Themes - Rife Free - en to fi translation catalogue (842 entries)

en: "In lightbox" will load work content dynamically with JavaScript. Cause of that use JavaScripts plugins is very limited in such works. If you need page builder elements, then use normal mode.
fi: "Lightboxissa" lataa teoksen sisällön dyanamisesti JavaScriptin avulla. Jos tarvitset pagebuilder-elementtejä, käytä normaalia tapaa tähän.

en: %1$s - Having %2$s less than 30 can hurt the import process. We recommend setting it to at least 60 if possible, even if only for the import process.
fi: %1$s - Jos %2$s on tai vähemmän kuin 30 se voi vahingoittaa tuontiprosessia. Suosittelemme sen asettamista vähintään 60 jos mahdollista, vaikka vain yhtä tuontiprosessia varten.

en: %1$s - Having memory lower than 96 MB(we recommend 128 MB or more) can produce errors while importing demo data, depending on how many plugins you have active. See: %2$s
fi: %1$s - Jos muistia on alle 96 MB (suosittelemme 128 MB tai enemmän) voi tapahtua virheitä kun tuodaan demo dataa, riippuen siitä kuinka monta lisäosaa on aktiivisena. Katso lisää: %2$s

en: %1$s - We can not determine the true memory limit that is set on your server. It is possible that your server admin blocked manipulating this limit. See: %2$s
fi: %1$s - Emme voi arvioida todellisen muistin määrän rajoitusta joka on asetettu serverillesi. On mahdollista että palvelimesi ylläpitäjä on estänyt tämän määrän arvioimisen. Katso lisää: %2$s

en: %1$s - We recommend a minimum PHP version of 5.6. Having version 7 or higher is even better. See: %2$s
fi: %1$s - Suosittelemme vähintään PHP-versiota 5.6. PHP 7 tai korkeampi on vielä parempi. Katso: %2$s

en: %1$s - You should be fine with so much memory, however, depending on how many plugins you have active you should change it to 128 MB or more. See: %2$s
fi: %1$s - Kaikki on hyvin kun sinulla on noin paljon muistia. Kuitenkin sinun pitäisi asettaa se vähintään 128 megaan riippuen asennettujen lisäosien määrästä. Katso: %2$s

en: %1$s installed and activated successfully.
fi: %1$s asennettu ja aktivoitu onnistuneesti.

en: %1$s installed successfully.
fi: %1$s asennettiin onnistuneesti.

en: %1$s theme requires at least PHP version %2$s. You are running version %3$s. Please upgrade and try again.
fi: %1$s -teema vaatii vähintään PHP-version %2$s. Käytät versiota %3$s. Päivitä ja yritä uudelleen.

en: %1$s theme requires at least WordPress version %2$s. You are running version %3$s. Please upgrade and try again.
fi: %1$s -teema vaatii vähintään WordPress-version %2$s. Käytät versiota %3$s. Päivitä ja yritä uudelleen.

en: %1$s users can access our support forum in read mode and check if their issue was not explained or solved there. Read mode is available for anyone :-)
fi: %1$s käyttäjät pääsevät käsiksi tukifoorumillemme lukuoikeuksilla ja tarkistamaan josko heidän ongelmansa ei ole selitetty tai ratkaistu siellä. Lukuoikeudet ovat jokaisen saatavilla :-)

en: %s - too low value for this setting might cause problems. Recommended 64MB or more.
fi: %s - liian pieni arvo tälle asetukselle saattaa aiheuttaa ongelmia. Suositeltava arvo on 64MB tai enemmän.

en: %s Import &amp; Info
fi: %s Tuo &amp; tietoa

en: %s or use Site Map below:
fi: %s tai käytä sivustokarttaa alla:

en: 404 page template
fi: 404 -sivua ei löydy -sivupohja

en: <strong>Detailed setting for lightGallery are available in %s.</strong>
fi: <strong>Yksityiskohtaiset asetukset lightGallerylle ovat saatavilla: %s.</strong>

en: <strong>Layout boxed & framed are available in %s.</strong>
fi: <strong>Laatikkomainen asettelu & fraamit ovat saatavilla: %s.</strong>

en: <strong>Light & dark variants are available in %s.</strong><br />
fi: <strong>Vaaleat ja tummat vaihtoehdot ovat valittavissa täältä: %s.</strong><br />

en: <strong>More effects are available in %s.</strong><br />
fi: <strong>Lisää efektejä on saatavilla: %s.</strong><br />

en: <strong>More variants are available in %s.</strong>
fi: <strong>Lisää vaihtoehtoja on saatavilla: %s.</strong>

en: <strong>On load</strong> is called when the whole site, with all the images, is loaded, which can take a lot of time on heavier sites, and even more time on mobile devices. Also,  it can sometimes hang and never hide the preloader, when there is a problem with some resource. <br /><strong>On DOM ready</strong> is called when the whole HTML with CSS is loaded, so after the preloader is hidden, you can still see the loading of images. This is a much safer option.
fi: <strong>On load</strong> kutsutaan kun koko sivusto kaikkien kuvien kanssa on ladattu, mikä voi viedä aikaa raskaammilla sivustoilla ja vielä enemmän aikaa mobiililaitteilla. Se voi myös joskus jäädä jumiin eikä koskaan piilottaa latain-indikattoria jos löytyy ongelmia resurssien kanssa.<br /><strong>On DOM ready</strong> kutsutaan kun koko HTML CSS:n kanssa on ladattu, joten kun esilataimen indikaattori on piilossa, näet silti kuvien latautuvan. Tämä jälkimmäinen on paljon turvallisempi vaihtoehto.

en: <strong>Setting custom page is available in %s.</strong>
fi: <strong>Asetus kustomoidulle sivulle on saatavilla täältä: %s.</strong>

en: <strong>Settings for individual tools icons & animated icons are available in %s.</strong>
fi: <strong>Asetukset yksittäisten työkalujen kuvakkeille & animoiduille kuvakkeille ovat saatavilla täältä: %s.</strong>

en: <strong>Vertical header is available in %s.</strong>
fi: <strong>Pystysuuntainen ylätunniste on käytettävissä %s.</strong>

en: A lightweight plugin that can help you speed up your website by optimizing various assets.
fi: Kevyt lisäosa, joka nopeuttaa verkkosivustoasi optimoimalla erilaisia resursseja.

en: Accepted Items:
fi: Hyväksytyt kohteet:

en: Activate
fi: Vahvista

en: Activate %2$s
fi: Aktivoi %2$s

en: Active
fi: Aktivoitu

en: Add
fi: Lisää

en: Add Video from Youtube/Vimeo
fi: Lisää video YouTubesta/Vimeosta

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Add items at beginning of the list
fi: Lisää kohteita listan alkuun

en: Add sidebar
fi: Lisää sivupalkki

en: After this many words post will be cut in the automatic mode.
fi: Näin monen sanan jälkeen artikkeli leikataan automaattisesti.

en: After turning on the mobile menu will be closed after clicking the link menu. This option is good for "one page" sites. For traditional websites, it is recommended to disable this option.
fi: Kun laitat päälle, mobiilivalikko suljetaan kun valikon linkkiä painetaan. Tämä valinta on kätevä "onepager"-sivustoille. Perinteisille verkkosivuille on suositeltavaa että jätät tämän pois päältä.

en: Album
fi: Albumi

en: Album details
fi: Albumin tiedot

en: Album look
fi: Albumin ulkoasu

en: Album media
fi: Albumin media

en: Album media - Add images/videos
fi: Mediakansio - Lisää kuvia/videioita

en: Album meta: Categories
fi: Albumin metatieto: Kategoriat

en: Albums
fi: Albumit

en: Albums list
fi: Albumiluettelo

en: Albums navigation
fi: Albumeiden navigointi

en: Albums settings
fi: Albumien asetukset

en: All
fi: Kaikki

en: All installations and activations have been completed.
fi: Kaikki asennukset ja aktivoinnit on suoritettu loppuun.

en: All installations have been completed.
fi: Kaikki asennukset on suoritettu loppuun.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
fi: Kaikki lisäosat asennettu ja aktivoitu onnistuneesti. %1$s

en: Allow for the mobile menu
fi: Salli mobiilivalikko

en: Alternative button
fi: Vaihtoehtoinen painike

en: Alternative short top bar menu
fi: Vaihtoehtoinen lyhyt yläpalkkivalikko

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
fi: Tapahtui virhe asennettaessa %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Anchors
fi: Ankkurit

en: Animation between slides.
fi: Diojen välinen animaatio.

en: Animation color
fi: Animaation väri

en: Apollo13 Framework Extensions
fi: Apollo13 Frameworkin laajennokset

en: Apollo13Themes on Twitter
fi: Apollo13Themes Twitterissä

en: Apologies, but no results were found for the requested archive.
fi: Pahoittelut, mutta tuloksia ei löytynyt haetulla arkistolla.

en: Archives
fi: Arkistot

en: Area height
fi: Alueen korkeus

en: Atom
fi: Atomi

en: Attachment page
fi: Liitesivu

en: Author
fi: Tekijä

en: Author Archives: %s
fi: Kirjoittaja-arkistot: %s

en: Author info
fi: Tietoa julkaisijasta

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Autoplay
fi: Automaattinen toisto

en: Available version:
fi: Saatavilla oleva versio:

en: Back to %s
fi: Takaisin %s

en: Background
fi: Tausta

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background image
fi: Taustakuva

en: Basket sidebar
fi: Korin sivupalkki

en: Basket, sidebar, menu and search icons. It is also color for the text of "Tools button".
fi: Ostoskori, sivupalkki, valikko ja hakukuvakkeet. Värittää myös tekstin "Työkalujen napille".

en: Before the content
fi: Ennen sisältöä

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan aktivointi
fi[1]: Aloita lisäosien aktivointi

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
fi[0]: Aloita lisäosan asentaminen
fi[1]: Aloita lisäosien asentaminen

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
fi[0]: Aloita lisäosan päivitys
fi[1]: Aloita lisäosien päivitys

en: Below you can find various tools that can improve your site and workflow. All of these tools we use in our websites and recommend them as great help!
fi: Alta löydät erilaisia työkaluja jotka voivat parantaa sivustoasi ja workflowtasi. Käytämme kaikkia näitä työkaluja verkkosivuillamme ja suosittelemme niitä!

