings related to CDN setup back to the initial state and deletes the DNS Zone, if one exists for the domain.
el_GR: Επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις προσθηκών του LiteSpeed Cache που σχετίζονται με τη ρύθμιση του CDN στην αρχική κατάσταση και διαγράφει τη ζώνη DNS, εάν υπάρχει για τον τομέα.

en: Resets all LiteSpeed Cache plugin settings related to CDN setup back to the initial state and disables the CDN.
el_GR: Επαναφέρει όλες τις ρυθμίσεις προσθηκών του LiteSpeed Cache που σχετίζονται με τη ρύθμιση του CDN στην αρχική κατάσταση και απενεργοποιεί το CDN.

en: Resources listed here will be copied and replaced with local URLs.
el_GR: Οι πόροι που παρατίθενται εδώ θα αντιγραφούν και θα αντικατασταθούν με τοπικές διευθύνσεις URL.

en: Responsive Placeholder Color
el_GR: Χρώμα κράτησης θέσης απόκρισης

en: Responsive Placeholder SVG
el_GR: Responsive θέσης SVG

en: Responsive image placeholders can help to reduce layout reshuffle when images are loaded.
el_GR: Τα σύμβολα κράτησης θέσης εικόνας που ανταποκρίνονται μπορούν να μειώσουν τον ανασχηματισμό της διάταξης κατά τη φόρτωση των εικόνων.

en: Restore Settings
el_GR: Ανάκτηση ρυθμίσεων

en: Restore from backup
el_GR: Επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας

en: Restored backup settings %1$s
el_GR: Έγινε επαναφορά των ρυθμίσεων δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας %1$s

en: Restored original file successfully.
el_GR: Επιτυχής επαναφορά  του αρχικού αρχείου.

en: Results can be checked in <a %s>Media Library</a>.
el_GR: Αποτελέσματα μπορούν να ελεγχθούν στη <a %s>Βιβλιοθήκη πολυμέσων</a>.

en: Review DNS records
el_GR: Έλεγχος εγγραφών DNS

en: Revisions Max Age
el_GR: Αναθεωρήσεις Max Age

en: Revisions Max Number
el_GR: Μέγιστος αριθμός αναθεωρήσεων

en: Revisions newer than this many days will be kept when cleaning revisions.
el_GR: Αναθεωρήσεις νεότερες από αυτό πολλές ημέρες θα διατηρηθούν κατά τον καθαρισμό αναθεωρήσεων.

en: Role Excludes
el_GR: Εξαιρέσεις ρόλων

en: Role Simulation
el_GR: Προσομοίωση ρόλου

en: Run %s Queue Manually
el_GR: Εκτέλεση %s ουράς αναμονής με μη αυτόματο τρόπο

en: Run CDN Setup
el_GR: Εκτελέστε το πρόγραμμα εγκατάστασης CDN

en: Run Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Run Frequency
el_GR: Συχνότητα εκτέλεσης

en: Run Queue Manually
el_GR: Εκτέλεση ουράς χειροκίνητα

en: Run frequency is set by the Interval Between Runs setting.
el_GR: Η συχνότητα εκτέλεσης ορίζεται από τη ρύθμιση Interval  Between Runs.

en: Run time for previous crawler
el_GR: Χρόνος λειτουργίας για το προηγούμενο crawler

en: Running
el_GR: Eκτελείται

en: SYNTAX: alphanumeric and "_".
el_GR: ΣΥΝΤΑΞΗ: αλφαριθμητικά και "_".

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save transients in database when %1$s is %2$s.
el_GR: Όταν %1$s είναι %2$s. να αποθηκεύσετε μεταβατικά στη βάση δεδομένων.

en: Saved
el_GR: Αποθηκεύτηκε

en: Saving option failed. IPv4 only for %s.
el_GR: Η αποθήκευση της επιλογής απέτυχε. IPv4 μόνο για %s.

en: Scan for any new unoptimized image thumbnail sizes and resend necessary image optimization requests.
el_GR: Σάρωση για τυχόν νέα μη βελτιστοποιημένα   εικονιδία  και αποστολή νέων αιτημάτων βελτιστοποίησης εικόνας.

en: Scheduled Purge Time
el_GR: Προγραμματισμένος χρόνος καθαρισμού

en: Scheduled Purge URLs
el_GR: Προγραμματισμένες διευθύνσεις URL καθαρισμού

en: See <a %s>Introduction for Enabling the Crawler</a> for detailed information.
el_GR: Δείτε την  ενότητα <a %s>Εισαγωγή για την ενεργοποίηση του ανιχνευτή(crawler)</a> για λεπτομερείς πληροφορίες.

en: Select "All" if there are dynamic widgets linked to posts on pages other than the front or home pages.
el_GR: Επιλέξτε "Όλα" εάν υπάρχουν δυναμικά widgets που συνδέονται με αναρτήσεις σε άλλες σελίδες εκτός από την μπροστινή ή τις αρχικές σελίδες.

en: Select below for "Purge by" options.
el_GR: Επιλέξτε παρακάτω για τις  επιλογές "Καθαρισμός με".

en: Select only the archive types that are currently used, the others can be left unchecked.
el_GR: Επιλέξτε μόνο τους τύπους αρχείων που χρησιμοποιούνται αυτήν τη στιγμή, οι άλλοι μπορούν να παραμείνουν μη επελεγμένοι.

en: Select which pages will be automatically purged when posts are published/updated.
el_GR: Επιλέξτε ποιες σελίδες θα καθαρίζονται αυτόματα όταν δημοσιεύονται/ενημερώνονται οι δημοσιεύσεις.

en: Selected roles will be excluded from all optimizations.
el_GR: Επιλεγμένοι ρόλουι θα αποκλειστούν από όλες τις βελτιστοποιήσεις.

en: Selected roles will be excluded from cache.
el_GR: Επιλεγμένοι ρόλοι θα αποκλειστούν από τη μνήμη cache.

en: Send Optimization Request
el_GR: Αποστολή αίτησης βελτιστοποίησης

en: Send this report to LiteSpeed. Refer to this report number when posting in the WordPress support forum.
el_GR: Αποστολή  της αναφοράς στο  LiteSpeed. Ανατρέξτε σε αυτόν τον αριθμό αναφοράς  όταν κάνετε δημοσίευση στο φόρουμ υποστήριξης WordPress.

en: Send to LiteSpeed
el_GR: Στείλτε στο LiteSpeed

en: Separate CCSS Cache Post Types
el_GR: Ξεχωριστοί τύποι δημοσίευσης CCSS cache

en: Separate CCSS Cache URIs
el_GR: Ξεχωριστά URI cache CCSS

en: Separate critical CSS files will be generated for paths containing these strings.
el_GR: Θα δημιουργηθούν ξεχωριστά κρίσιμα αρχεία CSS για διαδρομές που περιέχουν αυτές τις συμβολοσειρές(strings).

en: Serve Stale
el_GR: Εξυπηρέτηση με παρωχημένο περιεχόμενο

en: Serve a separate cache copy for mobile visitors.
el_GR: Δηλώστε ένα ξεχωριστό αντίγραφο προσωρινής μνήμης για επισκέπτες από κινητά.

en: Serve all CSS files through the CDN. This will affect all enqueued WP CSS files.
el_GR: Εξυπηρετεί όλα τα CSS αρχεία μέσα από το CDN. Αυτό θα επηρεάσει όλα τα CSS αρχεία που εισάγονται στην ουρά WP.

en: Serve all JavaScript files through the CDN. This will affect all enqueued WP JavaScript files.
el_GR: Εξυπηρετεί όλα τα Javascript αρχεία μέσα από το CDN. Αυτό θα επηρεάσει όλα τα JavaScript αρχεία που εισάγονται στην ουρά WP.

en: Serve all image files through the CDN. This will affect all attachments, HTML %s tags, and CSS %s attributes.
el_GR: Εξυπηρετεί όλα τα αρχεία εικόνων μέσω CDN. Αυτό θα επηρεάσει όλα τα συνημμένα, %s ετικέτες HTML και CSS %s χαρακτηριστικά.

en: Server IP
el_GR: Διακομιστής IP

en: Server Load Limit
el_GR: Όριο φόρτωσης διακομιστή

en: Server allowed max value
el_GR: Μέγιστη τιμή επιτρεπόμενη από τον διακομιστή

en: Server allowed min value
el_GR: Επιτρεπόμενη Ελάχιστη τιμή διακομιστή

en: Server enforced value
el_GR: Τιμή του διακομιστή που επιβάλλεται

en: Server variable(s) %s available to override this setting.
el_GR: Μεταβλητή(ες) του διακομιστή %s διαθέσιμες για παράκαμψη ρυθμίσεων.

en: Set an explicit width and height on image elements to reduce layout shifts and improve CLS (a Core Web Vitals metric).
el_GR: Ορίστε ένα σαφές πλάτος και ύψος στα στοιχεία εικόνας για να μειώσετε τις μετατοπίσεις διάταξης και να βελτιώσετε το CLS (μια μέτρηση Core Web Vitals).

en: Set this to append %1$s to all %2$s rules before caching CSS to specify how fonts should be displayed while being downloaded.
el_GR: Ορίστε αυτήν την επιλογή για προσάρτηση %1$s σε όλους τους κανόνες %2$s πριν από την προσωρινή αποθήκευση CSS για να καθορίσετε τον τρόπο εμφάνισης των γραμματοσειρών κατά τη λήψη.

en: Set to %1$s to forbid heartbeat on %2$s.
el_GR: Ορίστε σε %1$s για να απαγορεύσετε το heartbeat στα %2$s.

en: Set up QUIC.cloud Account
el_GR: Ρύθμιση λογαριασμού QUIC.cloud

en: Set up a QUIC.cloud account.
el_GR: Ρυθμίστε έναν λογαριασμό QUIC.cloud.

en: Setting Up Custom Headers
el_GR: Ρύθμιση προσαρμοσμένων κεφαλίδων

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Shorten query strings in the debug log to improve readability.
el_GR: Συντομεύστε τα string  ερωτήματος στο αρχείο εντοπισμού σφαλμάτων για να βελτιώσετε την αναγνωσιμότητα.

en: Show crawler status
el_GR: Εμφάνιση κατάστασης crawler

en: Significantly improve load time by replacing images with their optimized %s versions.
el_GR: Βελτιώνει σημαντικά το χρόνο φόρτωσης, αντικαθιστώντας τις εικόνες με  βελτιστοποιημένες %s.

en: Simulation Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσομοίωσης

en: Site URL to be served through the CDN. Beginning with %1$s. For example, %2$s.
el_GR: URL της τοποθεσίας για να εξυπηρετηθεί μέσω του CDN. Αρχίζοντας με %1$s. Για παράδειγμα, %2$s.

en: Site not recognized. Domain Key has been automatically removed. Please request a new one.
el_GR: Ο ιστότοπος δεν αναγνωρίζεται. Το Κλειδί Τομέα αφαιρέθηκε αυτόματα. Παρακαλώ ζητήστε ένα νέο Domain Key.

en: Sitemap List
el_GR: Λίστα χαρτών τοποθεσίας Ιστότοπου

en: Sitemap Settings
el_GR: Ρυθμίσεις χάρτη τοποθεσίας Ιστότοπου

en: Sitemap Timeout
el_GR: Λήξη χρονικού ορίου χάρτη ιστότοπου

en: Sitemap Total
el_GR: Σύνολο χάρτη τοποθεσίας Ιστότοπου

en: Sitemap cleaned successfully
el_GR: Χάρτης τοποθεσίας εκκαθαρίζονται με επιτυχία

en: Sitemap created successfully: %d items
el_GR: Ο χάρτης τοποθεσίας δημιουργήθηκε με επιτυχία: %d στοιχεία

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Size list in queue waiting for cron
el_GR: Λίστα μεγεθών στην ουρά αναμονής για cron

en: Smaller than
el_GR: Μικρότερο από

en: Some optimized image file(s) has expired and was cleared.
el_GR: Ορισμένα βελτιστοποιημένα αρχεία εικόνας έχουν λήξει και έχουν εκκαθαριστεί.

en: Some themes and plugins add resources via a PHP request.
el_GR: Μερικά θέματα και plugins καταναλώνουν περισσότερους πόρους μέσω ενός αιτήματος PHP.

en: Spam Comments
el_GR: Spam σχόλια

en: Specify Number of Threads to use while crawling.
el_GR: Καθορίστε τον αριθμό των νημάτων που θα  χρησιμοποιηθούν  κατά την ανίχνευση(crawler).

en: Specify a base64 image to be used as a simple placeholder while images finish loading.
el_GR: Για να καθορίσετε μια base64 εικόνα να χρησιμοποιηθεί ως ένα σύμβολο κράτησης θέσης, ενώ άλλες εικόνες ολοκληρώνουν την   φόρτωση.

en: Specify an HTTP status code and the number of seconds to cache that page, separated by a space.
el_GR: Καθορίστε έναν κωδικό κατάστασης HTTP και τον αριθμό των δευτερολέπτων για τη προσωρινή αποθήκευση αυτής της σελίδας, διαχωρισμένα με κενό διάστημα.

en: Specify an SVG to be used as a placeholder when generating locally.
el_GR: Καθορίστε ένα SVG που θα χρησιμοποιείται ως σύμβολο κράτησης θέσης (placeholder) κατά την τοπική δημιουργία.

en: Specify critical CSS rules for above-the-fold content when enabling %s.
el_GR: Καθορίστε τους κρίσιμους κανόνες CSS για το πάνω από -the-fold περιεχόμενο κατά την ενεργοποίηση του %s.

en: Specify how long in seconds before the crawler should initiate crawling the entire sitemap again.
el_GR: Καθορίστε το χρονικό διάστημα πριν από την ανίχνευση θα πρέπει να ενεργοποιηθεί ξανά η ανίχνευση ολόκληρου του χάρτη ιστότοπου.

en: Specify how long, in seconds, Gravatar files are cached.
el_GR: Καθορίστε για ποιο χρονικό διάστημα σε δευτερόλεπτα, θα αποθηκεύονται προσωρινά τα αρχεία Gravatar.

en: Specify how long, in seconds, REST calls are cached.
el_GR: Καθορίστε πόσο διάστημα σε δευτερόλεπτα, οι κλήσεις REST θα γίνονται cached.

en: Specify how long, in seconds, feeds are cached.
el_GR: Καθορίστε πόσο διάστημα, σε δευτερόλεπτα, θα αποθηκεύονται προσωρινά οι τροφοδοσίες (feeds).

en: Specify how long, in seconds, private pages are cached.
el_GR: Καθορίστε πόσο διάστημα σε δευτερόλεπτα,  500 σελίδες γίνονται cached.

en: Specify how long, in seconds, public pages are cached.
el_GR: Καθορίστε πόσο διάστημα σε δευτερόλεπτα,  500 σελίδες γίνονται cached.

en: Specify how long, in seconds, the front page is cached.
el_GR: Καθορίστε πόσο διάστημα, σε δευτερόλεπτα, η μπροστινή σελίδα αποθηκεύεται προσωρινά. Το ελάχιστο είναι 30 δευτερόλεπτα.

en: Specify the %s heartbeat interval in seconds.
el_GR: Καθορίστε το μεσοδιάστημα heartbeat %s σε δευτερόλεπτα.

en: Specify the maximum size of the log file.
el_GR: Καθορίστε το μέγιστο μέγεθος του αρχείου καταγραφής.

en: Specify the number of most recent revisions to keep when cleaning revisions.
el_GR: Καθορίστε τον αριθμό των πιο πρόσφατων αναθεωρήσεων που θα διατηρηθούν κατά τον καθαρισμό αναθεωρήσεων.

en: Specify the password used when connecting.
el_GR: Καθορίστε τον κωδικό πρόσβασης που χρησιμοποιείται κατά τη σύνδεση.

en: Specify the quality when generating LQIP.
el_GR: Καθορίστε την ποιότητα κατά τη δημιουργία LQIP.

en: Specify the responsive placeholder SVG color.
el_GR: Καθορίστε το χρώμα SVG της αποκριτικής κράτησης θέσης (responsive placeholder).

en: Specify the time to purge the "%s" list.
el_GR: Καθορίστε το χρόνο για να καθαρίσετε τη λίστα "%s".

en: Specify the timeout while crawling each URL.
el_GR: Καθορίστε το χρονικό διάστημα κατά την ανίχνευση κάθε διεύθυνσης URL.

en: Specify the timeout while parsing the sitemap.
el_GR: Καθορίστε το χρονικό όριο λήξης για την ανάλυση του χάρτη τοποθεσίας.

en: Specify time in microseconds for the delay between requests during a crawl.
el_GR: Καθορίστε τον χρόνο σε μικροδευτερόλεπτα  για την καθυστέρηση μεταξύ των αιτημάτων κατά τη διάρκεια μιας ανίχνευσης.

en: Specify time in seconds for the duration of the crawl interval.
el_GR: Καθορίστε τον χρόνο σε δευτερόλεπτα για τη διάρκεια του διαστήματος  ανίχνευσης.

en: Specify time in seconds for the time between each run interval.
el_GR: Καθορίστε το χρόνο (σε δευτερόλεπτα) μεταξύ κάθε διαστήματος εκτέλεσης.

en: Specify which HTML element attributes will be replaced with CDN Mapping.
el_GR: Καθορίστε ποια χαρακτηριστικά στοιχείου HTML θα αντικατασταθούν με αντιστοίχιση CDN.

en: Specify which element attributes will be replaced with WebP.
el_GR: Προσδιορισμός , ποιο element attribute θα αντικατασταθεί με WebP.

en: Standard Presets
el_GR: Τυπικές προεπιλογές

en: Started async crawling
el_GR: Ξεκίνησε η ασύγχρονη ανίχνευση

en: Started async image optimization request
el_GR: Ξεκίνησε το αίτημα βελτιστοποίησης ασύγχρονης εικόνας

en: Static file type links to be replaced by CDN links.
el_GR: Σύνδεσμοι (links) στατικών  αρχείων  θα αντικατασταθούν από CDN links.