en: Black
fi: Musta

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Archives
fi: Blogiarkistot

en: Blog post details
fi: Blogikirjoituksen tiedot

en: Blog settings
fi: Blogin asetukset

en: Blog sidebar
fi: Blogin sivupalkki

en: Blurry
fi: Epäselvä

en: Bold 700
fi: Lihavoitu 700

en: Border
fi: Reunaviiva

en: Border color
fi: Reunojen väri

en: Border radius
fi: Reunuksen pyöristys

en: Both off
fi: Molemmat pois

en: Both on
fi: Molemmat päällä

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bottom border
fi: Alareuna

en: Bottom center
fi: Alhaalla keskellä

en: Bottom left
fi: Alhaalla vasemmalle

en: Bottom right
fi: Alas oikealle

en: Boxed
fi: Kiinteälevyinen

en: Breadcrumbs
fi: Navigaatiopolku

en: Brick margin
fi: Tiilin marginaali

en: Bricks
fi: Tiilet

en: Bricks columns
fi: Tiilien palstat

en: Bricks filter
fi: Tiiliasettelun lajittelu

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: By %1$s
fi: Tekijän %1$s toimesta

en: By clicking button
fi: Napsauttamalla painiketta

en: By months
fi: Kuukausittain

en: Can be overridden in each album.
fi: Voidaan yliajaa jokaisessa albumissa.

en: Can be overridden in each work.
fi: Voidaan yliajaa jokaisessa albumissa.

en: Carousel
fi: Karuselli

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories in content
fi: Sisältöluokat

en: Category Archives: %s
fi: Kategoria-arkistot: %s

en: Center
fi: Keskellä

en: Center fixed width
fi: Keskellä kiinteä leveys

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Changelog
fi: Muutosloki

en: Check what we have in stock here on features page.
fi: Tarkista mitä meillä on tällä hetkellä saatavilla ominaisuudet-sivuilla.

en: Check what you can use for your site on designs page.
fi: Tarkista mitä voit käyttää sivustosi designs-sivulla.

en: Children Navigation
fi: Alakohteiden navigointi

en: Children Navigation + sidebar on the left
fi: Alakohteet navigaatiossa + sivupalkki vasemmalla

en: Children Navigation + sidebar on the right
fi: Alakohteet navigaatiossa + sivupalkissa oikealla

en: Choose & move to next step
fi: Valitse & Siirry seuraavaan vaiheeseen

en: Choose between image, video and images slider. For the image use the Featured Image option. For the <strong>Images slider</strong> you need plugin the <a href="https://wordpress.org/plugins/featured-galleries/" target="_blank">Featured galleries</a>.
fi: Valitse kuvien, videoiden ja kuvakarusellin väliltä. Kuvalle, käytä artikkelikuva-valintaa. <strong>Kuvakarusellia</strong> varten tarvitset lisäosan nimeltä <a href="https://wordpress.org/plugins/featured-galleries/" target="_blank">Featured galleries</a> .

en: Choose the proportions of the bricks
fi: Valitse tiiliasettelun mittasuhteet

en: Circle Illusion
fi: Ympyräilluusio

en: Circles
fi: Ympyrät

en: Classic
fi: Klassinen

en: Classic(to side)
fi: Klassinen (sivulle)

en: Clear field
fi: Tyhjennä kenttä

en: Click and enter your password to view content
fi: Klikkaa ja anna salasanasi nähdäksesi sisällön

en: Close menu after click
fi: Sulje valikko napsautuksen jälkeen

en: Closing icon
fi: Sulkemiskuvake

en: Cloud circle
fi: Pilviympyrä

en: Color
fi: Väri

en: Color of navigation bullets
fi: Navigoinnin listamerkkien väri

en: Comment navigation
fi: Kommenttien selaus

en: Commented
fi: Kommentoitu

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments are closed.
fi: Kommentointi on suljettu.

en: Comments number
fi: Kommenttien numero

en: Community Support
fi: Yhteisön tuki

en: Contact Apollo13Themes
fi: Ota yhteyttä Apollo13Themesiin

en: Contain
fi: Mahduttaen

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Layout
fi: Sisällön Asettelu

en: Content column
fi: Sisältösarake

en: Content width
fi: Sisällön leveys

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
fi: Ei voida määrittää PHP_versiota, koska phpversion()-funktiota ei löydy.

en: Cover
fi: Mahduttaen sisältöön

en: Cover the whole screen
fi: Peitä koko näyttö

en: Cursor
fi: Kohdistin

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom background
fi: Mukautettu tausta

en: Custom cursor image
fi: Mukautettu kohdistimen kuva

en: Daily Archives: %s
fi: Päivittäiset arkistot: %s

en: Date of publish or last update
fi: Julkaisuajankohta tai viimeisin päivitys

en: Default
fi: Oletus

en: Default bullets icon
fi: Oletus luettelomerkkien kuvakkeet

en: Default but I want to change the background image
fi: Oletus, mutta haluan vaihtaa taustakuvan

en: Default for pages
fi: Oletus sivuille

en: Demo Data Directory
fi: Demon Datakansio

en: Depending on the actual width of the screen, the available space for bricks may be smaller, but never greater than this number.
fi: Riippuen todellisesta näytön leveydestä, saatavilla oleva tila tiiliasettelulle voi olla pienempi, mutta ei koskaan suurempi kuin tämä luku.

en: Depending on what background you have set up, choose proper option.
fi: Riippuen siitä millainen tausta on asetettu, valitse oikea asetus.

en: Design Importer
fi: Design-tuontityökalu

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled, show only default header fixed
fi: Ei käytössä, näytetään vain oletus kiinteäsijaintinen ylätunniste

en: Disabled, show only default header(not fixed)
fi: Ei käytössä, näytetään vain oletus ylätunniste (ei kiinteästi sijoitettu)

en: Dismiss this notice
fi: Ohita virheilmoitus

en: Display "Read more" link
fi: Näytä "Lue lisää" -linkki

en: Display anchors in address bar
fi: Näytä ankkurit osoitepalkissa

en: Display it on mobiles
fi: Näytä mobiilissa

en: Display of posts video
fi: Näytä artikkelien video

en: Display post Media
fi: Näytä artikkelin Media

en: Display thumbnails instead of video
fi: Näytä pikkukuvat videon sijaan

en: Displayed in text content
fi: Näkyy tekstisisällössä

en: Displays list of post tags under a post content.
fi: Näyttää luettelon kirjoituksen artikkeleista kirjoituksen sisällön alla.

en: Do You want to delete selected One Page Navigation Pointer?
fi: Haluatko poistaa valitun One Page navigointipointterin?

en: Do not display it
fi: Älä näytä

en: Does not work for footer widgets.
fi: Ei toimi alatunnisteissa käytetyissä vimpaimissa.

en: Dots
fi: Pisteet

en: Drag and drop to change order of icons. Only filled links will show up as social icons.
fi: Voit muuttaa kuvakkeiden järjestystä vetämällä ja pudottamalla. Vain täytetyt linkit näkyvät sosiaalisina kuvakkeina.

en: Drop
fi: Pudota

en: Each month we are adding new beautiful designs that you can use on sites that you build. Designs target various niches & also general purpose pages.
fi: Joka kuukausi lisäämme uusia designeja, joita voit käyttää rakentamillasi sivustoilla. Designit on suunnattu tietynlaisille kohderyhmille, mutta myös yleisen tason sivustoille tarkoitettuja malleja löytyy.

en: Each row from new line
fi: Jokainen rivi omalle rivilleen

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Exclude from the Albums list page
fi: Jätä pois Albumit -listaussivulta

en: Exclude from the Works list page
fi: Jätä pois Työt -listaussivulta

en: Export
fi: Vie

en: External Source
fi: Ulkoinen lähde

en: Fade
fi: Häivytä

en: Faded out Designs are available only in Rife Pro. You can preview them from here by clicking on each Design and then using "Live preview" button.
fi: Haalistuneet Designit ovat saatavilla ainoastaan Rife Pro:ssa. Voit esikatsella niitä täältä klikkaamalla jokaista Designia ja käyttämällä "Live esikatselu" -nappia.

en: Fall down
fi: Putoaa alas

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Featured media
fi: Esiteltävä media

en: Filter
fi: Suodatin

en: First on the list, first displayed
fi: Ensimmäinen luettelossa, ensimmäisenä näytetty

en: First on the list, last displayed
fi: Ensimmäinen luettelossa, viimeisenä näytetty

en: First paragraph
fi: Ensimmäinen kappale

en: Fit Horizontally
fi: Mahduta vaakatasossa

en: Fit Vertically
fi: Mahduta pystysuunnassa

en: Fit always
fi: Mahduta aina

en: Fit images
fi: Mahduta kuvat

en: Fit landscape
fi: Mahduta vaakasuunnassa

en: Fit portrait
fi: Mahduta pystysuunnassa

en: Fit when needed
fi: Mahduta tarvittaessa

en: Flash
fi: Vilkkuva

en: Font Family
fi: Fonttiperhe

en: Font Subsets
fi: Fontin alaosastot

en: Font Weights & Styles
fi: Fontin painotukset ja tyylit

en: Font for Titles/Headings:
fi: Otsikkojen ja otsakkeiden fontti:

en: Font for main navigation menu and overlay menu:
fi: Fontti päänavigaatiolle ja peittävälle valikolle:

en: Font for normal(content) text:
fi: Normaalin (sisällön) tekstin fontti:

en: Font for text logo:
fi: Tekstin logon fontti:

en: Font size
fi: Fonttikoko

en: Font weight
fi: Leikkaus

en: Fonts settings
fi: Kirjasinten asetukset

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer widget area(Header horizontal)
fi: Alatunnisteen vimpainalue (Vaakatason ylätunniste)

en: For Rife Pro users we offer premium support, which means we can help you more closely & faster with issues that you may encounter.
fi: Tarjoamme Rife Pro:n käyttäjille Premium-tukea, joka tarkoittaa sitä että voimme auttaa sinua paljon enemmän ruohonjuuritasolla ja taklata nopeammin ongelmat, joita sinulla saattaa tulla vastaan.

en: For example Retina(iPhone/iPad) screen has HIGH DPI screen.
fi: Esimerkiksi retinanäytöillä (iPhone/iPad) on korkean DPI:n tarkkuus.

en: Front page
fi: Etusivu

en: Full
fi: Täysikokoinen

en: Full size is %s pixels
fi: Täysikokoinen on %s pikseliä

en: Full width
fi: 100% leveys

en: Full width + fixed content
fi: Täysi leveys + kiinteä sisältö

en: Full width + padding
fi: Täysi leveys + sisämarginaali

en: General
fi: Yleinen

en: General layout
fi: Yleinen asettelu

en: General settings
fi: Yleisasetukset

en: Get Help
fi: Pyydä apua

en: Get more details in Rife Pro tab.
fi: Hanki lisätietoja Rife Pro-välilehdellä.

en: Global for all albums.
fi: Globaali kaikille albumeille.

en: Global for all works.
fi: Globaali kaikille teoksille.

en: Global settings
fi: Yleiset asetukset

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Go to Customizer
fi: Siirry mukauttajaan

en: Go to Design Importer
fi: Siirry Design-tuontityökaluun

en: Go to our %1$s or go back to %2$s
fi: Siirry %1$s tai mene takaisin %2$s

en: Go to shop
fi: Mene kauppaan

en: Good for better readability of slide titles.
fi: Hyödyllinen paremman luettavuuden kannalta diojen otsikoissa.

en: Google Webfonts
fi: Google Webfontit

en: Gradient above photos
fi: Liukuvri kuvien yläpuolella

en: Great speed with flawless support - a managed hosting for WordPress. In terms of speed, hosting is the first thing you have to upgrade to make your website fly!
fi: Paljon nopeutta virheettömällä tuella. Hallittu hostaus WordPressille. Jos ajatellaan nopeutta, palvelin on ensimmäisiä asioita, joka sinun kannattaa päivittää saadaksesi verkkosivustosi lentämään!

en: Hand
fi: Käsi

en: Header
fi: Yläosa

en: Header color variants
fi: Ylätunnisteen värivaihtoehdot

en: Header settings
fi: Ylätunnisteen asetukset

en: Header(vertical) default widget area
fi: Ylätunnisteen (pystysuuntainen) oletus vimpainalue

en: Headings
fi: Otsikot

en: Height
fi: Korkeus

en: Here you can set your Privacy Policy page
fi: Täällä voit asettaa tietosuojakäytännön sivun

en: Hidden sidebar
fi: Piilotettu sivupalkki

en: Hide Details
fi: Piilota tiedot

en: Hide content under the header
fi: Piilota sisältö ylätunnisteen alapuolella

en: Hide event
fi: Piilota tapahtuma

en: Highlight
fi: Korostus

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Hover effect
fi: Hover efekti

en: How big the zooming effect will be
fi: Kuinka iso zoomausefekti tulee olemaan

en: How many ms should pass between printing each character. Bigger value is slower writing.
fi: Kuinka monta millisekuntia kuluu jokaisen merkin näyttämiseen. Isompi arvo tarkoittaa hitaampaa kirjoitusnopeutta.

en: How pictures will fit in the area of the slider. <strong>Fit when needed</strong> is best suited for small images that should not be stretched to larger sizes, only to smaller ones (so that they are always completely visible).
fi: Kuinka kuvat mahtuvat sliderin alueeseen. <strong>Mahduta kun tarpeen</strong> on parhaimmillaan kun käytät pieniä kuvia joita ei ole tarkoitus venyttää isompiin kokoihin, ainoastaan pienempiin kokoihin siten että ne ovat aina täysin näkyvissä.

en: How to do it is explained in the documentation here.
fi: Miten teen tämän - on selitetty dokkareissa täällä.

en: How to fit the background image
fi: Kuinka taustakuva sovitetaan

en: How to open work
fi: Miten avata teos

en: How to place items in rows
fi: Kuinka sijoittaa kohteita riveihin

en: How to update your PHP version
fi: Kuinka päivittää PHP-versio

en: I am done with Selecting Items
fi: Olen lopettanut kohteiden valitsemisen

en: Icon
fi: Kuvake

en: If autoplay is on, slider will run on page load.
fi: Jos automaattinen toisto on käytössä, karuselli ajetaan heti kun sivu on latautunut.

en: If disabled it will display standard WooCommerce thumbnails.
fi: Jos pois käytöstä, näytetään WooCommercen oletustyyliset pikkukuvat.

en: If disabled it will not show anchors, in the address bar of your browser, when they are clicked or entered. So address like %1$s will be displayed as %2$s.
fi: Jos ei ole käytössä, ei näytetä ankkureita selaimesi osoiterivillä kun klikataan tai asetetaan. Joten jos osoite olisi muuten kuten %1$s, se näytetään muodossa %2$s.

en: If disabled it will show all written lines as separate paragraphs on small devices(less than 600 pixels wide). It is good to disable it to save CPU of your user devices, and to remove "jumping screen" effect on smaller screens.
fi: Jos poistetaan käytöstä, näytetään kaikki kirjoitetut tekstit erillisillä riveillä pienillä laitteilla (vähemmän kuin 600 pikseliä). Hyvä ottaa pois käytöstä jos halutaan säästää suoritinta käyttäjäsi laitteilla ja ehkäistä "hyppivän näytön" efektiä pienemmillä näytöillä.

en: If enabled it will scroll to anchor after it is clicked on the same page. It can, however, conflict with plugins that uses the same mechanism, and the page can scroll in a weird way. In such case disable this feature.
fi: Jos päällä, rullataan ankkuriin klikkaamisen jälkeen samalla sivulla. Saattaa tosin aiheuttaa yhteensopivuusongelmia lisäosien kanssa jotka käyttävät samaa mekanismia ja sivu saattaa rullata oudosti. Näissä tapauksissa ota tämä toiminto pois päältä.

en: If enabled, it highlights(font size and color) the first paragraph in the content(blog, post, page).
fi: Jos käytössä, hailaittaa (fontin koko ja väri) ensimmäinen kappale sisällössä (blogi, artikkeli, sivu).

en: If enabled, navigation leads to the next/previous item in the same category. If disabled, it will navigate through items according to the order of the "publication date".
fi: Jos päällä, navigaatio johtaa seuraavaan/edelliseen kohteeseen samasta kategoriasta. Jos pois päältä, se navigoi kohteiden läpi julkaisupäivämäärän mukaan.

en: If enabled, the theme will use a lightbox to display images in the post content. To work properly, Images should link to "Media File".
fi: Jos tämä on käytössä, teema käyttää lightboxia näyttääkseen kuvat artikkelin sisältönäkymässä. Toimiakseen kunnolla, kuvien pitäisi linkata mediatiedostoon.

en: If enabled, the video will be displayed in the lightbox.
fi: Jos päällä, video näytetään lightboxissa.

en: If enabled, then it will affect displaying in bricks and slider option, and also in lightbox.
fi: Jos päällä, vaikuttaa tiilien ja sliderin valintoihin ja myös lightboxiin.

en: If enabled, then this Album will not be listed on the Albums list page, but you can still select it for the front page or in other places.
fi: Jos tämä on käytössä, tätä Albumia ei näy Albumit -listaussivulla, mutta voit silti valita sen etusivulle tai muihin paikkoihin.

en: If enabled, then this Work will not be listed on the Works list page, but you can still select it for the front page or in other places.
fi: Jos tämä on käytössä, tätä Työtä ei näy Työt -sivulla, mutta voit silti valita sen etusivulle tai muihin paikkoihin.

en: If left empty then the button will not be displayed.
fi: Jos jätetään tyhjäksi, painiketta ei näytetä.

en: If thumbnails are enabled, should they be open by default?
fi: Jos pikkukuvat ovat käytössä, olisiko ne oletusarvoisesti avoinna?

en: If you are looking for even more features or Designs, you can always try Rife Pro version.
fi: Jos etsit vielä enemmän ominaisuuksia tai Designeja, voit aina kokeilla Rife Pro-versiota.

en: If you are looking for more beautiful and Free templates for Elementor try our Templates pack. It also includes new Elementor widgets.
fi: Jos etsit kauniimpia ja ilmaisia sivupohjia Elementorille, kokeile meidän templatepakettia. Se sisältää myös uusia Elementor-vimpaimia.

en: If you are using AddToAny plugin for sharing, then you should check these options.
fi: Jos käytät AddToAny -lisäosaa jakamiseen, sinun kannattaisi tarkistaa nämä valinnat.

en: If you choose <strong>Page</strong> then make sure that in <a href="%s">WordPress Homepage Settings</a> you have selected <strong>A static page</strong>, that you wish to use as the front page.
fi: Jos valitset <strong>Sivun,</strong> varmista, että olet valinnut <a href="%s">WordPressin kotisivun Asetuksissa</a> <strong>staattisen sivun</strong>, jota haluat käyttää etusivuna.

en: If you disable this then menu will not switch to mobile menu. You should consider disabling this option only if you have a clean header with a short menu.
fi: Jos otat tämän pois käytöstä valikko ei vaihdu mobiilivalikoksi. Sinun kannattaisi harkita tämän pois ottamista paitsi jos sinulla on minimalistinen ylätunniste lyhyellä valikolla.

en: If you do not plan to use theme header or want to replace it with something else, just disable it here.
fi: Jos et aio käyttää ylätunnistetta teemassa tai haluat korvata sen jollakin muulla, ota se tästä pois käytöstä.

en: If you have an existing website, then you can start from scratch by changing theme options.
fi: Jos sinulla on jo olemassaoleva verkkosivusto, voit aloittaa alusta muuttamalla teeman asetuksia.

en: If you have an existing website, you can also try to import one of our designs to speed up your work. You will have to do it without demo data.
fi: Jos sinulla on jo olemassaoleva sivusto, voit myös koittaa tuoda meidän malleja sisään nopeuttaaksesi hommia. Sinun täytyy kuitenkin tehdä se ilman demo-dataa.

en: If you have fresh installation then it would be good time to import one of our designs.
fi: Jos sinulla on tuore asennus voisi olla hyödyllisintä tuoda joitakin mallejamme.

en: If you have question about how something works, or you feel like you have found bug please come to our support forum! It is the best place, where we can work together to solve issues and explain various topics.
fi: Jos sinulla on kysymyksiä siitä kuinka jokin toimii tai olet löytänyt bugin, tule tukifoorumillemme! Se on paras paikka ongelmien ratkaisuun ja erinäisien aiheiden selvittelyyn.

en: If you need to edit social links go to <a href="%s">Social icons</a> settings.
fi: Jos sinun tarvitsee muokata sosiaalisia linkkejä, mene <a href="%s">Sosiaaliset kuvakkeet</a> asetuksiin.

en: If you use Elementor or WPBakery Page Builder, then you can decide to show header after the content is scrolled to Nth row. Thanks to that you can have a clean welcome screen.
fi: Jos käytät Elementoria tai WPBakery Pagebuilderia, voit päättää rullataanko ylätunnisteesta sisällön jälkeen kuinka monennelle riville. Tämän vuoksi saat kivemman tervetuloruudun.