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Stop loading WordPress.org emoji. Browser default emoji will be displayed instead.
el_GR: Διακοπή φόρτωσης wordpress.org emoji. Εμφανίζεται η προεπιλεγμένη εμφάνιση emoji του προγράμματος περιήγησης.

en: Storage Optimization
el_GR: Βελτιστοποίηση αποθήκευσης

en: Store Gravatar locally.
el_GR: Αποθήκευση Gravatar σε τοπικό επίπεδο.

en: Store Transients
el_GR: Αποθήκευση Transients

en: Successfully Crawled
el_GR: Ανιχνεύτηκαν επιτυχώς

en: Summary
el_GR: Περίληψη

en: Sure I'd love to review!
el_GR: Σίγουρα θα ήθελα πολύ να γράψω κριτική!

en: Swap
el_GR: Ανταλαγή

en: Switch back to using optimized images on your site
el_GR: Επιστρέψτε στη χρήση βελτιστοποιημένων εικόνων στον ιστότοπό σας

en: Switched images successfully.
el_GR: Εναλλαγή εικόνων  έγινε με επιτυχία.

en: Switched to optimized file successfully.
el_GR: Η μετάβαση στο  βελτιστοποιημένο αρχείο έγινε με επιτυχία.

en: Sync
el_GR: Συγχρονισμός

en: Sync credit allowance with Cloud Server successfully.
el_GR: Συγχρονίστε το πιστωτικό επίδομα με το Διακομιστή cloud με επιτυχία.

en: Sync data from Cloud
el_GR: Συγχρονισμός δεδομένων από το Cloud

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες συστήματος

en: Table
el_GR: Πίνακας

en: Tag
el_GR: Ετικέτα

en: Temporarily bypass Cloudflare cache. This allows changes to the origin server to be seen in realtime.
el_GR: Προσωρινά παράκαμψη Cloudflare cache. Αυτό επιτρέπει αλλαγές στο διακομιστή προέλευσης σε πραγματικό χρόνο.

en: Term archive (include category, tag, and tax)
el_GR: Αρχείο όρων (περιλαμβάνει κατηγορίες, ετικέτες, ταξινομίες)

en: Testing
el_GR: Δοκιμή

en: Thank You for Using the LiteSpeed Cache Plugin!
el_GR: Ευχαριστούμε για τη χρήση του LiteSpeed cache plugin!

en: The Admin IP option will only output log messages on requests from admin IPs.
el_GR: Η επιλογή IP Διαχειριστή θα εξάγει μόνο μηνύματα καταγραφής σε αιτήματα από τις IP διευθύνσεις του admin.

en: The LiteSpeed Cache plugin is used to cache pages - a simple way to improve the performance of the site.
el_GR: Το πρόσθετο Cache LiteSpeed ​​χρησιμοποιείται για την προσωρινή αποθήκευση σελίδων - ένας απλός τρόπος για να βελτιώσετε την απόδοση του ιστότοπου.

en: The POST callback to %s failed.
el_GR: Η επιστροφή κλήσης POST στο %s απέτυχε.

en: The URLs here (one per line) will be purged automatically at the time set in the option "%s".
el_GR: Οι διευθύνσεις URL εδώ (μία ανά γραμμή) θα καθαριστούν αυτόματα την ώρα που έχει οριστεί στην επιλογή "%s".

en: The URLs will be compared to the REQUEST_URI server variable.
el_GR: Τα URLs θα συγκριθούν με τη μεταβλητή διακομιστή REQUEST_URI.

en: The Viewport Images service detects which images appear above the fold, and excludes them from lazy load.
el_GR: Η υπηρεσία Viewport Images ανιχνεύει ποιες εικόνες εμφανίζονται στο επάνω μέρος και τις αποκλείει από το τεμπέλικο φορτίο.

en: The above nonces will be converted to ESI automatically.
el_GR: Τα παραπάνω nonces θα μετατραπούν αυτόματα σε ESI.

en: The amount of time, in seconds, that files will be stored in browser cache before expiring.
el_GR: Το χρονικό διάστημα, σε δευτερόλεπτα, για το οποίο τα αρχεία θα αποθηκευτούν στη μνήμη/cache του προγράμματος περιήγησης πριν λήξουν.

en: The cache needs to distinguish who is logged into which WordPress site in order to cache correctly.
el_GR: Η μνήμη cache πρέπει να διακρίνει ποιος είναι συνδεδεμένος και σε ποια τοποθεσία του WordPress, ώστε να αποθηκεύσει σωστά τη μνήμη cache.

en: The callback validation to your domain failed due to hash mismatch.
el_GR: Η επικύρωση επιστροφής κλήσης στον τομέα σας απέτυχε λόγω ασυμφωνίας κατακερματίστε.

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers.
el_GR: Η επικύρωση επιστροφής κλήσης στον τομέα σας απέτυχε. Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει τείχος προστασίας που να εμποδίζει τους διακομιστές μας.

en: The callback validation to your domain failed. Please make sure there is no firewall blocking our servers. Response code:
el_GR: Η επικύρωση επιστροφής κλήσης στον τομέα σας απέτυχε. Βεβαιωθείτε ότι δεν υπάρχει τείχος προστασίας που να εμποδίζει τους διακομιστές μας. Κωδικός απόκρισης:

en: The cookie set here will be used for this WordPress installation.
el_GR: Το cookie που έχει οριστεί εδώ θα χρησιμοποιηθεί για αυτήν την εγκατάσταση του WordPress.

en: The crawler feature is not enabled on the LiteSpeed server. Please consult your server admin or hosting provider.
el_GR: Η δυνατότητα προγράμματος ανίχνευσης δεν είναι ενεργοποιημένη στο διακομιστή LiteSpeed. Συμβουλευτείτε το διαχειριστή του διακομιστή ή την υπηρεσία παροχής φιλοξενίας.

en: The crawler will parse the sitemap and save into the database before crawling. When parsing the sitemap, dropping the domain can save DB storage.
el_GR: Το πρόγραμμα ανίχνευσης θα αναλύσει το χάρτη τοποθεσίας και θα τον αποθηκεύσει στη βάση δεδομένων πριν από την ανίχνευση. Κατά την ανάλυση του χάρτη τοποθεσίας, η απόρριψη του τομέα μπορεί να εξοικονομήσει χώρο αποθήκευσης DB.

en: The crawler will use your XML sitemap or sitemap index. Enter the full URL to your sitemap here.
el_GR: Το πρόγραμμα ανίχνευσης θα χρησιμοποιήσει τον χάρτη τοποθεσίας XML ή το ευρετήριο χάρτη τοποθεσίας. Εισαγάγετε την πλήρη διεύθυνση URL στον χάρτη τοποθεσίας σας εδώ.

en: The current server is under heavy load.
el_GR: Ο τρέχων διακομιστής βρίσκεται υπό μεγάλο φόρτο.

en: The database has been upgrading in the background since %s. This message will disappear once upgrade is complete.
el_GR: Η βάση δεδομένων αναβαθμίζεται στο παρασκήνιο από το %s. Αυτό το μήνυμα θα εξαφανιστεί μόλις ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

en: The default login cookie is %s.
el_GR: Το προεπιλεγμένο cookie σύνδεσης είναι %s.

en: The domain key is not correct. Please try to sync your domain key again.
el_GR: Το κλειδί τομέα δεν είναι σωστό. Προσπαθήστε να συγχρονίσετε ξανά το κλειδί τομέα σας.

en: The environment report contains detailed information about the WordPress configuration.
el_GR: Η αναφορά περιβάλλοντος περιέχει λεπτομερείς πληροφορίες σχετικά με τη διαμόρφωση του WordPress.

en: The following actions are available:
el_GR: Οι ακόλουθες ενέργειες είναι διαθέσιμες:

en: The following options are selected, but are not editable in this settings page.
el_GR: Επιλέγονται οι ακόλουθες επιλογές, αλλά δεν μπορούν να επεξεργαστούν σε αυτήν τη σελίδα ρυθμίσεων.

en: The image compression quality setting of WordPress out of 100.
el_GR: Η ρύθμιση ποσοστού ποιότητας συμπίεσης εικόνας WordPress με βάση το 100.

en: The image list is empty.
el_GR: Η λίστα εικόνων είναι κενή.

en: The latest data file is
el_GR: Το πιο πρόσφατο αρχείο δεδομένων είναι

en: The list will be merged with the predefined nonces in your local data file.
el_GR: Η λίστα θα συγχωνευθεί με τους προκαθορισμένους κλειδάριθμους (nonces) στο τοπικό αρχείο δεδομένων σας.

en: The logs will be output to %s.
el_GR: Τα αρχεία καταγραφής θα εξαχθεί στο %s.

en: The maximum average server load allowed while crawling. The number of crawler threads in use will be actively reduced until average server load falls under this limit. If this cannot be achieved with a single thread, the current crawler run will be terminated.
el_GR: Το μέγιστο μέσο φορτίο διακομιστή που επιτρέπεται κατά την ανίχνευση. Ο αριθμός των χρησιμοποιούμενων νημάτων ανιχνευτή θα μειωθεί δραστικά μέχρι  το μέσο φορτίο του διακομιστή πέσει κάτω από αυτό το όριο. Εάν αυτό δεν μπορεί να επιτευχθεί με ένα μόνο νήμα, η τρέχουσα εκτέλεση του ανιχνευτή θα τερματιστεί.

en: The network admin selected use primary site configs for all subsites.
el_GR: Ο διαχειριστής δικτύου που επιλέξατε χρησιμοποιεί προεπιλογές πρωτοβάθμιας τοποθεσίας για όλα τα υποσύνολα.

en: The network admin setting can be overridden here.
el_GR: Η ρύθμιση διαχειριστή δικτύου μπορεί να αντικατασταθεί εδώ.

en: The next complete sitemap crawl will start at
el_GR: Η επόμενη πλήρης ανίχνευση ιστότοπου θα ξεκινήσει από το

en: The queue is processed asynchronously. It may take time.
el_GR: Η επεξεργασία της ουράς γίνεται ασύγχρονα. Μπορεί να πάρει χρόνο.

en: The selector must exist in the CSS. Parent classes in the HTML will not work.
el_GR: Ο επιλογέας πρέπει να υπάρχει στο CSS. Οι γονικές κλάσεις στην HTML δεν θα λειτουργήσουν.

en: The server will determine if the user is logged in based on the existence of this cookie.
el_GR: Ο διακομιστής θα καθορίσει εάν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος με βάση την ύπαρξη αυτού του cookie.

en: The setting %s is currently enabled.
el_GR: Η ρύθμιση %s είναι ενεργοποιημένη αυτήν τη στιγμή.

en: The site is not a valid alias on QUIC.cloud.
el_GR: Ο ιστότοπος δεν είναι έγκυρο ψευδώνυμο σε QUIC.cloud.

en: The site is not registered on QUIC.cloud.
el_GR: Ο ιστότοπος δεν είναι δηλωμένος στο QUIC.cloud.

en: Then another WordPress is installed (NOT MULTISITE) at %s
el_GR: Στη συνέχεια εγκαθίσταται ένα άλλο WordPress (NOT MULTISITE)  στο%s

en: There are two reasons why we might not be able to communicate with your domain
el_GR: Υπάρχουν δύο λόγοι για τους οποίους ενδέχεται να μην είμαστε σε θέση να επικοινωνήσουμε με τον τομέα σας

en: There is a WordPress installed for %s.
el_GR: Υπάρχει ένα WordPress εγκατεστημένο για το %s.

en: There is proceeding queue not pulled yet.
el_GR: Υπάρχει ουρά διαδικασία δεν τράβηξε ακόμα.

en: There is proceeding queue not pulled yet. Queue info: %s.
el_GR: Υπάρχει ουρά διαδικασίας ακόμα. Πληροφορίες ουράς: %s.

en: There was a problem with retrieving your Domain Key. Please click the %s button to retry.
el_GR: Παρουσιάστηκε πρόβλημα με την ανάκτηση του κλειδιού τομέα. Κάντε κλικ στο κουμπί %s για να προσπαθήσετε ξανά.

en: These images will not generate LQIP.
el_GR: Αυτές οι εικόνες δεν θα δημιουργήσουν LQIP.

en: These options are only available with LiteSpeed Enterprise Web Server or QUIC.cloud CDN.
el_GR: Οι επιλογές είναι διαθέσιμες μόνο με την χρήση :  LiteSpeed Enterprise Web Server ή QUIC.cloud CDN.

en: These settings are meant for ADVANCED USERS ONLY.
el_GR: Αυτές οι ρυθμίσεις προορίζονται ΜΟΝΟ για ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ.

en: This Month Usage
el_GR: Χρήση αυτού του μήνα

en: This action is not available if there is no domain key, the domain is not linked, or the DNS Zone is in active use.
el_GR: Αυτή η ενέργεια δεν είναι διαθέσιμη εάν δεν υπάρχει κλειδί τομέα, ο τομέας δεν είναι συνδεδεμένος ή η ζώνη DNS χρησιμοποιείται ενεργά.

en: This action should only be used if things are cached incorrectly.
el_GR: <b> Αυτή η ενέργεια θα πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο αν τα στοιχεία δεν αποθηκεύονται (cached) σωστά </b>.

en: This action will not update anything on the QUIC.cloud servers.
el_GR: Αυτή η ενέργεια δεν θα ενημερώσει τίποτα στους διακομιστές QUIC.cloud.

en: This allows you to try Auto CDN setup again, or abandon the setup entirely.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να δοκιμάσετε ξανά την αυτόματη εγκατάσταση CDN ή να εγκαταλείψετε εντελώς τη ρύθμιση.

en: This allows you to try Auto CDN setup again.
el_GR: Αυτό σας επιτρέπει να δοκιμάσετε ξανά την αυτόματη εγκατάσταση CDN.

en: This can be managed from %1$s%2$s tab.
el_GR: Η διαχείριση του γίνεται από την καρτέλα %1$s%2$s.

en: This can be predefined in %2$s as well using constant %1$s, with this setting taking priority.
el_GR: Αυτό μπορεί να προ δηλωθεί σε  %2$s επίσης κάνοντας χρήση της σταθερής %1$s, με την ρύθμιση αυτή να έχει προτεραιότητα.

en: This can improve page loading time by reducing initial HTTP requests.
el_GR: Αυτό μπορεί να βελτιώσει το χρόνο φόρτωσης σελίδας μειώνοντας τα αρχικά αιτήματα HTTP.

en: This can improve quality but may result in larger images than lossy compression will.
el_GR: Αυτό μπορεί να βελτιώσει την ποιότητα, αλλά μπορεί να οδηγήσει σε μεγαλύτερες εικόνες σε σύγκριση με την lossy συμπίεση.

en: This can improve the page loading speed.
el_GR: Αυτό μπορεί να βελτιώσει την ταχύτητα φόρτωσης της σελίδας.

en: This can improve your speed score in services like Pingdom, GTmetrix and PageSpeed.
el_GR: Αυτό μπορεί να βελτιώσει το σκορ ταχύτητα σας σε υπηρεσίες όπως Pingdom, GTmetrix και PageSpeed.

en: This enables the page's initial screenful of imagery to be fully displayed without delay.
el_GR: Αυτό επιτρέπει την πλήρη εμφάνιση της αρχικής οθόνης εικόνων της σελίδας χωρίς καθυστέρηση.

en: This is a three step process for configuring your site to use QUIC.cloud CDN with QUIC.cloud DNS. This setup will perform the following actions
el_GR: Αυτή είναι μια διαδικασία τριών βημάτων για τη διαμόρφωση του ιστότοπού σας ώστε να χρησιμοποιεί QUIC.cloud CDN με QUIC.cloud DNS. Αυτή η ρύθμιση θα εκτελέσει τις ακόλουθες ενέργειες

en: This is irreversible.
el_GR: Αυτό είναι μη αναστρέψιμο.

en: This is to ensure compatibility prior to enabling the cache for all sites.
el_GR: Αυτό γίνεται για να διασφαλιστεί η συμβατότητα πριν ενεργοποιηθεί η προσωρινή μνήμη για όλους τους ιστότοπους.

en: This last stage could take 15 to 20 minutes.
el_GR: Αυτό το τελευταίο στάδιο θα μπορούσε να διαρκέσει 15 έως 20 λεπτά.

en: This low-risk preset introduces basic optimizations for speed and user experience. Appropriate for enthusiastic beginners.
el_GR: Αυτή η προεπιλογή χαμηλού κινδύνου εισάγει βασικές βελτιστοποιήσεις για ταχύτητα και εμπειρία χρήστη. Κατάλληλο για ενθουσιώδεις αρχάριους.

en: This may cause heavy load on the server.
el_GR: Αυτό μπορεί να προκαλέσει μεγάλο φόρτο στο διακομιστή.

en: This message indicates that the plugin was installed by the server admin.
el_GR: Αυτό το μήνυμα υποδεικνύει ότι το πρόσθετο έχει εγκατασταθεί από το διαχειριστή του διακομιστή.

en: This no-risk preset is appropriate for all websites. Good for new users, simple websites, or cache-oriented development.
el_GR: Αυτή η προεπιλογή χωρίς κίνδυνο είναι κατάλληλη για όλους τους ιστότοπους. Κατάλληλο για νέους χρήστες, απλούς ιστότοπους ή ανάπτυξη προσανατολισμένη στην κρυφή μνήμη.

en: This option can help to correct the cache vary for certain advanced mobile or tablet visitors.
el_GR: Αυτή η επιλογή μπορεί να σας βοηθήσει να διορθώσετε τη μεταβλητή της προσωρινής μνήμης για ορισμένους προχωρημένους επισκέπτες από κινητό ή tablet.

en: This option enables maximum optimization for Guest Mode visitors.
el_GR: Αυτή η επιλογή επιτρέπει τη μέγιστη βελτιστοποίηση για τους επισκέπτες της Λειτουργίας Επισκεπτών (Guest Mode).

en: This option is bypassed because %1$s option is %2$s.
el_GR: Αυτή η επιλογή παρακάμπτεται επειδή η επιλογή %1$s είναι %2$s.

en: This option is bypassed due to %s option.
el_GR: Αυτή η επιλογή παρακάμπτεται λόγω της επιλογής %s.

en: This option may result in a JS error or layout issue on frontend pages with certain themes/plugins.
el_GR: Αυτή η επιλογή μπορεί να οδηγήσει σε σφάλμα JS ή ζήτημα διάταξης σε μπροστινές σελίδες με ορισμένα θέματα/πρόσθετα.

en: This option will automatically bypass %s option.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα παρακάμψει αυτόματα την επιλογή %s.

en: This option will remove all %s tags from HTML.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα καταργήσει όλες τις ετικέτες %s από την HTML.

en: This preset almost certainly will require testing and exclusions for some CSS, JS and Lazy Loaded images. Pay special attention to logos, or HTML-based slider images.
el_GR: Αυτή η προεπιλογή σχεδόν σίγουρα θα απαιτήσει δοκιμές και εξαιρέσεις για ορισμένες εικόνες CSS, JS και Lazy Loaded. Δώστε ιδιαίτερη προσοχή στα λογότυπα ή στις εικόνες ρυθμιστικών που βασίζονται σε HTML.