en: If you use more than one word in the logo, you can use <code>&amp;nbsp;</code> instead of a white space, so the words will not break into many lines.
fi: Jos käytät logossa useampaa kuin yhtä sanaa, voit käyttää <code>&amp;nbsp;</code> tyhjän tilan sijasta, joten sanat eivät pirstaloidu useammalle riville.

en: If you want to be able to change the logo in header color variants (light and dark variants) or in the sticky header variant, then enable this option.
fi: Jos haluat vaihtaa logon eri ylätunnisteen värivaihtoehdoista (vaaleat ja tummat sävyt) tai kiinteän ylätunnisteen vaihtoehdoista, ota tämä ominaisuus käyttöön.

en: If you want to change the font for logo go to <a href="%s">Font settings</a>.
fi: Jos haluat vaihtaa fonttia logolle, mene <a href="%s">Fontin asetuksiin</a>.

en: If you want to have a different color in the lower part than in the footer widgets.
fi: Jos haluat erilaisen värin alempaan osaan vrt. alatunnisteen vimpaimissa.

en: If you want to use theme header color variants(light and dark variants) or the sticky header variant, then enable this option. Some settings of the header can then be overridden in color & sticky variants.
fi: Jos haluat käyttää teeman värivaihtoehtoja (vaaleat ja tummat sävyt) tai kiinteää ylätunnistetta, ota käyttöön tämä ominaisuus. Jotkut asetukset ylätunnisteessa voidaan yliajaa värien ja kiinteän vaihtoehdoissa.

en: If you wish to use some other plugin/script for images and items, you can switch off default theme lightbox. If you are planning to use different lightbox script instead, then you will have to do some extra work with scripting to make it work in every theme place.
fi: Jos haluat käyttää jotakin muuta laajennusta / skriptiä kuviin ja kohteisiin, voit poistaa oletuksena olevan lightboxin. Jos aiot käyttää eri lightbox-komentosarjoja, sinun on tehtävä ylimääräistä scriptausta, jotta saat sen toimimaan jokaisessa teeman kohteessa.

en: If your items have different heights, you can start each row of items from a new line instead of the masonry style.
fi: Jos kohteillasi on eri korkeuksia, voit aloittaa jokaisen rivin uudelta riviltä Masonry-tiiliasettelutyyliin.

en: Image
fi: Kuva

en: Image for HIGH DPI screen
fi: Kuva HIGH DPI -näytöille

en: Images slider
fi: Kuvakaruselli

en: In Pro version of Rife theme, you get access to much more features, that can help make your page more useful & beautiful.
fi: Rife-teeman Pro-versiossa saat käyttöösi paljon enemmän toiminnallisuutta jotka auttavat tekemään sivustostasi hyödyllisemmän ja kauniimman.

en: In lightbox
fi: Lightboxissa

en: In the Manual mode, excerpts are used only if you add the "Read More Tag" (&lt;!--more--&gt;).<br /> In the Automatic mode, if you will not provide the "Read More Tag" or explicit excerpt, the content of the post will be truncated automatically.<br /> This setting only concerns blog list, archive list, search results.
fi: Manuaalisessa tilassa otteita käytetään vain jos lisäät "Lue Lisää -tagin" (&lt;!--more--&gt;).<br />  Automaattisessa tilassa, jos et anna "Lue lisää -tagia" tai erityistä Otetta, artikkelin sisältö pätkäistään automaattisesti.<br /> Tämä asetus koskee ainoastaan blogiluetteloa, arkistolistauksia, hakutuloksia.

en: Increasing memory allocated to PHP
fi: Lisätään PHP:lle allokoidun muistin määrää

en: Indicator
fi: Indikaattori

en: Infinity
fi: Loputon

en: Info
fi: Tiedot

en: Inside the content
fi: Sisällössä

en: Install
fi: Asenna

en: Install %2$s
fi: Asenna %2$s

en: Install Plugins
fi: Asenna lisäosia

en: Install Required Plugins
fi: Asenna vaaditut lisäosat

en: Installed But Not Activated
fi: Asennettu, mutta aktivoimatta

en: Installed version:
fi: Asennettu versio:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
fi: Asennetaan lisäosaa: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Asennetaan ja aktivoidaan lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: It defines how the image will scroll in the background while the page is scrolled down.
fi: Määritellään kuinka kuva vierittyy taustalla samalla kun sivua vieritetään alas.

en: It is a maximum number of columns displayed on larger devices. On smaller devices, it can be a lower number of columns.
fi: Maksiminumero palstoja joita näytetään isommilla näytöillä. Pienemmillä näytöillä määrä voi olla pienempi.

en: It is active only if it contains active widgets. After activation, displays the opening button in the header.
fi: Aktiivinen vain jos sisältää aktiivisia vimpaimia. Aktivoinnin jälkeen näyttää avausnapin ylätunnisteessa.

en: It is always available sidebar (but only active if WooCommerce is installed and activated), that is activated by clicking on the icon in the header. You should put a shopping cart widget there, as well as, for example, several special widgets.
fi: Se on aina käytettävissä sivupalkissa (mutta aktiivisena vain jos WooCommerce on asennettuna ja päällä), joka aktivoidaan kun klikataan kuvaketta ylätunnisteessa. Sinun tulisi lisätä sinne ostoskorivimpain kuten esimerkiksi myös joitakin muita erityisiä vimpaimia.

en: It is always available sidebar, that is activated by clicking on the icon in the header. Good for some special menus or other tips/information for the user.
fi: Aina näkyvissä oleva sivupalkki joka aktivoidaan kun painetaan kuvaketta ylätunnisteessa. Kätevä erityisille valikoille tai muunlaisille käyttäjälle suunnatulle vinkille/infolle.

en: It only affects the widgets in the vertical sidebars.
fi: Vaikuttaa vain vimpaimiin pystysuuntaisissa sivupalkeissa.

en: It will be only used for the background that is repeated. If the background is set to not repeat this value will be ignored.
fi: Käytetään vain toistettavaan taustaan. Jos tausta on asetettu siten että se ei toistu, tämä arvo jätetään huomiotta.

en: It will be used on devices less than 768 pixels wide.
fi: Sitä käytetään laitteissa jotka ovat alle 768 pikseliä leveitä.

en: It will change WordPress default search function to make shop search. So when this is activated search function in header or search widget will act as WooCommerece search widget.
fi: Muuttaa WordPressin oletus hakufunktiota kauppahauksi. Kun tämä aktivoidaan hakutoiminto ylätunnisteessa tai hakuvimpaimessa käyttäytyy kuten WooCommercen hakuvimpain.

en: It will change the default white background color that is set under content on pages, blog, posts, works, and albums.
fi: Se muuttaa oletus valkoisen taustakuvan joka on asetettu sisällöissä sivuilla, blogissa, artikkeleissa, teoksissa ja albumeissa.

en: It will display your images/videos from the first to the last or in a different way.
fi: Näyttää kuvat/videot ensimmäisestä viimeiseen tai eri tavalla.

en: It works only for first level links.
fi: Toimii vain ensimmäisen tason linkeille.

en: It works only for images. If you change the theme option, which is called "Display thumbnails instead of video", then for videos that have set a featured image, it will also work.
fi: Toimii ainoastaan kuvien kanssa. Jos vaihdat teema-asetuksen nimeltään "Näytä pikkukuvat videon sijaan", sitten videot joilla on artikkelikuva, toimivat myös.

en: It works only on large screens(1025px wide or more).
fi: Toimii vain isoilla näytöillä (1025px tai enemmän).

en: It works only on mobile devices(1024px wide or less).
fi: Toimii ainoastaan mobiililaitteilla (1024px leveä tai vähemmän).

en: Items order
fi: Kohteiden järjestys

en: Items per page
fi: Kohteita per sivu

en: Its main function is to make texts more visible
fi: Sen päätehtävä on tekstien näkyvyyden parantaminen

en: Jet-Pack-Man
fi: Jet-Pack-mies

en: Just center
fi: Vain keskitys

en: Just come and say hi :-)
fi: Tulepas sanomaan moi :-)

en: Layout
fi: Asettelu

en: Layout &amp; Sidebar
fi: Asettelu &amp; Sivupalkki

en: Lazy load
fi: Lataa lisää "laiskasti" (Lazy load)

en: Leave empty if you do not need anything fancy
fi: Jätä tyhjäksi jos et tarvitse mitään hienoa

en: Leave empty to not set any background
fi: Jätä tyhjäksi jos et halua asettaa taustaa

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left fixed width
fi: Vasemmalla kiinteä leveys

en: Left fixed width + padding
fi: Vasemmalla kiinteä leveys + sisämarginaali

en: Left/right padding
fi: Vasen/oikea täyttö

en: Letter Spacing
fi: Kirjainten välistys

en: Light Gallery
fi: Kevyt galleria

en: Lightbox settings
fi: Lightboxin asetukset

en: Link
fi: Linkki

en: Link to full-size image
fi: Linkki täysikokoiseen kuvaan

en: Links
fi: Linkit

en: Links to next and prev post.
fi: Linkit seuraaviin ja edellisiin artikkeleihin.

en: Live preview
fi: Reaaliaikainen esikatselu

en: Load more
fi: Lataa lisää

en: Loading next items
fi: Ladataan seuraavia kohteita

en: Look of products on list
fi: Tuotteiden ulkoasu luettelossa

en: Lower part
fi: Alaosa

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Main navigation
fi: Tärkeimmät navigointi

en: Main page
fi: Pääsivu

en: Main titles
fi: Pääotsikot

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Mark item
fi: Valitse kohde

en: Masonry
fi: Tiilitetty (Masonry)

en: Max Upload Size
fi: Suurin sallittu tiedostokoko (upload)

en: Max width
fi: Maksimileveys

en: Media bottom margin
fi: Median alamarginaali

en: Media top margin
fi: Median ylämarginaali

en: Mega-Menu separator color
fi: Mega-Menun erottimen väri

en: Middle center
fi: Keskellä

en: Middle left
fi: Keskellä vasemmalla

en: Middle right
fi: Keskelle oikealle

en: Minimum required version:
fi: Tarvitaan vähintään versio:

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: Mobile menu
fi: Mobiilivalikko

en: Monthly Archives: %s
fi: Kuukausittaiset arkistot: %s

en: More Designs!
fi: Lisää malleja!