en: This preset is good for most websites, and is unlikely to cause conflicts. Any CSS or JS conflicts may be resolved with Page Optimization > Tuning tools.
el_GR: Αυτή η προεπιλογή είναι καλή για τους περισσότερους ιστότοπους και είναι απίθανο να προκαλέσει διενέξεις. Οποιεσδήποτε διενέξεις CSS ή JS μπορούν να επιλυθούν με τη Βελτιστοποίηση σελίδας > Εργαλεία συντονισμού.

en: This preset might work out of the box for some websites, but be sure to test! Some CSS or JS exclusions may be necessary in Page Optimization > Tuning.
el_GR: Αυτή η προκαθορισμένη ρύθμιση μπορεί να λειτουργήσει εκτός πλαισίου για ορισμένους ιστότοπους, αλλά φροντίστε να δοκιμάσετε! Ορισμένες εξαιρέσεις CSS ή JS μπορεί να είναι απαραίτητες στο Page Optimization > Tuning.

en: This process is automatic.
el_GR: Αυτή η διαδικασία είναι αυτόματη.

en: This process may take several minutes.
el_GR: Αυτή η διαδικασία μπορεί να διαρκέσει αρκετά λεπτά.

en: This section will automatically populate once nameservers are configured for the site.
el_GR: Αυτή η ενότητα θα συμπληρωθεί αυτόματα μόλις ρυθμιστούν οι παράμετροι των διακομιστών ονομάτων για την τοποθεσία.

en: This setting is overwritten by the Network setting
el_GR: Αυτή η ρύθμιση αντικαθίσταται από τη ρύθμιση "Δίκτυο"

en: This setting is overwritten by the PHP constant %s
el_GR: Αυτή η ρύθμιση αντικαθίσταται από τη σταθερά PHP %s

en: This setting is overwritten by the primary site setting
el_GR: Αυτή η ρύθμιση αντικαθίσταται από τη ρύθμιση της κύριας τοποθεσίας

en: This setting is useful for those that have multiple web applications for the same domain.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση είναι χρήσιμη για εκείνες που έχουν πολλές εφαρμογές ιστού για τον ίδιο τομέα.

en: This setting will edit the .htaccess file.
el_GR: Αυτή η ρύθμιση θα επεξεργαστεί το αρχείο .htaccess.

en: This setting will regenerate crawler list and clear the disabled list!
el_GR: Αυτή η ρύθμιση θα αναδημιουργήσει τη λίστα ανίχνευσης και θα καταργήσει την απενεργοποιημένη λίστα!

en: This setup process will create a DNS zone on QUIC.cloud if one does not currently exist.
el_GR: Αυτή η διαδικασία εγκατάστασης θα δημιουργήσει μια ζώνη DNS στο QUIC.cloud εάν δεν υπάρχει αυτήν τη στιγμή.

en: This site utilizes caching in order to facilitate a faster response time and better user experience. Caching potentially stores a duplicate copy of every web page that is on display on this site. All cache files are temporary, and are never accessed by any third party, except as necessary to obtain technical support from the cache plugin vendor. Cache files expire on a schedule set by the site administrator, but may easily be purged by the admin before their natural expiration, if necessary. We may use QUIC.cloud services to process & cache your data temporarily.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί την αποθήκευση για να διευκολύνει έναν ταχύτερο χρόνο απόκρισης και καλύτερη εμπειρία χρήστη. Η κατάτμιση αποθηκεύει ενδεχομένως ένα διπλότυπο αντίγραφο κάθε ιστοσελίδας που εμφανίζεται σε αυτόν τον ιστότοπο. Όλα τα αρχεία προσωρινής μνήμης είναι προσωρινά και δεν είναι ποτέ προσβάσιμα από τρίτους, εκτός εάν είναι απαραίτητο για να λάβετε τεχνική υποστήριξη από τον προμηθευτή προσθηκών προσωρινής μνήμης. Τα αρχεία προσωρινής μνήμης λήγουν σε ένα χρονοδιάγραμμα που έχει οριστεί από το διαχειριστή της τοποθεσίας, αλλά μπορεί εύκολα να καθαριστεί από το διαχειριστή πριν από τη φυσική λήξη τους, εάν είναι απαραίτητο. Ενδέχεται να χρησιμοποιήσουμε τις υπηρεσίες QUIC.cloud για την προσωρινή επεξεργασία και αποθήκευση των δεδομένων σας.

en: This will Purge Front Page only
el_GR: Αυτό θα καθαρίσει (Purge) μόνο την πρώτη σελίδα

en: This will Purge Pages only
el_GR: Αυτό θα καθαρίσει μόνο τις σελίδες

en: This will affect all tags containing attributes: %s %s %s.
el_GR: Αυτό θα επηρεάσει όλες τις ετικέτες που περιέχουν χαρακτηριστικά: %s %s %s.

en: This will also add a preconnect to Google Fonts to establish a connection earlier.
el_GR: Αυτό θα προσθέσει και μια προσύνδεση με το Google Fonts ώστε η σύνδεση να γίνει νωρίτερα.

en: This will also generate an API key from LiteSpeed's Server.
el_GR: Αυτό επίσης θα δημιουργήσει κλειδί API από τον   LiteSpeed's Server.

en: This will back up your current settings and replace them with the %1$s preset settings. Do you want to continue?
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας των τρεχουσών ρυθμίσεών σας και θα τις αντικαταστήσει με τις προκαθορισμένες ρυθμίσεις %1$s. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: This will clear EVERYTHING inside the cache.
el_GR: Αυτό θα καταργήσει τα πάντα μέσα στην κρυφή μνήμη.

en: This will delete all cached Gravatar files
el_GR: Αυτό θα διαγράψει όλα τα προσωρινά αποθηκευμένα αρχεία Gravatar

en: This will delete all generated critical CSS files
el_GR: Αυτό θα διαγράψει όλα τα κρίσιμα CSS αρχεία που έχουν δημιουργηθεί

en: This will delete all generated image LQIP placeholder files
el_GR: Αυτό θα διαγράψει όλα τα δημιουργημένα αρχεία κράτησης θέσης εικόνας

en: This will delete all generated unique CSS files
el_GR: Αυτό θα διαγράψει όλα τα δημιουργημένα μοναδικά αρχεία CSS

en: This will delete all localized resources
el_GR: Αυτό θα διαγράψει όλους τους τοπικούς πόρους

en: This will disable LSCache and all optimization features for debug purpose.
el_GR: Αυτό  θα απενεργοποιήσει το LSCache και όλες τις  δυνατότητες βελτιστοποίησης λόγω  αποσφαλμάτωσης.

en: This will disable the settings page on all subsites.
el_GR: Αυτό θα απενεργοποιήσει τη σελίδα ρυθμίσεων σε όλα τα υποσύνολα.

en: This will drop the unused CSS on each page from the combined file.
el_GR: Αυτό θα αφαιρέσει το αχρησιμοποίητο CSS από το συνδυασμένο αρχείο σε κάθε σελίδα.

en: This will enable crawler cron.
el_GR: Αυτό θα επιτρέψει τον προγραμματισμό του ανιχνευτή (cron crawler).

en: This will export all current LiteSpeed Cache settings and save them as a file.
el_GR: Αυτό θα εξαγάγει όλες τις τρέχουσες ρυθμίσεις cache LiteSpeed και να τα αποθηκεύσετε ως αρχείο.

en: This will generate extra requests to the server, which will increase server load.
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει εξτρα αιτήσεις στον διακομιστή , κάτι  το οποίο θα  αυξήσει τον φόρτο λειτουργίας του διακομιστή.

en: This will generate the placeholder with same dimensions as the image if it has the width and height attributes.
el_GR: Αυτό θα δημιουργήσει το σύμβολο κράτησης θέσης με τις ίδιες διαστάσεις με την εικόνα, εάν έχει τα χαρακτηριστικά πλάτους και ύψους.

en: This will import settings from a file and override all current LiteSpeed Cache settings.
el_GR: Θα κάνετε εισαγωγή  όλες οι τρέχουσες ρυθμίσεις LiteSpeed Cache από αρχείο και θα αντικαταστήσουν τις  τρέχουσες ρυθμίσεις σας.

en: This will increase the size of optimized files.
el_GR: Αυτό θα αυξήσει το μέγεθος των βελτιστοποιημένων αρχείων.

en: This will inline the asynchronous CSS library to avoid render blocking.
el_GR: Αυτό θα κάνει  inline την  ασύγχρονη CSS βιβλιοθήκη για  να αποφευχθεί το κλείδωμα render.

en: This will purge all minified/combined CSS/JS entries only
el_GR: Αυτό θα κάνει purge όλα τα minified/συνδυασμένες CSS/JS καταχωρήσεις μόνο

en: This will reset all settings to default settings.
el_GR: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων στις προκαθορισμένες τιμές τους.

en: This will restore the backup settings created %1$s before applying the %2$s preset. Any changes made since then will be lost. Do you want to continue?
el_GR: Αυτό θα επαναφέρει τις ρυθμίσεις αντιγράφων ασφαλείας που δημιουργήθηκαν %1$s πριν από την εφαρμογή της προεπιλογής %2$s. Οποιεσδήποτε αλλαγές έγιναν από τότε θα χαθούν. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Threads
el_GR: Νήματα

en: Time to execute previous request
el_GR: Χρόνος εκτέλεσης προηγούμενης αίτησης

en: Timeout
el_GR: Χρονικό όριο

en: To crawl for a particular cookie, enter the cookie name, and the values you wish to crawl for. Values should be one per line. There will be one crawler created per cookie value, per simulated role.
el_GR: Για να ανιχνεύετε για ένα συγκεκριμένο cookie, εισαγάγετε το όνομα του cookie και τις τιμές για τις οποίο θέλετε να ανιχνεύετε. Οι τιμές πρέπει να είναι μία ανά γραμμή. Θα δημιουργηθεί ένα πρόγραμμα ανίχνευσης ανά τιμή cookie, ανά προσομοιωμένο ρόλο.

en: To crawl the site as a logged-in user, enter the user ids to be simulated.
el_GR: Για να ανιχνεύσουμε το site ως  συνδεδεμένος χρήστης, καταχωρήστε τα ID χρήστη για προσομοίωση.

en: To define a custom TTL for a URI, add a space followed by the TTL value to the end of the URI.
el_GR: Για να ορίσετε μια προσαρμοσμένη τιμή TTL για ένα URI, προσθέστε ένα κενό διάστημα ακολουθούμενο από το TTL στο τέλος του URI.

en: To do an exact match, add %s to the end of the URL.
el_GR: Για να κάνετε  αντιστοίχιση, προσθέστε το '$' στο τέλος της διεύθυνσης URL.

en: To enable the following functionality, turn ON Cloudflare API in CDN Settings.
el_GR: Για να ενεργοποιήσετε την ακόλουθη λειτουργικότητα, ενεργοποιήστε το Cloudflare API στις Ρυθμίσεις CDN.

en: To exclude %1$s, insert %2$s.
el_GR: Π.χ. για να εξαιρέσετε%1$s, εισαγάγετε%2$s.

en: To generate a passwordless link for LiteSpeed Support Team access, you must install %s.
el_GR: Για να δημιουργήσετε έναν δεσμό χωρίς κωδικό για πρόσβαση της ομάδας υποστήριξης της LiteSpeed, πρέπει να εγκαταστήσετε το %s.

en: To grant wp-admin access to the LiteSpeed Support Team, please generate a passwordless link for the current logged-in user to be sent with the report.
el_GR: Για να εκχωρήσετε πρόσβαση WP-admin στην ομάδα υποστήριξης LiteSpeed, δημιουργήστε μια σύνδεση χωρίς κωδικό για τον τρέχοντα συνδεδεμένο χρήστη που θα σταλεί με την αναφορά.

en: To manage QUIC.cloud options, please visit
el_GR: Για να διαχειριστείτε τις επιλογές quic.cloud, επισκεφθείτε

en: To match the beginning, add %s to the beginning of the item.
el_GR: Για να ταιριάξετε την αρχή, προσθέστε%s στην αρχή του στοιχείου.

en: To prevent %s from being cached, enter them here.
el_GR: Για να αποτρέψετε την προσωρινή αποθήκευση του %s, εισάγετέ τον εδώ.

en: To prevent filling up the disk, this setting should be OFF when everything is working.
el_GR: Για να αποτρέψετε τη συμπλήρωση του δίσκου, αυτή η ρύθμιση θα πρέπει να είναι απενεργοποιημένη όταν όλα λειτουργούν.

en: To test the cart, visit the <a %s>FAQ</a>.
el_GR: Για να ελέγξετε το καλάθι, επισκεφτείτε το <a %s>FAQ</a>.

en: To use the caching functions you must have a LiteSpeed web server or be using QUIC.cloud CDN.
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε τις λειτουργίες προσωρινής αποθήκευσης, πρέπει να έχετε ένα διακομιστή Web LiteSpeed ή να χρησιμοποιείτε το QUIC. cloud CDN.

en: Tool
el_GR: Εργαλείο

en: Toolbox
el_GR: Εργαλειοθήκη

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Total Reduction
el_GR: Συνολική μείωση

en: Total Usage
el_GR: Συνολική χρήση

en: Total images optimized in this month
el_GR: Σύνολο εικόνων βελτιστοποιημένες σε αυτό το μήνα

en: Trashed Comments
el_GR: Διεγραμμένα σχόλια

en: Trashed Posts
el_GR: Διεγραμμένα άρθρα

en: Try GitHub Version
el_GR: Δοκιμάστε την έκδοση GitHub

en: Tuning
el_GR: Συντονισμός

en: Tuning Settings
el_GR: Ρυθμίσεις βελτιστοποίησης

en: Turn OFF
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Turn ON
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Turn ON to cache public pages for logged in users, and serve the Admin Bar and Comment Form via ESI blocks. These two blocks will be uncached unless enabled below.
el_GR: Ενεργοποίηση cache σελίδων για τους συνδεδεμένους χρήστες   και  "σερβίρει" το Admin bar  και το σχόλιο μέσω ESI blocks. Αυτά τα δύο τμήματα θα είναι uncached εκτός και αν ενεργοποιηθεί παρακάτω.

en: Turn ON to control heartbeat in backend editor.
el_GR: Ενεργοποιήστε την επιλογή για τον έλεγχο heartbeat στο πρόγραμμα επεξεργασίας backend.

en: Turn ON to control heartbeat on backend.
el_GR: Ενεργοποιήστε (ΟΝ) για να ελέγξετε το heartbeat στο διαχειριστικό.

en: Turn ON to control heartbeat on frontend.
el_GR: Ενεργοποιήστε (ΟΝ) για να ελέγξετε το heartbeat στο περιβάλλον χρήστη (frontend).

en: Turn On Auto Upgrade
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης αναβάθμισης

en: Turn this option ON to have LiteSpeed Cache updated automatically, whenever a new version is released. If OFF, update manually as usual.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να υπάρχει αυτόματη ενημέρωση της Litespeed Cache,όποτε υπάρχει νέα έκδοση. Αν απενεργοποιηθεί , ενημερώστε χειροκίνητα ως συνήθως.

en: Turn this option ON to show latest news automatically, including hotfixes, new releases, available beta versions, and promotions.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να εμφανίσετε τα τελευταία νέα αυτόματα, συμπεριλαμβανομένων των επειγουσών επιδιορθώσεων, των νέων εκδόσεων, των διαθέσιμων εκδόσεων beta, των προσφορών.

en: Turn this setting %1$s if you are using a traditional Content Delivery Network (CDN) or a subdomain for static content with QUIC.cloud CDN.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση %1$s αν χρησιμοποιείτε ένα παραδοσιακό δίκτυο παράδοσης περιεχομένου (CDN) ή έναν υποτομέα για στατικό περιεχόμενο με το QUIC.cloud CDN.

en: Tweet preview
el_GR: Προεπισκόπηση Tweet

en: Tweet this
el_GR: Δημοσίευση στο Twitter

en: UCSS File Excludes and Inline
el_GR: Αρχείο UCSS Εξαιρείται και Ενσωματωμένο

en: UCSS Inline
el_GR: Ενσωματωμένο UCSS

en: UCSS Selector Allowlist
el_GR: Λίστα επιτρεπόμενων επιλογέων UCSS

en: UCSS URI Excludes
el_GR: Εξαιρέσεις URI UCSS

en: URI Excludes
el_GR: URI εξαιρέσεις

en: URI Paths containing these strings will NOT be cached as public.
el_GR: URI  διαδρομή αρχείου που περιέχουν αυτές τις ρυθμίσεις δεν θα αποθηκευτούν προσωρινά(cached) ως δημόσια.

en: URL
el_GR: Διεύθυνση URL

en: URL Search
el_GR: Αναζήτηση URL

en: URL list in %s queue waiting for cron
el_GR: Λίστα διευθύνσεων URL σε %s ουρά αναμονής για cron

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain, due to potential CDN conflict.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αυτόματη προσθήκη %1$s ως ψευδώνυμο τομέα για τον κύριο τομέα %2$s, λόγω πιθανής διένεξης CDN.

en: Unable to automatically add %1$s as a Domain Alias for main %2$s domain.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αυτόματη προσθήκη %1$s ως ψευδώνυμο τομέα για τον κύριο τομέα %2$s.

en: Unexpected cache rule %2$s found in %1$s file. This rule may cause visitors to see old versions of pages due to the browser caching HTML pages. If you are sure that HTML pages are not being browser cached, this message can be dismissed. (<a %3$s>Learn More</a>)
el_GR: Ο μη αναμενόμενος κανόνας της προσωρινής μνήμης%2$s βρέθηκε στο αρχείο%1$s. Αυτός ο κανόνας μπορεί να κάνει τους επισκέπτες να βλέπουν παλιές εκδόσεις σελίδων λόγω της προσωρινής αποθήκευσης σελίδων html του προγράμματος περιήγησης. Εάν είστε βέβαιοι ότι οι html σελίδες δεν είναι αποθηκευμένες στο cache, αυτό το μήνυμα μπορεί να απορριφθεί. ( <a %3$s>Μάθετε περισσότερα</a> )

en: Unique CSS
el_GR: Μοναδικό CSS

en: Unknown error
el_GR: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown error.
el_GR: Αγνωστο σφάλμα.

en: Update %s now
el_GR: Ενημέρωση %s Τώρα

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Upgraded successfully.
el_GR: Αναβάθμιση με επιτυχία.

en: Usage
el_GR: Χρήση

en: Usage Statistics
el_GR: Στατιστικά στοιχεία χρήσης

en: Use %1$s in %2$s to indicate this cookie has not been set.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το %1$s στο %2$s για να υποδείξετε ότι αυτό το cookie δεν έχει οριστεί.