en: More features
fi: Lisää ominaisuuksia

en: More info
fi: Lisätietoja

en: Mouse cursor
fi: Hiiren kursori

en: Name of sidebar
fi: Sivupalkin nimi

en: Narrow
fi: Kapea

en: Narrow the entire header as well
fi: Kavenna koko ylätunnisteet

en: Navigate by categories
fi: Navigoi kategorioittain

en: New
fi: Uusi

en: Newer Comments
fi: Uudemmat kommentit

en: Next
fi: Seuraavat

en: Next article
fi: Seuraava artikkeli

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
fi: Toimenpiteitä ei suoritettu. Lisäosa %1$s oli jo käytössä.

en: No hiding sticky
fi: Ei piiloteta kiinteää

en: No plugins are available to be activated at this time.
fi: Aktivoitavia lisäosia ei ole saatavilla tällä hetkellä.

en: No plugins are available to be installed at this time.
fi: Ei lisäosia saatavilla asennettavaksi tällä hetkellä.

en: No plugins are available to be updated at this time.
fi: Ei lisäosia saatavilla päivitettäväksi tällä hetkellä.

en: No plugins to install, update or activate.
fi: Ei lisäosia asennettavaksi, päivitettäväksi tai aktivoitavaksi.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu aktivoitaviksi. Toimenpidettä ei suoritettu.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu asennettavaksi. Toimenpidettä ei suoritettu.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
fi: Lisäosia ei ole valittu päivitettäväksi. Toimenpidettä ei suoritettu.

en: No results found.
fi: Tuloksia ei löytynyt.

en: None
fi: Ei mitään

en: Normal
fi: Normaali

en: Normal 400
fi: Normaali 400

en: Not Installed
fi: Ei asennettu

en: Not selected
fi: Ei valittu

en: Number of words to cut post
fi: Sanojen määrä, jolloin artikkeli leikataan

en: Off
fi: Ei käytössä

en: Older Comments
fi: Vanhemmat kommentit

en: On
fi: Päällä

en: On DOM ready
fi: Kun DOM valmis

en: On dark
fi: Tummalla

en: On light
fi: Vaalealla

en: On load
fi: Ladatessa

en: On scroll
fi: Vierittäessä

en: On these pages you can get info what is new, import designs and get help if you will ever need it.
fi: Näiltä sivuilta saat tietoa siitä mitä olemme viimeksi tehneet, tuoda designejä ja saada käyttötukea tarvittaessa.

en: One line, logo on side
fi: Yksi rivi, logo sivulla

en: One line, menu centered
fi: Yksi rivi, valikko keskitettynä

en: Online Documentation
fi: Dokumentointi verkossa

en: Online documentation is always most up to date if it comes to explaining how to work with the theme. It will come handy as the first source when you trying to work out problematic topics.
fi: Dokumentaatiomme netissä on aina ajan tasalla teeman suhteen. Ohjeet ovat käteviä ensilähteitä erityisesti silloin kun tulee seinä vastaan.

en: Only %s on the left
fi: Vain %s vasemmalla

en: Only %s on the right
fi: Vain %s oikealla

en: Only bottom
fi: Vain alhaalla

en: Only children Navigation on the left
fi: Vain alakohteet navigaatiossa vasemmalla

en: Only children Navigation on the right
fi: Vain alakohteet navigaatiossa oikealla

en: Only icons
fi: Vain kuvakkeet

en: Only top
fi: Vain ylhäällä

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Open
fi: Avaa

en: Open bricks to lightbox
fi: Avaa tiilet lightboxiin

en: Open link in new tab
fi: Avaa linkki uuteen välilehteen

en: Opening effect
fi: Avausefekti

en: Opening icon
fi: Avauskuvake

en: Opening/Closing icons
fi: Avaus/sulkemiskuvakkeet

en: Original size
fi: Alkuperäinen koko

en: Other elements
fi: Muut elementit

en: Other shop pages
fi: Muut kauppasivut

en: Out of stock
fi: Loppu varastosta

en: Overlay
fi: Peite

en: Overlay color
fi: Peiton väri

en: Override normal settings
fi: Yliaja normaalit asetukset

en: PHP Post Max Size
fi: PHP julkaisun maksimikoko

en: PHP Time Limit
fi: PHP aikaraja

en: PHP Version
fi: PHP-versio

en: Padding
fi: Sisämarginaali

en: Page
fi: Sivu

en: Page background
fi: Sivun tausta

en: Page details
fi: Sivun tiedot

en: Page preloader
fi: Sivun esilatain

en: Page settings
fi: Sivun asetukset

en: Page sidebar
fi: Sivun sivupalkki

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Parallax
fi: Parallax-tehoste

en: Password protected page template
fi: Salasanasuojattu sivupohja

en: Pattern above photos
fi: Kuviot kuvien yläpuolella

en: People details
fi: Henkilöiden tiedot

en: Please contact the administrator of this site for help.
fi: Ota yhteyttä sivuston ylläpitoon saadaksesi apua.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
fi: Ota yhteyttä lisäosan tekijään ja pyydä häntä paketoimaan lisäosa WordPressin ohjeiden mukaisesti.

en: Please try another search term
fi: Kokeile toista hakutermiä

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin activated successfully.
fi: Lisäosa aktivoitu onnistuneesti.

en: Plugin activation failed.
fi: Lisäosan aktivointi epäonnistui.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
fi: Lisäosa ei ole aktivoitu. Tähän teemaan tarvitaan lisäosan %s uudempi versio. Päivitä tämä lisäosa.

en: Plus minus
fi: Plus-miinus

en: Pop text
fi: Pop-teksti

en: Pop up basket
fi: Pop up -kori

en: Position
fi: Asemointi

en: Post info
fi: Artikkelin tiedot

en: Post look
fi: Artikkelin ulkoasu

en: Post media
fi: Artikkelin media

en: Post sidebar
fi: Artikkelin sivupalkki

en: Posts list
fi: Artikkelilistaus

en: Posts list refers to Blog, Search and Archives pages
fi: Artikkelilistaus viittaa Blogiin, Hakuun ja Arkistosivuille

en: Posts navigation
fi: Artikkeleiden navigointi

en: Pre-Packaged
fi: Esipakattu

en: Predefined
fi: Etukäteen määritelty

en: Premium Support
fi: Asiakastuki

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous article
fi: Edellinen artikkeli

en: Privacy Policy Link
fi: Tietosuojaselosteen linkki

en: Products list
fi: Tuotteet-luettelo

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published %1$s
fi: Julkaistu %1$s

en: Push
fi: Työntyy

en: Radar
fi: Tutka

en: Random
fi: Satunnainen

en: Read more
fi: Lue Lisää

en: Read more details in the documentation.
fi: Lue lisää dokumentaatiosta.

en: Read more details on our Blog
fi: Lisää tietoja blogissamme

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Recommended Tools
fi: Suositellut työkalut

en: Related products
fi: Tutustu myös

en: Releasing website in few languages is a lot of work. Use the WPML plugin to get much help with this.
fi: Verkkosivuston julkaiseminen useammalla kielellä sisältää paljon työtä. Käytä WPML-lisäosaa jotta saat kaiken mahdollisen avun kääntöhommia varten.

en: Remove item
fi: Poista

en: Remove selected
fi: Poista valitut

en: Remove this sidebar
fi: Poista tämä sivupalkki

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat X
fi: Toista vaakatasossa

en: Repeat Y
fi: Toista pystysuunnassa

en: Required
fi: Vaaditaan

en: Required Update not Available
fi: Vaadittua päivitystä ei ole saatavilla

en: Requires Update
fi: Vaatii päivitystä

en: Return to %s
fi: Palaa %s:iin

en: Return to Required Plugins Installer
fi: Palaa vaadittujen lisäosien asennussivulle

en: Return to the Dashboard
fi: Palaa ohjausnäkymään

en: Reveal
fi: Näytetään näyttävästi

en: Reverse slide out
fi: Liukuu ulos käänteisesti

en: Rife Elementor Extensions
fi: Rife Elementor -laajennokset

en: Rife Elementor Extensions &amp; Templates
fi: Rife Elementor-laajennukset &amp; sivupohjat

en: Rife Free is a great portfolio and photography WP theme with 7 ready-to-use demo layouts. It is also perfect for business, blogging websites and for your shop because it is WooCommerce compatible. More cool features in the Rife theme are the: &#10003; Writing Effect &#10003; One Page Mode &#10003; Mobile/Touch Friendly Image & Video Slider &#10003; Bricks Gallery for Photographers &#10003; Mega Menu &#10003; Post Grid &#10003; Google Fonts &#10003; Hidden Sidebar and many more. Over 450 options to change in the Customizer and much more in each page, post, album or work. We also integrate Schema.org which helps your website be more visible to search engines. Elementor compatibility will help you make your great website even more natural. The theme is RTL and translation-ready (WPML). &#9733; Check our demos for more details: https://apollo13themes.com/rife/designs/
fi: Rife Free on upea WordPress-teema, joka on tarkoitettu portfolio- ja valokuvakäyttöön. Teeman mukana tulee seitsemän demo-layouttia valmiina käyttöön. Se on myös täydellinen yrityksille, bloggaussivustoille ja verkkokaupallesi, se on nimittäin myös WooCommerce-yhteensopiva. Muitakin hienoja ominaisuuksia löytyy Rifestä, jotka ovat mm. &#10003; Kirjoitusefektit &#10003; One Page -tila &#10003; Mobile/kosketusystävällinen kuva- ja videokaruselli &#10003; Tiiliasettelumainen Galleria valokuvaajille &#10003; Mega-valikko &#10003; Artikkeliruudukko &#10003; Google-fontit &#10003; Piilotettu sivupalki ja paljon muuta. Yli 450 valintaa muutettavaksi Mukauttimessa ja paljon muuta joka sivulla, artikkelinäkymässä, kansiossa tai työnäytteessä. Olemme rakentaneet teemaan myös Schema.org-mikroformaatit, jotka edistävät sivustosi näkyvyyttä hakukoneissa. Elementor-tuki auttaa sivustoasi näyttämään entistä luonnollisemmalta. Teema on tukee myös kieliä, jotka luetaan oikealta vasemmalle (RTL) ja on kielikäännösvalmis yhä useammalle kielelle tai omallesi (WPML). &#9733; Katso demoistamme lisätietoja: https://apollo13themes.com/rife/designs/