en: Use %1$s to bypass UCSS for the pages which page type is %2$s.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το %1$s για να παρακάμψετε το UCSS για τις σελίδες που %2$s ο τύπος σελίδας.

en: Use %1$s to bypass remote image dimension check when %2$s is ON.
el_GR: Χρησιμοποιήστε %1$s για να παρακάμψετε τον απομακρυσμένο έλεγχο διαστάσεων εικόνας όταν %2$s είναι ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.

en: Use %1$s to generate one single UCSS for the pages which page type is %2$s while other page types still per URL.
el_GR: Χρησιμοποιήστε %1$s για να δημιουργήσετε ένα μόνο UCSS για τις σελίδες των οποίων ο τύπος σελίδας είναι %2$s, ενώ άλλοι τύποι σελίδων εξακολουθούν να είναι ανά διεύθυνση URL.

en: Use %s API functionality.
el_GR: Χρησιμοποιείτε τη λειτουργία του %s API.

en: Use CDN Mapping
el_GR: Χρήση αντιστοίχισης CDN

en: Use Network Admin Setting
el_GR: Χρήση ρύθμισης διαχειριστή δικτύου

en: Use Optimized Files
el_GR: Χρήση βελτιστοποιημένων αρχείων

en: Use Original Files
el_GR: Χρήση αρχικών αρχείων

en: Use Primary Site Configuration
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη ρύθμιση πρωτεύοντος ιστότοπου

en: Use QUIC.cloud LQIP (Low Quality Image Placeholder) generator service for responsive image previews while loading.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την υπηρεσία γεννήτριας LQIP (χαμηλής ποιότητας θέση κράτησης εικόνας εικόνας) του quic.cloud, για αποκριτικές (responsive) προεπισκοπήσεις εικόνας κατά τη φόρτωση της σελίδας.

en: Use QUIC.cloud online service to generate critical CSS and load remaining CSS asynchronously.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την υπηρεσία QUIC.cloud για να δημιουργήσετε κρίσιμα CSS και να φορτώσετε τα υπόλοιπα CSS ασύγχρονα.

en: Use QUIC.cloud online service to generate unique CSS.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την ηλεκτρονική υπηρεσία QUIC.cloud για να δημιουργήσετε μοναδικά CSS.

en: Use Web Font Loader library to load Google Fonts asynchronously while leaving other CSS intact.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη βιβλιοθήκη φόρτωσης γραμματοσειρών Web για να φορτώσετε ασύγχρονα τις γραμματοσειρές Google, αφήνοντας ανέπαφα άλλα CSS.

en: Use an official LiteSpeed-designed Preset to configure your site in one click. Try no-risk caching essentials, extreme optimization, or something in between.
el_GR: Χρησιμοποιήστε μια επίσημη προεπιλογή σχεδιασμένη από το LiteSpeed ​​για να διαμορφώσετε τον ιστότοπό σας με ένα κλικ. Δοκιμάστε βασικά στοιχεία αποθήκευσης χωρίς κίνδυνο, ακραία βελτιστοποίηση ή κάτι ενδιάμεσο.

en: Use external object cache functionality.
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη λειτουργία προσωρινής μνήμης εξωτερικού αντικειμένου (external object cache).

en: Use keep-alive connections to speed up cache operations.
el_GR: Χρήση συνδέσεων keep-alive για να επιταχύνετε τις εργασίες προσωρινής αποθήκευσης.

en: Use latest GitHub Dev commit
el_GR: Χρήση της πιο πρόσφατης ολοκλήρωσης ανάπτυξης GitHub

en: Use latest GitHub Dev/Master commit
el_GR: Χρήση της πιο πρόσφατης ολοκλήρωσης ανάπτυξης GitHub

en: Use latest GitHub Master commit
el_GR: Χρήση της πιο πρόσφατης κύριας δέσμευσης GitHub

en: Use latest WordPress release version
el_GR: Χρήση της τελευταίας έκδοσης έκδοσης του WordPress

en: Use original images (unoptimized) on your site
el_GR: Χρήση αρχικών εικόνων (χωρίς βελτιστοποίηση) στον ιστότοπό σας

en: Use the format %1$s or %2$s (element is optional).
el_GR: Χρήση format %1$s ή %2$s (element είναι προαιρετικό).

en: Use this section to switch plugin versions. To beta test a GitHub commit, enter the commit URL in the field below.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτήν την ενότητα για να αλλάξετε εκδόσεις πρόσθετων. Για να ελέγξετε μια δέσμευση GitHub, εισαγάγετε τη διεύθυνση URL ολοκλήρωσης στο παρακάτω πεδίο.

en: Useful for above-the-fold images causing CLS (a Core Web Vitals metric).
el_GR: Χρήσιμο για τις ορατές (above-the-fold) εικόνες που προκαλούν CLS (μια μέτρηση Core Web Vitals).

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη (Username)

en: Using optimized version of file.
el_GR: Χρήση βελτιστοποιημένης έκδοσης του αρχείου.

en: Value range
el_GR: Εύρος τιμών

en: Variables %s will be replaced with the configured background color.
el_GR: Οι μεταβλητές %s θα αντικατασταθούν με το ρυθμισμένο χρώμα φόντου.

en: Variables %s will be replaced with the corresponding image properties.
el_GR: Οι μεταβλητές %s θα αντικατασταθούν με τις αντίστοιχες ιδιότητες εικόνας.

en: Vary Group
el_GR: Ομάδα διαφοροποίησης(vary group)

en: Verifying, waiting for nameservers to be updated.
el_GR: Επαλήθευση, αναμονή για ενημέρωση των διακομιστών ονομάτων.

en: View .htaccess
el_GR: Προβολή .htaccess

en: View Site Before Cache
el_GR: Προβολή ιστότοπου πριν από την προσωρινή μνήμη

en: View Site Before Optimization
el_GR: Προβολή ιστότοπου πριν από τη βελτιστοποίηση

en: Viewport Image
el_GR: Πληροφορίες εικόνας

en: Viewport Images
el_GR: Εικόνες προβολής

en: Viewport Images Cron
el_GR: Προβολή εικόνων Cron

en: Visit LSCWP support forum
el_GR: Επίσκεψη  στο LSCWPΦόρουμ υποστήριξης

en: Visit My Dashboard on QUIC.cloud
el_GR: Επισκεφτείτε τον πίνακα εργαλείων μου στο QUIC.cloud

en: Visit the site while logged out.
el_GR: Επισκεφθείτε τον ιστότοπο όντας αποσυνδεδεμένος.

en: Visit your QUIC.cloud dashboard after the DNS Zone is set up to confirm your DNS zone.
el_GR: Επισκεφθείτε τον πίνακα ελέγχου QUIC.cloud μετά τη ρύθμιση της ζώνης DNS για να επιβεβαιώσετε τη ζώνη DNS.

en: WARNING
el_GR: ΠΡΟΣΟΧΗ

en: WARNING: The .htaccess login cookie and Database login cookie do not match.
el_GR: ΠΡΟΣΟΧΗ: Το cookie σύνδεσης .htaccess και το cookie σύνδεσης στη βάση δεδομένων δεν ταιριάζουν.

en: Waiting
el_GR: Αναμονή

en: Waiting for Approval
el_GR: Αναμονή για έγκριση

en: Waiting for Refresh
el_GR: Αναμονή ανανέωσης

en: Waiting to be Crawled
el_GR: Αναμονή για ανίχνευση

en: Want to connect with other LiteSpeed users?
el_GR: Θέλετε να συνδεθείτε με άλλους χρήστες LiteSpeed?

en: Warning
el_GR: Προσοχή

en: Watch Crawler Status
el_GR: Παρακολούθηση κατάστασης ανιχνευτή

en: We are good. No table uses MyISAM engine.
el_GR: Είμαστε εντάξει. Κανένας πίνακας δεν χρησιμοποιεί μηχανισμό MyISAM.

en: We are working hard to improve your online service experience. The service will be unavailable while we work. We apologize for any inconvenience.
el_GR: Εργαζόμαστε σκληρά για να βελτιώσουμε τον μηχανισμό  βελτιστοποίησης εικόνων. Η υπηρεσία δεν θα είναι διαθέσιμη όσο δουλεύουμε. Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία.

en: WebP Attribute To Replace
el_GR: WebP Attribute σε αντικατάσταση

en: WebP For Extra srcset
el_GR: WebP για επιπλέον srcset

en: WebP file reduced by %1$s (%2$s)
el_GR: Το αρχείο WebP μειώθηκε κατά %1$s (%2$s)

en: WebP saved %s
el_GR: WebP Αποθηκεύτηκε %s

en: Welcome to LiteSpeed
el_GR: Καλώς ήλθατε στο LiteSpeed

en: What is a group?
el_GR: Τι είναι η ομάδα?

en: What is an image group?
el_GR: Τι είναι μια ομάδα εικόνων;

en: When a visitor hovers over a page link, preload that page. This will speed up the visit to that link.
el_GR: Όταν ένας επισκέπτης αιωρείται πάνω από μια σύνδεση σελίδας, προφόρτωση της σελίδας. Αυτό θα επιταχύνει την επίσκεψη σε αυτόν τον σύνδεσμο.

en: When disabling the cache, all cached entries for this site will be purged.
el_GR: Κατά την απενεργοποίηση της μνήμης cache, όλες οι προσωρινά αποθηκευμένες καταχωρήσεις για αυτήν την τοποθεσία θα εκκαθαριστούν.