en: Right
fi: Oikea

en: Right fixed width
fi: Oikealla kiinteä leveys

en: Right fixed width + padding
fi: Oikealla kiinteä leveys + sisämarginaali

en: Sale
fi: Ale

en: Sample text with <strong>some bold words</strong>, <em>some italic ones</em> and numbers 1 2 3 4 5 6 7 8 9 :-)
fi: Näytetteksti, jossa <strong>joitakin lihavoituja sanoja</strong>, <em>joitakin kursivoituja sanoja</em> ja numeroita 1 2 3 4 5 6 7 8 9 :-)

en: Scale down
fi: Skaalaa alas

en: Scroll to anchor handling
fi: Ankkurit

en: Search &hellip;
fi: Hae &hellip;

en: Search in products instead of pages
fi: Etsi tuotteita sivujen sijaan

en: Select album to use as the front page
fi: Valitse albumi, jota käytetään etusivuna

en: Select work to use as the front page
fi: Valitse teos jota käytetään etusivuna

en: Select/Upload images and videos
fi: Valitse/Lataa kuvia ja videoita

en: Selected
fi: Valittu

en: Semi transparent
fi: Osittain läpinäkyvä

en: Separator
fi: Erotin

en: Separator and lines color
fi: Erottimen ja viivojen värit

en: Separator between widgets and footer content
fi: Erotin vimpaimien ja alatunnisteen sisällön välissä

en: Server/WordPress Environment
fi: Palvelin/WordPress ympäristö

en: Settings for cart, checkout, order received and my account pages.
fi: Asetukset ostoskorille, maksusivulle, tilaus vastaanotettu ja oma tili -sivuille.

en: Shadow
fi: Varjo

en: Share a link to the album or to the attachment page
fi: Jaa linkki albumiin tai liitteen sivulle

en: Shift
fi: Siirtymä

en: Shop sidebar
fi: Kaupan sivupalkki

en: Shop(WooCommerce) settings
fi: WooCommerce-kaupan asetukset

en: Should "Read more" link be displayed after excerpts on blog list/search results.
fi: Näytetäänkö "Lue lisää" -linkki otteiden jälkeen blogilistauksessa tai hakutuloksissa.

en: Should it be displayed on devices less than 600 pixels wide.
fi: Näytetäänkö laitteilla, jotka ovat alle 600 pikseliä leveitä.

en: Should related products be displayed on single product page.
fi: Näytetäänkö tuotteeseen liittyviä tuotteita yksittäisellä tuotesivulla.

en: Show Details
fi: Näytä tiedot

en: Show always
fi: Näytetään aina

en: Show cross
fi: Näytä risti

en: Show gradient
fi: Näytä liukuväri

en: Show header from the Nth row
fi: Näytä ylätunniste Nth riviltä

en: Show media in
fi: Näytä media kohteessa

en: Show on the left
fi: Näytä vasemmalla

en: Show on the right
fi: Näytä oikealla

en: Show overlay
fi: Näytä peittokuva

en: Show second image of product on hover
fi: Näytä toinen kuva kun hiiri viedään päälle

en: Show texts
fi: Näytä tekstit

en: Show title and description of album items
fi: Näytä otsikko ja kuvaus albumeiden kohteissa

en: Show title and description of work items
fi: Näytä otsikko ja kuvaus työnäytteissä

en: Side
fi: Puoli

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar on the left
fi: Sivupalkki vasemmalla

en: Sidebar on the right
fi: Sivupalkki oikealla

en: Sidebar to show
fi: Näytettävä sivupalkki

en: Similar works
fi: Samankaltaisia teoksia

en: Since WordPress 4.9.6 there is an option to set Privacy Policy page. If you enable this option it will display a link to it in the footer after footer content.
fi: WordPressin versiosta 4.9.6 lähtien sinulla on mahdollisuus asettaa tietosuojasivu. Jos otat tämän toiminnallisuuden käyttöön se näkyy linkkinä alatunnisteessa heti alatunnisteen sisällön jälkeen.

en: Single album
fi: Yksittäinen albumi

en: Single page
fi: Yksittäinen sivu

en: Single post
fi: Yksittäinen artikkeli

en: Single product
fi: Yksittäinen tuote

en: Single work
fi: Yksittäinen työ

en: Site Navigation
fi: Sivuston navigointi

en: Size of brick
fi: Tiilen koko

en: Slide along
fi: Liukuu mukana

en: Slide in on top
fi: Liukuu sisään ylhäältä

en: Slider - height proportion
fi: Karuselli - korkeus

en: Slider - width proportion
fi: Karuselli - leveys

en: Slider and Bricks work for both images and videos.
fi: Slider ja Tiilet toimivat sekä kuvien että videoiden kanssa.

en: Social icons
fi: Sosiaalisen median ikonit

en: Some features(like Albums, Works, shortcodes, plugins support) of the Theme requires an additional plugin before you will be able to use it.
fi: Jotkut ominaisuudet (kuten Albumit, Työt, lyhytkoodit tai lisäosien tuki) teemasta vaativat erillisiä lisäosia ennen kuin voit käyttää niitä.

en: Something went wrong with the plugin API.
fi: Jokin meni pieleen lisäosan API:n suhteen.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
fi: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta käyttää tätä sivua.

en: Source
fi: Lähde

en: Speed
fi: Nopeus

en: Speed of transition.
fi: Siirtymänopeus.

en: Square of squares
fi: Ruutujen ruutu

en: Squares
fi: Ruudut

en: Standard Fonts
fi: Vakio fontit

en: Start typing to filter icons
fi: Aloita kirjoittaminen suodatinkuvakkeisiin

en: Sticky One Page mode
fi: Kiinteä One Page -tila

en: Sticky header
fi: Ylälaidassa kiinni oleva ylätunniste

en: Sticky version
fi: Kiinteä versio

en: Stretch the slider to the window height
fi: Venytä liukusäädintä ikkunan korkeuteen

en: Style
fi: Tyyli

en: Submenu 3rd level
fi: Alavalikon kolmas taso

en: Submenu/Mega-Menu
fi: Alavalikko/Mega-valikko

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Support Forum
fi: Tukifoorumi

en: Tag Archives: %s
fi: Avainsana-arkistot: %s

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Testimonial
fi: Asiakaskommentti

en: Text
fi: Teksti

en: Text align
fi: Tasaus

en: Text as overlay
fi: Teksti kuvan peittona

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text transform
fi: Tekstin muutokset (text transform)

en: Text under photo
fi: Teksti kuvan alla

en: Text write speed
fi: Tekstin kirjoitusnopeus

en: Texts position
fi: Tekstien sijainti

en: Texts to center
fi: Tekstit keskelle

en: Texts to left
fi: Tekstit vasemmalle

en: Texts to right
fi: Tekstit oikealle

en: Thanks for being with us!
fi: Kiitos kun valitsit meidät!

en: Thanks for using Rife Free!
fi: Kiitos, että käytät Rife Freetä!

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups). Recommended 60 seconds or more for the import process.
fi: Aika sekunteina jonka sivustosi viettää yhdessä operaatiossa ennen kuin aikakatkaisee (välttääkseen palvelimen lukkiutumista). Suosittelemme 60 sekuntia tai enemmän tuontiprosessia varten.

en: The directory must be writable so downloaded demo data could be saved for the import process.
fi: Hakemistolla on oltava kirjoitusoikeudet, jotta ladattu demodata voidaan tallentaa tuontiprosessia varten.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
fi[0]: Seuraava lisäosa tarvitsee päivityksen uusimpaan versioon toimiakseen parhaalla tavalla nykyisen teeman kanssa: %1$s.
fi[1]: Seuraavat lisäosat tarvitsevat päivityksen uusimpiin versioihin toimiakseen parhaalla tavalla nykyisen teeman kanssa: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
fi[0]: Seuraava lisäosa aktivoitiin onnistuneesti:
fi[1]: Seuraavat lisäosat aktivoitiin onnistuneesti:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
fi[0]: Seuraava suositeltu lisäosa on tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.
fi[1]: Seuraavat suositellut lisäosat ovat tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
fi[0]: Tämä vaadittava lisäosa on tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.
fi[1]: Nämä vaadittavat lisäosat ovat tällä hetkellä poissa käytöstä: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Asennus- ja aktivointiprosessit ovat käynnistymässä. Tämä saattaa kestää hetken joillain palvelimilla, joten odota hetki.

en: The installation of %1$s failed.
fi: Kohteen %1$s asennus epäonnistui.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
fi: Asennusprosessi on alkamassa. Tämä voi kestää hetken joillain palvelimilla, joten ole kärsivällinen.

en: The largest file size that can be contained in one post. Recommended 64 MB or more.
fi: Suurin tiedostokoko, joka voi sisältyä yhteen artikkeliin. Suositeltava koko on 64MB tai enemmän.

en: The largest file size that can be uploaded to your WordPress installation. Recommended 64 MB or more.
fi: Suurin tiedostokoko tiedostolle jota voi ladata WordPress-asennukseesi. Suositeltavin on 64 MB tai enemmän.

en: The main use of this function is to make the texts more readable.
fi: Tämän toiminnon pääasiallinen käyttö on tehdä teksteistä luettavampia.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
fi: Suurin muistin (RAM) määrä, jota sivustosi voi käyttää kerrallaan.

en: The maximum width of the brick layout
fi: Tiiliasettelun maksimileveys

en: The page you are looking for can't be found!
fi: Etsimääsi sivua ei löydy!

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
fi: Lisäosan etäpaketti sisältää useamman kuin yhden tiedoston, mutta niitä ei ole pakattu kansioon.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
fi: Lisäosan etäpaketti ei sisällä kansiota tarvittavalla polkutunnuksella ja uudelleen nimeäminen ei onnistu.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennetun PHP:n versio.

en: Theme Header
fi: Teeman ylätunniste

en: Theme header is a place where you usually find the logo of your site, main menu, and a few other elements.
fi: Teeman ylätunniste on paikka, josta löydät yleensä sivustosi logon, päävalikon ja muutamia muita elementtejä.

en: Theme lightbox
fi: Teeman lightbox

en: Theme options for this page can be found in <a href="%1$s">Appearance -&gt; Customize -&gt; %2$s</a>.
fi: Tämän sivun teema-asetukset löytyy khdasta <a href="%1$s">Ulkoasu &gt; Mukauta - &gt; %2$s</a>.

en: Theme requirements:
fi: Teeman vaatimukset:

en: Theme thumbnails
fi: Teeman esikatselukuvat

en: There are no albums yet!
fi: Ei albumeita vielä!

en: There are no products yet!
fi: Ei yhtään tuotetta saatavilla vielä!

en: There are no works yet!
fi: Ei teoksia vielä!