en: When enabled, the cache will automatically purge when any plugin, theme or the WordPress core is upgraded.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί, η μνήμη cache θα καθαρίζεται αυτόματα όταν αναβαθμίζεται οποιοδήποτε πρόσθετο, θέμα ή η κύρια έκδοση WordPress.

en: When this option is turned %s, it will also load Google Fonts asynchronously.
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι σε θέση %s, θα φορτώσει  Google γραμματοσειρές ασύγχρονα.

en: When you use Lazy Load, it will delay the loading of all images on a page.
el_GR: Όταν χρησιμοποιείτε το Lazy Load, θα καθυστερήσει τη φόρτωση όλων των εικόνων σε μια σελίδα.

en: Who should use this preset?
el_GR: Ποιος πρέπει να χρησιμοποιήσει αυτήν την προεπιλογή;

en: Widget Cache TTL:
el_GR: Μνήμη Cache για πρόσθετο TTL:

en: Wildcard %1$s supported (match zero or more characters). For example, to match %2$s and %3$s, use %4$s.
el_GR: Wildcard%1$s υποστηρίζεται (αντιστοιχεί σε μηδέν ή περισσότερους χαρακτήρες). Για παράδειγμα, για να ταιριάξετε τα%2$s και%3$s, χρησιμοποιήστε%4$s.

en: Wildcard %s supported.
el_GR: Ο wildcard %s υποστηρίζεται.

en: With ESI (Edge Side Includes), pages may be served from cache for logged-in users.
el_GR: Με το ESI (Edge Side Includes), οι σελίδες μπορούν να εμφανιστούν από τη μνήμη cache για τους συνδεδεμένους χρήστες.

en: With QUIC.cloud CDN enabled, you may still be seeing cache headers from your local server.
el_GR: Με ενεργοποιημένο το CDN του QUIC.cloud, ενδέχεται να εξακολουθείτε να βλέπετε κεφαλίδες cache από τον τοπικό διακομιστή σας.

en: WooCommerce
el_GR: WooCommerce(ηλεκτρονικό κατάστημα)

en: WooCommerce Settings
el_GR: Ρυθμίσεις WooCommerce

en: WordPress Image Quality Control
el_GR: WordPress έλεγχος ποιότητας εικόνας

en: WordPress valid interval is %s seconds
el_GR: WordPress valid interval είναι %s δευτερόλεπτα

en: WordPress valid interval is %s seconds.
el_GR: Το ισχύον μεσοδιάστημα του WordPress είναι %s δευτερόλεπτα.

en: WpW: Private Cache vs. Public Cache
el_GR: WpW: ιδιωτική cache vs. δημόσια cache

en: Yearly archive
el_GR: Ετήσια αρχειοθέτηση

en: You can just type part of the domain.
el_GR: Μπορείτε απλά να πληκτρολογήσετε μέρος του τομέα.

en: You can quickly switch between using original (unoptimized versions) and optimized image files. It will affect all images on your website, both regular and webp versions if available.
el_GR: Μπορείτε να κάνετε γρήγορη εναλλαγή μεταξύ της χρήσης πρωτότυπων (μη βελτιστοποιημένες εκδόσεων) και βελτιστοποιημένα αρχείων εικόνας. Θα επηρεάσει όλες τις εικόνες στην ιστοσελίδα σας, τόσο τακτικές όσο και webp εκδόσεις, εάν υπάρχουν.

en: You can request a maximum of %s images at once.
el_GR: Μπορείτε να ζητήσετε έως και %s εικόνες ταυτόχρονα.

en: You can turn on browser caching in server admin too. <a %s>Learn more about LiteSpeed browser cache settings</a>.
el_GR: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε την προσωρινή αποθήκευση του προγράμματος περιήγησης στο διαχειριστή διακομιστή πάρα πολύ. <a %s>Μάθετε περισσότερα σχετικά με τις ρυθμίσεις cache του προγράμματος περιήγησης LiteSpeed</a>.

en: You can turn shortcodes into ESI blocks.
el_GR: Μπορείτε να μετατρέψετε shortcodes σε ESI μπλοκ.

en: You can use this code %1$s in %2$s to specify the htaccess file path.
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτόν τον κώδικα %1$s στο %2$s για να καθορίσετε τη διαδρομή αρχείου htaccess.

en: You cannot remove this DNS zone, because it is still in use. Please update the domain's nameservers, then try to delete this zone again, otherwise your site will become inaccessible.
el_GR: Δεν μπορείτε να καταργήσετε αυτήν τη ζώνη DNS, επειδή εξακολουθεί να χρησιμοποιείται. Ενημερώστε τους διακομιστές ονομάτων του τομέα και, στη συνέχεια, προσπαθήστε να διαγράψετε ξανά αυτήν τη ζώνη, διαφορετικά ο ιστότοπός σας θα γίνει απρόσιτος.

en: You have too many requested images, please try again in a few minutes.
el_GR: Έχετε πάρα πολλές εικόνες που ζητήθηκαν, δοκιμάστε ξανά σε λίγα λεπτά.

en: You just unlocked a promotion from QUIC.cloud!
el_GR: Μόλις ξεκλείδωσες μια προωθητική προσφορά από το QUIC.cloud!

en: You must click the %s button if you wish to associate this site with a QUIC.cloud account.
el_GR: Πρέπει να κάνετε κλικ στο κουμπί %s εάν θέλετε να συσχετίσετε αυτήν την τοποθεσία με ένα λογαριασμό QUIC.cloud.

en: You must have %1$s first before linking to QUIC.cloud.
el_GR: Πρέπει να έχετε %1$s πρώτα πριν από τη σύνδεση με QUIC.cloud.

en: You need to turn %s on and finish all WebP generation to get maximum result.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε το %s και να ολοκληρώσετε τη δημιουργία όλων των WebP για να έχετε το μέγιστο αποτέλεσμα.

en: You need to turn %s on to get maximum result.
el_GR: Πρέπει να ενεργοποιήσετε το %s για να έχετε το μέγιστο αποτέλεσμα.

en: You will be unable to Revert Optimization once the backups are deleted!
el_GR: Δεν θα μπορείτε να επαναφέρετε την  βελτιστοποίηση μόλις διαγράφονται τα αντίγραφα ασφαλείας!

en: You will need to set %s to use the online services.
el_GR: Θα πρέπει να ορίσετε το %s για να χρησιμοποιήσετε τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες.

en: You will receive an email upon status update.
el_GR: Θα λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κατά την ενημέρωση της κατάστασης.

en: Your %1s quota on %2s will still be in use.
el_GR: Tο διαθέσιμο %1s σας για %2s θα εξακολουθεί να χρησιμοποιείται.

en: Your %s Hostname or IP address.
el_GR: Το%s Hostname ή η διεύθυνση IP σας.

en: Your API key / token is used to access %s APIs.
el_GR: Το API κλειδί / token σας χρησιμοποιείται για την πρόσβαση του %s APIs.

en: Your Email address on %s.
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας στο %s.

en: Your IP
el_GR: Η IP διεύθυνση

en: Your application is waiting for approval.
el_GR: Η αίτησή σας περιμένει έγκριση.

en: Your domain has been forbidden from using our services due to a previous policy violation.
el_GR: Ο τομέας σας δεν έχει αποκλειστεί από τη χρήση των υπηρεσιών μας λόγω προηγούμενης παραβίασης πολιτικής.

en: Your domain_key has been temporarily blocklisted to prevent abuse. You may contact support at QUIC.cloud to learn more.
el_GR: Το domain_key σας έχει καταχωρηθεί προσωρινά σε λίστα αποκλεισμού για την αποφυγή κατάχρησης. Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την υποστήριξη στο QUIC.cloud για να μάθετε περισσότερα.

en: Your server IP
el_GR: Η IP του διακομιστή σας είναι

en: Your site will be available, but browsers may issue a "not secure" warning during this time.
el_GR: Ο ιστότοπός σας θα είναι διαθέσιμος, αλλά τα προγράμματα περιήγησης ενδέχεται να εκδώσουν μια προειδοποίηση "μη ασφαλής" κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου.

en: Zero, or
el_GR: Μηδέν, ή

en: categories
el_GR: κατηγορίες

en: currently set to %s
el_GR: αυτήν τη στιγμή έχει οριστεί σε %s

en: e.g. Use %s or %s.
el_GR: π.χ. Χρήση%s ή%s.

en: just now
el_GR: μόλις τώρα

en: microseconds
el_GR: μικροδευτερόλεπτα

en: provide more information here to assist the LiteSpeed team with debugging.
el_GR: παράσχετε περισσότερες πληροφορίες για να βοηθήσετε την ομάδα του LiteSpeed με τον εντοπισμό σφαλμάτων.

en: right now
el_GR: μόλις

en: running
el_GR: εκτελείται

en: seconds
el_GR: δευτερόλεπτα

en: tags
el_GR: ετικέτες

en: the auto-detected IP may not be accurate if you have an additional outgoing IP set, or you have multiple IPs configured on your server.
el_GR: Η IP που εντοπίστηκε αυτόματα ενδέχεται να μην είναι ακριβής εάν έχετε και άλλες εξερχόμενες IP ή πολλές διευθύνσεις IP ρυθμισμένες στο διακομιστή σας.

en: unknown
el_GR: άγνωστο