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
fi: On olemassa yksi tai useampi vaadittu tai suositeltu lisäosa asennettavaksi, päivitettäväksi tai aktivoitavaksi.

en: There are rows in content with identical "Navigation anchor title" parameter, which has to be unique for each item. Please fix it by editing row parameters. Duplicated titles are:
fi: Sisällössä on rivejä joissa on identtisiä "navigaatio-ankkuriotsikko"-parametrejä, joiden täytyy olla uniikkeja. Ole hyvä ja korjaa nämä muokkaamalla rivin parametreja. Duplikaattiotsikot ovat:

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
fi[0]: Pävitys saatavilla lisäosaan: %1$s.
fi[1]: Pävitys saatavilla lisäosiin: %1$s.

en: These icons will be used in various places across theme if you decide to activate them.
fi: Näitä kuvakkeita käytetään eri paikoissa, jos päätät aktivoida ne.

en: These options will work for all shop pages - product list, single product and other.
fi: Nämä vaihtoehdot toimivat kaikille kauppasivuille - tuotelistaukset, yksittäinen tuote ja muut vastaavat.

en: These will work for Albums list and single album.
fi: Nämä toimii albumilistauksissa ja yksittäisissä albumeissa.

en: These will work for Works list and single work.
fi: Nämä toimii sekä työarkistoissa että yksittäisessä teoksessa.

en: This content is password protected
fi: Tämä sisältö on suojattu salasanalla

en: This content is password protected.
fi: Tämä sisältö on suojattu salasanalla.

en: This feature requires Apollo13 Framework Extensions plugin to be active and in the proper version.
fi: Tämä ominaisuus edellyttää, että Apollo13-kehyslaajennukset ovat aktiivisia ja oikeassa versiossa.

en: This limits the height of the image so that the parallax can work.
fi: Tämä rajoittaa kuvan korkeutta niin että parallax toimii.

en: This page will list all your albums and also give the main title for "album category" pages.
fi: Tämä sivu listaa kaikki albumit ja antaa myös pääotsikon "albumin kategoria" -sivuille.

en: This page will list all your works and also give the main title for "work category" pages.
fi: Tämä sivu listaa kaikki teoksesi ja antaa myös pääotsikon "työn kategoria" sivuille.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
fi: Tämä lisäosa täytyy päivittää jotta se on yhteensopiva tämän teeman kanssa.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
fi[0]: Tälle teemalle suositellaan seuraavaa lisäosaa: %1$s.
fi[1]: Tälle teemalle suositellaan seuraavia lisäosia: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
fi[0]: Tämä teema vaatii seuraavan lisäosan: %1$s.
fi[1]: Tämä teema vaatii seuraavat lisäosat: %1$s.

en: This will be the default background for pages related to the blog.
fi: Oletus taustaväri blogiin liittyvillä taustoilla.

en: This will display separate block with title and text about the album.
fi: Tämä näyttää erillisen lohkon, jossa on otsikko ja teksti albumista.

en: This works only when page is designed with WPBakery Page Builder. With this option enabled, the page will turn into a vertical slider to the full height of the browser window, and each row created in the WPBakery Page Builder is a single slide.
fi: Tämä toimii vain kun sivu on suunniteltu WPBakery Pagebuilderilla. Kun tämä asetus on päällä, sivusta tulee pystysuuntainen karuselli joka täyttää selainikkunan koko korkeuden. Jokainen rivi on luotu WPBakery Pagebuilderissa yksittäiseksi diaksi.

en: Thumbnails
fi: Pikkukuvat

en: Time between slides
fi: Aika diojen välillä

en: Title
fi: Otsikko

en: Title bar
fi: Otsikkopalkki

en: Title in content
fi: Otsikko sisällössä

en: Title over photo
fi: Otsikko kuvan päällä

en: Title position
fi: Otsikon sijainti

en: Title under photo
fi: Otsikko kuvan alla

en: Titles
fi: Otsikot

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Aktivoidaksesi <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Aktivoidaksesi <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Asentaaksesi <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Asentaaksesi <span class="count">(%s)</span>

en: To access forum you will need your license code.
fi: Käyttääksesi foorumia tarvitset lisenssikoodisi.

en: To allow import, make %s writable.
fi: Jos haluat sallia tuonnin, lisää kirjoitusoikeudet kohteelle %s.

en: To get support for Rife Free we invite you to visit community support forum on WordPress.org theme repository. We also are monitoring this forum, however, priority support is provided for Rife Pro users, so we might not be available.
fi: Saadaksesi tukea Rife Free-teemaan kutsumme sinut yhteisömme foorumille WordPress.org-teemahakemistoon. Seuraamme keskustelupalstaa, vaikkakin tarjoamme prioriteettitukea ainoastaan Rife Pro-käyttäjille.

en: To mark more items in Media Library and in below list, you can use <code>Ctrl</code>(<code>Cmd</code>) or <code>Shift</code> key while selecting them with mouse.
fi: Merkitäksesi lisää kohteita mediakirjastoon ja allaolevaan listaan, voit käyttää <code>Ctrl</code> (<code>Cmd</code>) tai <code>Shift</code> näppäintä samalla kun valitset niitä hiirellä.

en: To set the background image for the "Before the content" option, use the <strong>featured image</strong>.
fi: Jos haluat asettaa taustakuvan "Ennen sisältöä" -vaihtoehdolla, käytä <strong>artikkelikuvaa</strong> .

en: To top button
fi: Hyppää ylös -painike

en: To view it please enter your password below
fi: Nähdäksesi sen, anna salasanasi alle

en: Tools button
fi: Työkalupainike

en: Tools icons
fi: Työkalukuvakkeet

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Top center
fi: Ylhäällä keskellä

en: Top left
fi: Ylävasen

en: Top margin
fi: Ylämarginaali

en: Top right
fi: Oikea yläreuna

en: Top/bottom padding
fi: Yläosan/alaosan täyte

en: Transition
fi: Siirtymä

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Try Rife Pro
fi: Kokeile Rifen Pro-versiota

en: Turn it off
fi: Ota pois käytöstä

en: Turn on only for a sticky variant
fi: Laita päälle vain sticky-varianteille

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type 1
fi: Tyyppi 1

en: Type 2
fi: Tyyppi 2

en: Type 3
fi: Tyyppi 3

en: Type 4
fi: Tyyppi 4

en: Type 5
fi: Tyyppi 5

en: Type of icons
fi: Kuvakkeiden tyyppi

en: Type of post excerpts
fi: Artikkelin otteiden tyyppi

en: Type, variant, background
fi: Tyyppi, sävy, tausta

en: Uncheck item
fi: Poista kohteen valinta

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %2$s
fi: Päivitä %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Päivitys saatavilla <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Päivityksiä saatavilla <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
fi: Päivitys vaaditaan

en: Update recommended
fi: Suositellaan päivitystä

en: Updated
fi: Päivitetty viimeksi

en: Updated:
fi: Päivitetty:

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
fi: Päivitetään lisäosaa %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
fi: Päivitetään lisäosaa: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
fi: Päivitysviesti lisäosan tekijältä:

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload Image
fi: Lataa kuva

en: Upload an image for logo.
fi: Lataa kuva logolle.

en: Uppercase
fi: Isot kirjaimet

en: Use custom settings
fi: Käytä mukautettuja asetuksia

en: Use logos from header variants
fi: Käytä logoja ylätunnisteen vaihtoehdoissa

en: Use slider to set proper value. You can click on slider handle and then use arrows keys(on keyboard) to adjust value precisely. You can also type in input value that is in/out of range of slider, and it will be used.
fi: Käyät liukusäädintä säätääksesi oikean arvon. Voit klikata liukusäätimen valintavipua ja käyttää sitten nuolinäppäimiä (näppäimistöllä) asettaaksesi tarkan arvon. Voit myös kirjoittaa kenttään arvon joka on skaalan sisällä/ulkona ja se otetaan sitten käyttöön.

en: Use social icons in albums
fi: Käytä sosiaalisia kuvakkeita albumeissa

en: Use the "Transparent" button to insert a transparent value.
fi: Käytä "läpinäkyvää" painiketta asettaaksesi läpinäkyvän arvon.

en: Use the correct <code>color</code> property in CSS( <code>green, #33FF99, rgb(255,128,0), rgba(222,112,12,0.5)</code> ), or choose a color with a color picker. Leave an empty value to use the default theme value.
fi: Käytä oikeaa <code>color</code> arvoa CSS:ssä( <code>green, #33FF99, rgb(255,128,0), rgba(222,112,12,0.5)</code> ), tai valitse väri värivalitsimella. Jätä tyhjä arvo jos haluat käyttää oletusarvoa teemassa.

en: Use theme lightbox for images in posts
fi: Käytä teeman lightboxia kuville artikkeleissa

en: Used in breadcrumbs.
fi: Käytetään navigaatiopolussa.

en: Useful in special cases, like when you make a transparent header.
fi: Hyödyllinen erityistapauksissa, esimerkiksi jos haluat tehdä läpinäkyvän ylätunnisteen.

en: Variant
fi: Muunnos

en: Version
fi: Versio

en: Vertical centered
fi: Pystysuunnassa keskitetty

en: Vertical no padding
fi: Pystysuora ilman sisämarginaalia

en: Vertical with padding
fi: Pystysuora sisämarginaalilla

en: Video Tutorials
fi: Video-ohjeet

en: View all posts by %s
fi: Selaa kaikkia artikkeleja käyttäjältä %s

en: View all posts in %s
fi: Näytä kaikki kategorian %s artikkelit

en: View all results
fi: Näytä kaikki tulokset

en: Visit the Changelog
fi: Vieraile muutoslokissa

en: WP Memory Limit
fi: WP muistinrajoitus

en: Warning - slug reserved for %1$s post type is used by some post or page. It may cause problems with reaching some of your content. You should change slug of <a href="%2$s">this post</a> to make sure everything will work proper.
fi: Varoitus - polkutunnus on varattu %1$s sisältötyypille, jota käyttää joku artikkeli tai sivu. Tämä saattaa aiheuttaa ongelmia kun yritetään näyttää osaa sisällöstäsi. Sinun tulisi muuttaa <a href="%2$s">tämän artikkelin</a> polkutunnus johonkin muuhun taataksesi toimivuuden.

en: We are glad that you have decided to test & use our Rife Free theme. We hope it will help you with making your site beautiful!
fi: Olemme iloisia että olet päättänyt kokeilla ja käyttää meidän Rife Free -teemaa. Toivomme että se auttaa sinua tekemään sivustostasi kauniin!

en: We have prepared some basics tutorials on how to work with the theme.
fi: Olemme laatineet joitakin perusohjeita siitä kuinka teeman kanssa saadaan asioita aikaan.

en: We understand that most of our customers are not developers(programmers), that is why we will also help you with issues caused by other components (plugins for example) and we will provide you instructions to help fixing issues, even if it is not directly related to our theme.
fi: Ymmärrämme, että useammat asiakkaistamme eivät ole kehittäjiä (ohjelmoijia tai koodareita) ja siksi autamme myös ongelmissa joita muut komponentit kuten lisäosat aiheuttavat ja tarjoamme sinulle ohjeet näiden ongelmien korjaamiseksi vaikka se ei liittyisikään suoraan teemaamme.

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Welcome to %s Theme
fi: Tervetuloa teemaan %s

en: What should be the width of this album on the Albums list?
fi: Mikä tämän kansion leveys tulisi olla albumilistauksessa?

en: What should be the width of this post on the Posts list?
fi: Mikä pitäisi olla tämän artikkelin leveys artikkelilistauksessa?

en: What should be the width of this work on the Works list?
fi: Mikä pitäisi olla työnäytteen leveys Työt -listauksessa?

en: What to show on the front page?
fi: Mitä etusivulla näkyy?

en: What's next?
fi: Mitä seuraavaksi?

en: When WooCommerce is activated, button opening this basket will appear in the header. There also have to be some active widgets in "Basket sidebar" for this.
fi: Kun WooCommerce on aktivoitu, nappi joka avaa ostoskorin näkyy ylätunnisteessa. Siellä on myös joitakin aktiivisia vimpaimia "Korin sivupalkki"-osastoa varten.

en: When using the share plugin choose one way of sharing. More details in the documentation.
fi: Kun käytät jakolisäosaa, valitse tapa jolla jaetaan. Lisää tietoa dokumentaatiossa.

en: When you are done with commenting and selecting photos/videos, click this button.
fi: Kun olet lopettanut kommentoinnin ja kuvien/videoiden valitsemisen, klikkaa tätä nappulaa.

en: Where to find your code?
fi: Mistä löydän koodisi?

en: Where to get help?
fi: Mistä saa apua?

en: White
fi: Valkoinen

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Widgets colors
fi: Vimpainten värit

en: Widgets columns number
fi: Vimpainten palstojen määrä

en: Widgets from this area will appear in footer, only if horizontal header is used.
fi: Tämän alueen vimpaimet näkyvät alatunnisteessa vain jos vaakatason ylätunniste on käytössä.

en: Widgets from this area will appear in vertical header only.
fi: Tämän alueen vimpaimet näkyvät vain jos pystysuuntainen ylätunniste on käytössä.

en: Widgets from this sidebar will appear in single posts.
fi: Vimpaimet tästä sivupalkista näkyvät yksittäisissä artikkeleissa.

en: Widgets from this sidebar will appear in static pages.
fi: Vimpaimet tästä sivupalkista näkyvät staattisilla sivuilla.

en: Widgets from this sidebar will appear on blog, search results, archive page, and 404 error page.
fi: Vimpaimet tästä sivupalkista näkyvät blogissa, hakutuloksissa, arkistosivuilla ja 404-virhesivuilla.

en: Widgets from this sidebar will appear only in shop pages. WooCommerce have to be installed and activated.
fi: Vimpaimet tästä sivupalkista näkyvät ainoastaan kaupan sivuilla. WooCommerce täytyy olla asennettuna ja aktivoituna.

en: Widgets part
fi: Vimpaimien osa

en: Width
fi: Leveys

en: Will be placed above the image(if used)
fi: Sijoitetaan kuvan yläpuolelle (jos käytössä)

en: Will display list(up to 3 items) of similar works at bottom of work content.
fi: Näyttää luettelon (max 3 kohdetta) tai vastaavat teokset työnäytteen sisällön lopussa.

en: Will show information about author below post content.
fi: Näyttää tietoa tekijästä artikkelin sisällön alalaidassa.

en: Word Spacing
fi: Sanojen välistys

en: WordPress Repository
fi: WordPress kirjasto

en: Work details
fi: Työn yksityiskohdat

en: Work info
fi: Työn tiedot

en: Work look
fi: Teoksen ulkonäkö

en: Work media
fi: Työnäytteiden media

en: Work media - Add images/videos
fi: Työ -media - Lisää kuvia/videoita

en: Working ...
fi: Työskennellään ...

en: Works list
fi: Työt -listaus

en: Works navigation
fi: Teosten navigointi

en: Works only when titles are displayed over images in the Albums list.
fi: Toimii ainoastaan jos otsikot näytetään kuvien päällä Albumit -listauksessa.

en: Works only when titles are displayed over images in the Works list.
fi: Toimii ainoastaan jos otsikot näytetään kuvien päällä Työt -listauksessa.

en: Works only with the horizontal header.
fi: Toimii vain vaakasuuntaisen ylätunnisteiden kanssa.

en: Works settings
fi: Teosten asetukset

en: Write your comment here&hellip;
fi: Kirjoita kommenttisi tähän&hellip;

en: Writing effect
fi: Kirjoitusefekti

en: Yearly Archives: %s
fi: Vuosittaiset arkistot: %s

en: Yes, hide the content
fi: Kyllä, piilota sisältö

en: Yes, hide the content and add top padding to the outside title bar.
fi: Kyllä, piilota sisältö ja lisää yläsisämarginaalit otsikkorivin ulkopuolelle.

en: You already know Elementor Page builder in its great free version. Support team behind it and get more cool widgets by upgrading to Pro version.
fi: Tunnet jo Elementor Page Builderin sen ilmaisesta versiosta. Tue tiimiä sen taustalla ja hanki lisää viileitä vimpaimia päivittämällä Pro-versioon.

en: You can change here colors of buttons that submit forms. For shop buttons, go to the shop settings.
fi: Voit vaihtaa tästä värejä napeille, joilla lähetetään lomakkeita. Jos haluat muokata kaupan nappeja, mene kaupan asetuksiin.

en: You can change here the colors of buttons used in the shop. Alternative buttons colors are used in various places in the shop.
fi: Tässä voit muuttaa värejä, jotka ovat käytössä kauppasivulla. Vaihtoehtoiset värit napeille ovat käytössä eri paikoissa kaupan sivuilla.

en: You can change it in each page settings.
fi: Voit muuttaa sitä jokaisen sivun asetuksista.

en: You can change some options here to modify the appearance of the sticky header(if it is enabled).
fi: Voit muuttaa joitakin asetuksia tässä muuttamaan kiinteän ylätunnisteen ulkonäköä (jos päällä).

en: You can check out what is new in the Changelog or just move on with your usual work.
fi: Voit tarkistaa uusimmat muutokset Muutoslokista tai jatkaa eteenpäin normaalia työstöä.

en: You can read more about it in the documentation.
fi: Voit lukea lisää siitä dokumentaatiostamme.

en: You can set to display videos as featured image on posts list. This can speed up loading of pages with many posts(blog, archive, search results) when the videos are used.
fi: Voit asettaa näyttämään videoita artikkelikuvana artikkelilistauksessa. Tämä voi nopeuttaa sellaisten sivujen lataamista, joissa on monta artikkelia (blogi, arkisto, hakutulokset), kun videoita on käytössä.

en: You can set to not display post media(featured image/video/slider) inside of the post brick.
fi: Voit päättää ettei artikkelin mediaa (artikkelikuvaa/videota/slideria) käytetä artikkelitiilen sisällä.

en: You can set to not display post media(featured image/video/slider) inside of the post.
fi: Voit päättää että artikkelin mediaa ei näytetä (artikkelikuva/-video/karuselli) artikkelin sisällössä.

en: You can use HTML here.
fi: Voit käyttää HTML-koodia täällä.

en: You can use global settings or override them here
fi: Voit käyttää globaaleja asetuksia tai ohittaa ne täällä

en: You can't use both dates, because the Search Engine will not know which date is correct.
fi: Et voi käyttää molempia päivämääriä, koska hakukone ei tiedä, mikä päivämäärä on oikea.

en: Zoom in %
fi: Sisäänzoomaus %

en: Zooming
fi: Zoomaus

[ctx: action]
en: Search
fi: Haku

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
fi: tuntematon

en: black
fi: musta

en: bold
fi: lihavoitu

en: bottom to top
fi: alhaalta ylös

en: bottom-left to top-right
fi: alhaalta vasemmalle ylös oikealle

en: bottom-right to top-left
fi: alhaalta oikealle ylös vasemmalle

en: by %s
fi: kirjoittajalta %s

en: extra-bold
fi: extra-lihavoitu

en: extra-light
fi: extra-kevyt

en: from 1st row
fi: ensimmäiseltä riviltä

en: from 2nd row
fi: toiselta riviltä

en: from 3rd row
fi: kolmannelta riviltä

en: from 4th row
fi: neljänneltä riviltä

en: from 5th row
fi: viidenneltä riviltä

en: home page
fi: kotisivu

en: left to right
fi: vasemmalta oikealle

en: light
fi: kevyt

en: medium
fi: keskitason lihavointi

[ctx: next product]
en: Next
fi: Seuraavat

en: none
fi: ei mitään

en: on desktop
fi: työpöytänäkymissä

en: on hover
fi: kun osoitin kohdalla

en: on hover/active
fi: hiiren mentäessä päälle/aktiivisena

en: on mobile devices
fi: mobiililaitteilla

en: on mobiles
fi: mobiililaitteilla

en: password
fi: salasana

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
fi: ja

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: previous page
fi: edellinen sivu

[ctx: previous product]
en: Previous
fi: Edellinen

en: regular
fi: normaali

en: right to left
fi: oikealta vasemmalle

en: semi-bold
fi: puolilihavoitu

en: thin
fi: ohut

[ctx: tool]
en: Search
fi: Haku

en: top to bottom
fi: ylhäältä alas

en: top-left to bottom-right
fi: ylhäältä vasemmalle alas oikealle

en: top-right to bottom-left
fi: ylhäältä oikealle alas vasemmalle

en: without hover
fi: ilman hover-efektiä
